Файл: Кребел аза орта мектебі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 27

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

"Күреңбел қазақ орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің 2018-2019 оқу жылына арналған даму жоспары

Тақырыбы: Критериалды бағалау жүйесінің маңызы

Мақсаты:

Нәтиже және табыс критерийлері


Критериалды бағалау -оқушылардың оқу жетістіктерін білім беру мақсаттары мен мазмұнына сәйкес ұжым ішінде өнделген оқушыға, ата-анаға түсінікті нақты анықталған критериийлерге негізділген үдеріс екенін түсіндіру.

1. Мұғалімдер критериалды бағалаудың маңызы мен тәсілдерін қолдануды меңгереді;

2. Оқу мен оқыту қажеттіліктері үшін жауапкершіліктері артады;

3. Оқушылар мен мұғалімдер оқыту сапасы туралы бірлескен бірынғай түсінікте болады;



Іс-шаралар

(мектепте және желілік қоғамдастық аясында өткізілетін)

Мақсаты

Жауапты

Ресурстар

Қатысу-

шылар

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Мониторинг

1. Мектептің даму жоспарына өзгеріс енгізуге қажетті ақпарат жинау (Сауалнамалар алу, пән мұғалімдерімен пікірлесу.)

Білім сапасын көтеру мақсатында оқу кедергілерін анықтап, олардың алдын алу шараларын қарастыру.

Сертификат-талған І деңгей мұғалімдері
Коучтар

Сауалнама нәтижелері,мұғалімдер пікірлері, қатысқан сабақтарға жасалған ұсыныстар

Бастауыш және орта буынға сабақ беретін пән мұғалімде-
рі

Қыркүйек

Оқыту процесінде кездесетін қарама-қайшылықтар анықталады.

Сауалнама, кәсіби сұхбат, мониторинг

2. Дөңгелек үстел

Желілік қоғамдастық құрып, әріптестер арасында ынтымақтастық орнату, іс- тәжірибе алмасу.

1-деңгей курсынан өткен көшбасшы-лар, мектеп тренерлері

Кәсіби қоғамдас-тық мүшелері

Мектеп директоры, оқу ісі меңгеруші-лері, пән мұғалімдері.

Қазан

Кәсіби қоғамдастық негізі қаланады, педагогикалық ынтымақтастық орнайды Дөңгелек үстел аясында мәселелер талқыланып, жоспар жасалады.

Жұмыс жоспары мен кестеге сәйкес тапсырмалар

3.Тәлімгерлік үдерісі Жеке тұлғаға бағытталған қарым-қатынас

Тәлімгерлік жүргізе отырып, тәлім алушыларға кәсіби көмек пен кәсіби қолдау көрсету

Сертификат-талған І, ІІ деңгей мұғалімдері

Интербелсенді әдістер\ сабақ үлгілері\ видеоро-ликтер, презентация

Тәлім алушының қажеттілігі-не қарай ресурстар

Тәлім алушылар

қараша

Тәлімгерлермен өзара сенімге негізделген қарым -қатынас арқылы тәлім алушылар жаңа форматта сабақтар өткізуді үйренеді.

Әріптестер арасында өзара қарым-қатынас нығаяды, тәлім алушыларға әр түрлі кеңестер беріледі.Олардың ұсыныстары назарға алынады.

Рефлексия, кері байланыс, рефлексивті күнделік, білім сапалары

4."Мен осылай жасаймын..."

онкүндігі

Мұғалімдердің сабақ барысында ұтымды қолданып

жүрген бағалау әдістерін қолдану

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

Интербелсенді әдістер\ сабақ үлгілері\ видиоро-ликтер, презентация

Бастауыш, ағылшын, жаратылыстану, қазақ тілі, орыс тілі пән мұғалімдері


желтоқсан

Сабақ үстінде білім алушылар мен мұғалімдер арасында тығыз қарым-қатынас орнайды;
Білім алушылардың мәселенің шешімін табуға талпынады

Іс-шара жоспары мен үдерістер мониторингі. БАҚ жариялау

5.Оқыту семинары "Критериалды бағалаудың технологиясы"

Г. Маукенова

Жаңартылған оқыту бағдарламасы бойынша негізгі пәндердің оқыту сапасын үйретуге ықпал ету және инновациялық әдіс-тәсілдерді қолдану тәжірибелерімен бөлісуді ұйымдастыру.

Мектеп үйлестіруші-сі,сертификатталған І, ІІ,ІІІ деңгей мұғалімдері


Презентациялар, МАН, бейне жазбалар

Мектеп әкімшілігі, мұғалімдер, психолог,

қаңтар

Пәндерді оқытудағы әдіс-тәсілдерді жетілдіреді, оқыту тиімділігін арттырады, бағалауды сабақта қолданудың тиімді жолдарын үйренеді.

Бағалау бойынша нәтижелер мониторингі

6.Шебер сынып "Үй тапсырмасын тексерудің белсенді әдіс-тәсілдері" К.Озбекова

Оқыту нәтижелерін бағалаудың теориясымен әдіснамасын білу және түсіну; Бағалаудың әр түрлі үлгілерін түсіну; Бағалаудың ресми және бейресми әдістемелерін анықтау, бағалау.

Сертификат-талған І,ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері

Видеоролик\ сабақтар үлгілері\ интернет материалдары

Пән мұғалімдері

ақпан

Оқыту нәтижелерін бағалаудың теориясымен әдіснамасын біледі және түсінеді; Бағалаудың әр түрлі үлгілерін түсінеді; Бағалаудың ресми және бейресми әдістемелерін анықтайды, бағалайды.

ҚБ және ЖБ алға қойылған мақсатқа байланысты бағалау нәтижелерін пайдалану жүзеге асырылады.

7.Семинар-практикум "Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды дайындау"


Бағалауда диалогты тиімді қолдану, сұрақ- жауап жүргізуге дағдылану

Сертификат-талған І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері
.

Мұғалімдер-ге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Бастауыш сынып және пән мұғалімдері

наурыз

Диалогты оқытуда қалыптастырушы бағалауды тиімді қолдана алады.

Қалыптастырушы бағалаудың түрлері



8. Коучинг. "Қалыптастырушы бағалаудың алгоритмі" А.Беккожанова

Қалыптастырушы бағалауды жақсартуға арналған басты идеяны түйіндеу. Оқушылардың күшті жақтарын анықтау және жақсартуды қажет ететін тұстары бойынша нақты кеңестер беру.

Сертификат-талған І,ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері



Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Пән мұғалімдері

сәуір

Қалыптастырушы бағалауды жақсартуға арналған басты идеяны түйіндейді. Бағалау бойынша нақты кеңестер алады.

Қалыптастырушы бағалау  ресурстарын жинақтау

9.Іс-әрекетті зерттеу үдерісін оқу үдерісіне ықпалдастыру

Оқушының оқу тәжірибесін жақсарту,мұға-лімдердің тәжірибелерін өзгерту.

Сертификат-талған І деңгей мұғалімдері



Мұғалімдерге арналған нұсқаулық,

сабақ жоспарларысауалнама-лар интернет материал-дары

Пән мұғалімдері

ақпан


Мұғалімдер мектеп зерттеуімен айналыса отырып, өз сыныптары туралы білім түзеді, оқушылардың оқу тәжірибесі дамиды.

Малс сауалнамасы, социограмма, зерттеуге арналған сауалнамалар,

10.Lesson Study-сабақты зерттеу нысаны

Оқытудағы тәжірибені жақсарту мен жетілдіру

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Мұғалімдер-ге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Мектеп әкімшілігі, мұғалімдер, мектеп психологы,серіктес мектеп мұғалімдері

желтоқсан,ақпан

Мұғалімдерді оқыту және олардың тәжірибесін дамытуда ынтымақтастық орнайды, тәжірибе жақсарады, мұғалім зерттеу барысында жинақтаған біліммен педагог қауыммен кеңінен бөліседі.

Бағалау парақтары, бақылау парақшалары, сауалнамалар

11. Тренинг.

"Бағалар дескрипторы - білім негізін қалыптастыру құралы" Р.Байжан

Мұғалімдердің бойында уәж қалыптастыру, ынталандыру .

Сертификат-талған І,ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері



Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Пән мұғалімдері

наурыз

Мұғалімдердің бойында уәж қалыптасады, ынталандырылады.Тренингтер жүргізу әдісін үйренеді.

Бағалау дискрипторлары, тренингтер

12. Коучинг

"Сабақтағы саралау тапсырмалардың тиімділігі" О.Саудабаева

Оқу мақсатына сай саралау тапсырмаларды тиімді пайдалану.

Сертификатталған

І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері



Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материалдары

Пән мұғалімдері

наурыз

Оқу мақсатына сай саралау тапсырмаларын құра алады және тиімді пайдалана алады.

Саралау тапсырмаларының үлгілерін жинақтау

13. Шебер сынып.
"Жазылым дағдыларын қалыптастырудағы тиімді әдіс-тәсілдер" А.Ажибекова

Мұғалімдер жазылым дағдыларын қалыптастырудағы тиімді әдіс-тәсілдерін меңгеруге, мақсатқа жетуге талпынады.

Сертификат-талған

ІІІ деңгей мұғалімдері

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Пән мұғалімдері

сәуір

Мұғалімдер жазылым дағдыларын қалыптастырудағы тиімді әдіс-тәсілдерді меңгереді .

Тиімді әдіс-тәсілдерін, түрлерін жинақтау.

14. Ашық сабақтар фестивалі

Өзара сабаққа қатысу арқылы мұғалімдер өзара тәжірибе алмасуын, бір-біріне ықпал етуін нығайту.

Тәлім алушылар

Үлестірмелі материалдар

Тәлімгерлер мен тәлім алушылар

мамыр

Мұғалімдер өзара тәжірибе алмасады, сабақта жеті модульді ықпалдастырып қолдана біледі.

Кері байланыс, рефлексивті есеп, өзіндік талдау, бағалау

15.Желілік қоғамдастық құру.


Жетекші мектептер мен серіктес мектептермен қарым-қатынас ронату, тәжірибе алмасу

Қоғамдастық мүшелері.

.

Интернт желісі,

портал, семинар.


Сертификат-талған І,ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері


мамыр

Мектептің даму жоспары бойынша өткізілген іс-шараларды басқа мектептермен бөліседі.Табысты желіні ұйымдастырады

Рефлексивті есеп, кері байланыс


16 «Өткенге шолу, болашаққа болжам» тақырыбында дөңгелек үстел

Мұғалімдерге өз білімін жетілдіруде өзін өзі бағалауды, болашақты жоспарлауды үйрету. МДЖ жұмыстары бойынша кеткен кемшіліктерді, жеткен жетістіктерді саралау, болашаққа жоспар құру.

Мектеп әкімшілігі\ мұғалімдер\ психолог\



Сауалнама\ тест\ тапсырма-лар

Мектеп әкімшілігі, деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

мамыр

МДЖ бойынша атқарылған жұмыстарды қорытындылайды, болашаққа жоспар құрады.

Мұғалімдер рефлексивті есеп жазады.

Рефлексивті есеп, кері байланыс.

БАҚ жариялау



"Күреңбел қазақ орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің

2019-2020 оқу жылына арналған даму жоспары

Тақырыбы: Оқыту мен оқуды жақсартуда сабақты зерттеудің тиімділігі

Мақсаты:

Нәтиже және табыс критерийлері


  • Жаңа мазмұндағы нәтижеге бағытталған оқу – тәрбие жұмысын ұйымдастыру, сабақты зерттеуді жүргізе отырып, сенімге бағытталған қарым-қатынас орнату арқылы оқыту мен оқуды жақсарту




  • Әлемдік педагогикалық тәсілдермен білім беру тәжірибелері негізінде мұғалімдердің кәсіби біліктілігін дамыту.



  • Сабақты зерттеу бойынша курстан өткен мұғалімдердің заманауи әдіс-тәсілдерінің мектепішілік таратылуын зерделеу





Жаңа мазмұндағы нәтижеге бағытталған оқу – тәрбие жұмысы ұйымдастырылады, сабақты зерттеуді жүргізе отырып, сенімге бағытталған қарым-қатынас орнап, мұғалімдер бір-бірімен тәжірибе алмасады.

Әлемдік педагогикалық тәсілдермен білім беру

тәжірибелері негізінде мұғалімдердің кәсіби

біліктілігі артады

Сабақты зерттеу бойынша курстан өткен

мұғалімдердің заманауи әдіс-тәсілдерінің

мектепішілік таратылуы зерделенеді



Іс-шаралар

(мектепте және желілік қоғамдастық аясында өткізілетін)

Мақсаты

Жауапты

Ресурстар

Қатысу-

шылар

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Мониторинг

1. Мектептің даму жоспарына өзгеріс енгізуге қажетті ақпарат жинау (Сауалнамалар алу, пән мұғалімдерімен пікірлесу.)

Г.Бекежанова

Білім сапасын көтеру мақсатында оқу кедергілерін анықтап, олардың алдын алу шараларын қарастыру.

Сертификат-талған І деңгей мұғалімдері
Коучтар

Сауалнама нәтижелері,мұғалімдер пікірлері, қатысқан сабақтарға жасалған ұсыныстар

Бастауыш және орта буынға сабақ беретін пән мұғалімдері

Қыркүйек

Оқыту процесінде кездесетін қарама-қайшылықтар анықталады.

Сауалнама, кәсіби сұхбат, мониторинг

2. «Сабақты зерттеу: тәжірибе алаңы» Зерттеу топтар арасында дөңгелек үстел

Б.Садуакасова

Топтар арасында ынтымақтастық орнату, іс- тәжірибе алмасу.

1-деңгей курсынан өткен көшбасшы-лар, мектеп тренерлері, топ мүшелері

Стикер, маркер, түрлі-түсті қағаздар

Мектеп директоры, оқу ісі меңгеруші-лері, пән мұғалімдері.

Қазан

Топтар өзара тәжірибе алмасады, ынтымақтастық орнайды Дөңгелек үстел аясында мәселелер талқыланып, ой бөліседі

Кері байланыс

3. Зерттеу сабақтарын өткізу

Сабақты зерттеуді жүргізе отырып, сенімге бағытталған қарым-қатынас орнату арқылы оқыту мен оқуды жақсарту

Зерттеу топтары

Бағалау парақшалары,сабақ жоспарлары

Зерттеуге алынған сыныптар

Жыл бойы

Сабақты зерттеуді жүргізе отырып, сенімге бағытталған қарым-қатынас орнайды,оқыту мен оқу жақсарады

Хаттама, баспа бетіне жариялау

3.Тәлімгерлік үдерісі Жеке тұлғаға бағытталған қарым-қатынас

Тәлімгерлік жүргізе отырып, тәлім алушыларға кәсіби көмек пен кәсіби қолдау көрсету

Сертификат-талған І, ІІ деңгей мұғалімдері

Интербелсенді әдістер\ сабақ үлгілері\ видеоро-ликтер, презентация

Тәлім алушының қажеттілігі-не қарай ресурстар

Тәлім алушылар

Жыл бойы

Тәлімгерлермен өзара сенімге негізделген қарым -қатынас арқылы тәлім алушылар жаңа форматта сабақтар өткізуді үйренеді.

Әріптестер арасында өзара қарым-қатынас нығаяды, тәлім алушыларға әр түрлі кеңестер беріледі.Олардың ұсыныстары назарға алынады.

Рефлексия, кері байланыс, рефлексивті күнделік, білім сапалары

4."Үздік сабақтар"

Онкүндігі О.Саудабаева


Үздік сабақтың алты белгісін сабақта қолдану, тәжірибе алмасу

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

Интербелсенді әдістер\ сабақ үлгілері\ видиоро-ликтер, презентация

Пән мұғалімдері

желтоқсан

Үздік сабақтың алты белгісін сабақта қолданады, тәжірибе алмасады

Іс-шара жоспары мен үдерістер мониторингі. БАҚ жариялау

5. Шебер сынып «Зерттеу сабағын жоспарлау»

А.Беккожанова

Зерттеу сабағын жоспарлау қадамдары, оның ерекшеліктері туралы түсініктерін кеңейту

Зерттеу топ мүшелері


Презентациялар, МАН, бейне жазбалар

Мектеп әкімшілігі, пән мұғалімдері

қаңтар

Зерттеу сабағын жоспарлау үдерісі туралы бір-бірімен тәжірибе алмасады, өзара идеялар ұсынады, ұсынылған жоспарға өз тараптарынан тәсілдер мен формалар ұсынады.

Сапалы сабақ жоспарлары құрылады, баспа материалдарына жарияланады

6.Іс-әрекетті зерттеу үдерісін оқу үдерісіне ықпалдастыру

Оқушының оқу тәжірибесін жақсарту,мұға-лімдердің тәжірибелерін өзгерту.

Сертификат-талған І деңгей мұғалімдері



Мұғалімдерге арналған нұсқаулық,

сабақ жоспарларысауалнама-лар интернет материал-дары

Пән мұғалімдері

Жыл бойы

Мұғалімдер мектеп зерттеуімен айналыса отырып, өз сыныптары туралы білім түзеді, оқушылардың оқу тәжірибесі дамиды.

Малс сауалнамасы, социограмма, зерттеуге арналған сауалнамалар,

7.Семинар-практикум

«Сабақты зерттеу үдерісі және ашық сабақтардың ұқсастықтары мен айырмашылықтары»

А.Ажибекова


Сабақты зерттеу үдерісі мен ашық сабақтардың ұқсастықтары мен айырмашылы

ғын ажырату

Сертификат-талған І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері
.

Мұғалімдер-ге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Бастауыш сынып және пән мұғалімдері

наурыз

Сабақты зерттеу үдерісі мен ашық сабақтардың ұқсастықтары мен айырмашылы

ғын ажырата алады

Материалдарын жинақтау, баспаға жариялау



























8. Коучинг
Оқу мақсаттарына қарай тиімді әдіс-тәсілдерді қалай сұрыптаймыз?

К.Озбекова

Оқу мақсаттарына қарай тиімді әдіс-тәсілдерді таңдай білуге үйрену

Сертификат-талған

ІІІ деңгей мұғалімдері

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, сабақ үлгілері, интернет материал-дары

Пән мұғалімдері

сәуір

Оқу мақсаттарына қарай тиімді әдіс-тәсілдерді таңдап, үйренеді

Тиімді әдіс-тәсілдерін, түрлерін жинақтау.

9. Таныстырылым Сабақты зерттеу тәсілін мектеп тәжірибесіне енгізудегі жетістіктер мен қиындықтар

Зерттеу тобының жетекшілері

Мұғалімдерге өз білімін жетілдіруде өзін өзі бағалауды, болашақты жоспарлауды үйрету. Сабақты зерттеу бойынша кеткен кемшіліктерді, жеткен жетістіктерді саралау, болашаққа жоспар құру.

Мектеп әкімшілігі\ мұғалімдер, мектеп психологы, топ мүшелері



Сауалнама\ тест\ тапсырма-лар

Мектеп әкімшілігі, деңгейлік курстан өткен мұғалімдер, топ мүшелері

Сәуір, мамыр

Сабақты зерттеу бойынша атқарылған жұмыстарды қорытындылайды, болашаққа жоспар құрады.

Мұғалімдер рефлексивті есеп жазады.

Рефлексивті есеп, кері байланыс.

БАҚ жариялау