Файл: Коряковка Б. М. Блім оршаан орта.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 21

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Мектеп

Коряковка Б.М.

Бөлім: Қоршаған орта

Пәні қазақ тілі




Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Кабдышева Б.Т.

Күні: 11 .05.23 ж




Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

128 Сан есім. 32-35 жаттығу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;

2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату;

Сабақтың мақсаты

Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрады

Сан есім ажыратады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Психологиялық ахуал.

«Қуан, шаттан!

Қуанатын күн бүгін.

Баршаңызға Қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!

Жаңа тақырыпты ашу. «Өрмекші торы»

-Балалар, кәзір біз өрмекші торын құра отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын шығарамыз.

Сабақ тақырыбы: Сан есім

Терме диктанты

Мен сегіз жастамын. Екінші сынып- та оқимын. Сыныбымда отыз оқушы бар. Олардың он төрті ұл, он алтысы қыз бала. Бес ұл спорт үйірмесіне, он қыз би үйірмесіне, төрт бала шахматқа қатысады.


  1. Ширату жаттығуын орындайды.



Психологиялық тренингке қатысады.

Өткен тақырыптар бойынша сұраққа жауап береді.

Оқушылар терме диктантын жазады.

Өзара бір-бірінің жазғандарын тексереді, сан есімдерді санай- ды.

Сан есімдер: сегіз,екінші,отыз,онтөрті,оналтысы,бес,он,төрт.



Бағалау: «Білім диаграммасы»




Акт тақта,үлестірмелі парақтар, бағалау шкаласы,оқулық,дәптер,қалам,қарындаштар.


Сабақтың ортасы 10 мин

ҚБ 32 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Нұсқау: Өлеңді суреттегілердің атын қойып оқы.Санамақты 10 санына дейін өзің жалғастырып көр.

- Жалғызсөзін бір санымен, қоссөзін екі санымен алмастыруға болатынын айту.

Екі санын тағы қалай атауға болады?
. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Өлеңді оқиды


Көп нүктенің орнына тиісті су- реттерді қойып, өлеңді оқиды,.

Бағалау критерийі:

Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрады

Дескриптор:

  • өлеңді түсініп оқиды 1 балл

  • өлеңнің қатесін тауып, түзетіп, көшіріп жазады 1 балл

  • өлеңнен сан есімді табады 1 балл

  • қарамен жазылған сөзді қандай сан есім мен ауыстыруға болатынын анықтайды. 1 балл




оқулық


10 мин

ҚБ 33–тапсырма Дәптермен жұмыс

ОДД:білу,түсіну,қолдану

Нұсқау:Өлеңнің қатесін түзеп,көшіріп жаз. Сан есімді тап. Қарамен жазылған сөзді қандай сан есіммен ауыстыруға болады?

Жалғыз саусақ тіпті де,

Ұстай алмас жіпті де,

Екі саусақ бірікті,

Ине қолға ілікті

ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Көшіріп жазады

Өлеңді көшіріп жазады. Қа- рамен жазылған сөзді қандай сан есіммен ауыстырып жазуға болатынын тауып, дәлелдейді.


Бағалау критерийі:

Сан есім ажыратады Дескриптор

Өлеңнің қатесін түзеп жазады 1 балл

Сан есімді табады 1 балл

Қарамен жазылған сөзді сан есіммен ауыстырады 1 балл

дәптер


5 мин

Сергіту сәті.


Хормен айта отырып іс-қимылдар жасайды

Жарайсыңдар!




10 мин

ҚБ 35–тапсырма

Шығармашылық жұмыс жұмыс

ОДД:білу,түсіну

Нұсқау: Тапсыр маны оқып, талқылау жасау. Сұрақтың жауабын табу.

Серік саяхаттап жүріп, бір үйге кезікті. Сол үйде және оның маңайында үшбұрыш, шаршы және дөңгелектер тығылып қалыпты. Сен олардың санын анықта.


Жағдаяттық тапсырманы оқып, топта талқылап, беріл- ген сұрақтың жауабын табады. Дәлелдейді.



Дескриптор

Жаңылпашты жатқа айтады 2 балл

Алакөл туралы білгенін айтады 2 балл

Дәптер


5 мин

Рефлексия «Бағалау шкаласы»

Оқу тапсырмасы: 34 жаттығу 113 бет.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.