ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 22
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі: Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану | |
Педагогтің аты-жөні: | Бақтиярова М.Н |
Күні: | 15.12.22 |
Сыныбы:5б | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Аралас сандарды аралас сандарға бөлуге есеп шығару |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.2.21 жай бөлшектерді,аралас сандарды көбейтуді орындау; 5.1.1.12 өзара кері сандар анықтамасын білу; 5.1.2.22берілген санға кері санды табу; |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар : Жай бөлшектерді және аралас сандардыжазу және оқуды біледі,оларды бөлуді орындай алады Оқушылардың басым бөлігі: Бөлшектер қасиеттерін есеп шығаруда қолдана алады Кейбір оқушылар : Жай бөлшектерді және арaлас сандарды салыстыра алады және айырмашылықты бағамдай алады. Бөлшектер қасиеттерін білудің есептер шығаруда қaншалықты маңызды екендігін дәлелдей алады. |
Бағалау критерийлері | Білім алушы: Бөлшек сандарды бөледі Бөлшек сандарды көбейту және бөлуді теңдеу шешуде қолданады; Берілген сандарға кері сандарды табады; |
Құндылықтарға баулу | Сыни тұрғыдан ойлайды, шығармашылықпен жұмыс жасайды; Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығы негізінде тәрбиеленеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 минут | Психологиялық тренинг : «Доп лақтыру» Мысалы:
| жабық сұрақтар қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа аудару | | Р. БАШАРҰЛЫ маркер, А4 парақ, суреттер | |||
Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» 20 минут Топпен жұмыс 10 минут |
Оқулықпен жұмыс. «Құрастыр, одан кейін жауап бер» әдісін ойлау және практикалық іс-әрекет үдерісінде оқушылардың белсенділігін қамтамасыз ету үшін пайдаландым. Әр топқа есептер беремін. Бірінші жұппен, сосын топпен талдап, жауабын дәлелдеп беру керек. 521. Теңдеудiң түбiрлерiн табыңдар: 522. Берiлген санға керi санды табыңдар: 523. Бөлудi орындаңдар: Дескриптор: -Теңдеудің түбірін табады. -Берілген санға кері санды таба біледі. -Бөлуді орындай алады. Жеке тапсырма. «Қатені ұстап ал» әдісі өткізіледі.Бұл этапта жаңа материалды бекіту ғана емес, математикалық сөзді сауатты сөйлеуді қалыптастыру да жүргізіледі. Оқушыларға «дұрыс», «қате» деп сөйлеуге рұқсат етілмейді.Тек «дәл», «жалған» деген терминдер қолданады. Әр топтан бір оқушы шығып есепті тақтада шығарады. 525. Бөлудi орындаңдар: 1) ; 2) ; 3) ; 4) Дескриптор: - Математикалық тілде дұрыс сөйлей алады. - Есепті шығара алады. Сергіту сәті. Оқыту нәтижесін жақсартуға ықпал ететін «Конверт» әдісін қалыптастырушы бағалау ретінде қолдандым. (Өзіндік жұмыс және өткен жаңа сабаққа байланысты оқушылардың деңгейіне қарап конверт беріп кетем) 527. Бiрдей 24 тетiк дайындауға сағ жұмсалды. Бiр тетiктi дайындауға қанша уақыт керек? Жауапты минутпен берiңдер. 531. Бiрiншi сан , екiншiсi одан 15 есе кем. Осы сандардың қосындысы мен айырымының мәндерiн табыңдар. 533. Туристер үш күнде 45 км жол жүрдi. Бiрiншi күнi жүрген жол екiншi күнгiден 23 есе артық, ал үшiншi күнi 15 км жүрдi. Туристер бiрiншi күнi қанша километр жол жүрген? Дескриптор: -Есептің шартын құра алады. -Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуге есептер шығара алады.
| Оқушылар «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы байланысы арқылы шолу сұрақтары қойылады Окушылар олардың бүтін бөліктерінің қосындысын, бөлшек бөліктерінің қосындысын табады | Дескриптор Сурақтарға жауап береді Жалпы балл-3 Дескриптор бүтін бөліктерінің қосындысы мен бөлшек бөліктерінің қосындысын аралас сан түрінде жазады Жалпы балл-4 | Интербелсенді тақта Математика, 5. Шыныбеков Ә.Н. | |||
Сабақтың соңы. 5мин Рефлекция 5мин Бағалау Үй тапсырмасы | 4. Жаңа сабақты қорытындылау Мұғалім алдын ала əрбір оқушыға A, В, С арқылы белгіленген түстері сəйкес ақ, сары стикерді таратады. Əрбір сұрақты қойғаннан кейін 20сек. кідіріп, сыныптан тест жауабына сəйкес əріпті көтерулерін сұрайды. Өзін-өзі жəне бірін-бірі бағалауды жүзеге асыру үшін дұрыс немесе дұрыс емес жауаптарды диалог құру арқылы талқылайды. "Басбармақ" әдісі Тапсырмалардың бағалау критерий бойынша бағаланады. Үйге тапсырма | | Дескриптор Элективті тест Жалпы балл-3 Жалпы балл-12 | 4-қосымша | |||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Бағалау криитериәлері 4-қосымша "Басбармақ" әдісі | Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |