Файл: Ыбырай Алтынсарин атынданы Мо37 гимназиясы кмм орта білім беру мекемесіні педагогіне арналан кнделікті саба немесе ыса мерзімді жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 23

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

«Ыбырай Алтынсарин атынданы Мо37 гимназиясы» кММ

Орта білім беру мекемесінің педагогіне арналған күнделікті сабақ немесе қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Канлылардын калалык модениетінін дамуы.




Бөлім:

5.3. Уйсіндер мен канлылар

Мұғалімнің аты-жөні:

Потемки.В.А

Күні.




Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы


Канлылардын калалык модениетінін дамуы.

Зерттеу сурагы: Канлыларда кала модениетінін дамуы немен байланысты?

Оқудың мақсаттары:


5.4.2.3 Улы Жібек жолынын пайда болуын

5.3.2.2 Казакстан аумагынданы алгашкы

мемлекеттік бірлестіктердін керши елдермен

карым-катынасын аныктау

Сабақтың мақсаты:



Казакстан территориясындагы алгашкы мемлекеттік бірлестіктердін керші елдермен карым-катынасын аныктау; Улы Жібек жолынын пайда болуын тусінеді жане Казакстан территориясынданы алгашкы мемлекеттік бірлестіктердін керші елдермен

карым - катынасын аныктай алады:

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері/

Уақыт

Педогогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың асы

05мин.

Ұйымдастыру. Сәлемдесу.

сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау;


Ой шақыру

Кацлылар дегеніміз кімдер?

Улы Жібек жолындары канлылардын делдаадык саудасы ту-ралы айтындар.

Канлылардын материалдык медениетін сипаттандар.

Отырар-Каратау жоне Жетіасар модениетініц кандай айырма-шылыгы бар?

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды



https://okulyk.kz/istorija-kazahstana/131/?ysclid=les9l2s2gi694089009

Сабақтың ортасы

06-42 мин.




1 тапсырма. «Канлылар туралы тарихи ескерткіштер» сызбасын толты-

рындар.

Аумагы

Саяси тарихы

Орталыгы

Халыктыц саны

Маденнеті
2 тапсырма

Оқушыларды екі топқа бөлу

1-топ. Уйсіндерде алеуметтік тенсіздік болгандыгынын далелі?

Кытай авторлары уйсіндердін емірін калай

сипаттайды?.

2-топ. Уйсін мемлекеті керші елдермен кандай

байланыстар орнаткан?

Уйсін когамында малга кандай меншік турі

болган?

3 тапсырма.

Канлылар сауда жасасты?

Суракка жауап

береді, озара

«Ен уздік

Жауап»

Кара теніз жагалауымен

талкылайды, ез

Сириямен, Ундістанмен. Балтык бойымен

кезкарастарын

Египитпен, Кытай. Иранмен

далелдейді,

акпараттар,

фактілер

жинайды,


Өзара бағалау. Оқушылар бір-бірін пікір алмасу арқылы бағалайды





Сабақтың соңы

43-45 мин.

Үйге тапсырма

Косымша деректер мен интернет корын пайдаланып, « Уйсіндер мен канлылар: уксастыктары мен озіндік ерекшеліктері» такырыбында ауызша хабарлама әзірлендер.

Рефлексия. «Қажетті сөздің астын сызыңыз»әдісі

1. Сабақ үстінде мен жұмыс жасадым

белсенді/ енжар

2. Сыныптағы өз жұмысыма

ризамын / риза емеспін

3. Маған сабақтың уақыты … көрінді

қысқа / ұзақ

4. Мен сабақта

шаршадым / шаршамадым

5. Менің көңіл -күйім … болды

жақсы / нашар

6. Сабақта қолданылған тапсырмалар … болды

түсінікті / түсініксіз

маңызды / маңыздыемес

қызықты / қызықсыз

7. Менің ойымша,

оңай / қиын

қызықты / қызықсыз