Файл: Мектеп Мыр орта мектебі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.01.2024

Просмотров: 21

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: Мұқыр орта мектебі

Күні:14.03

Мұғалімнің аты-жөні:Ермұқанова Алмагүл

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды безендіру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


6.2.3.2-Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау

6.2.6.2-Қол электрлі құралдары мен жабдықтарымен қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдерін, еңбек гигиенасы ережелерін (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру мен тазалау, арнайы киімде жұмыс істеу) білу және түсіндіру

Сабақ мақсаттары

  • Түрлі материалдарды қолданып, қуыршақты безендіру;

  • Тігін машинасы мен қол жұмыстарын орындауда техника қауіпсіздігін ұстану;

Бағалау критерийлері

  • Түрлі материалдарды үйлестіре алады, таңдайды;

  • Қуыршақтың реңкін түтерді дұрыс араластыру арқылы ала алады;

  • Техника қауіпсіздігін ұстанады;

  • Қол және машина тігістерін ұқыпты орындайды;

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

Бисер – Beads

Жіп – нитка - thread

Безендіру – декорировать - decorating

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:


Құндылықтарды дарыту

Бұл сабақта балалардың бойында еңбек, шығармашылық, бір-біріне құрмет құндылықтары практикалық тапсырма, көрме ұйымдастыру арқылы жүзеге асады.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, орыс тілі және ағылшын тілінен термин сөздерді пайдаланып сөйлеу дағдыларын дамыту арқылы кіріктіріледі.

АКТ қолдану дағдылары

Интернет желісінен мәлімет іздеу.

Бастапқы білім


Оқушылар матадан қуыршақтың дене бітімін дайындады, пішу, қырқу, бөлшектерді біріктіру дағдылары бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

1-сабақ

Сабақтың басы

3 мин


Сәлемдесу. Сабақтың мақсаты мен сабақ барысындағы жұмыспен таныстыру, талқылау.

Түрлі қуыршақтардың суреттері мен бейнелерін, киімдері мен аксессуарлары туралы слайд көрсету.

презентация

Сабақтың ортасы

37 мин


  • Адам терісінің реңкін алу үшін қандай түстерді араластыру керек?


(Ө) Тапсырма 2. Қуыршақтың бет-бейнесін безендіру.

Дескрипторлар:

  1. Қуыршақтың стиліне сәйкес түс таңдайды;

  2. Акрил/гуашь/акварель/кофе т.б. қолда бар материалмен қуыршақ реңін береді;

  3. Безендіреді.


Терінің түсін келтіру үшін кофені, бет-бейнесін салуға акрилді бояуды қолдануға болады.


http://tildes.ru/master-klassy/shem-odezhdu-dlya-interernoy-kukly/

http://www.toysew.ru/tilda/shem-princessu-goroshine.html

http://www.livemaster.ru/topic/1121367-kak-sshit-odezhdu-dlya-kukly-dlya-teh-kto-ne-umeet-stroit-vykrojki

http://www.7ya.ru/article/Odezhda-dlya-kukol-svoimi-rukami-Master-klass-plate-dlya-Barbi/

2-сабақ

Сабақтың басы

3 мин


Оқушылармен қуыршақтарының орындаған бет-әлпетін қарастырып, қандай киім үлгілері сай келетінін талқылау. Сұрақтар:

  • Бұл қуыршаққа қандай киім үлгісін таңдайсын? Неліктен?

  • Қазақ қызы қуыршағыңа ұлттық киім тігесің ба әлде сәнді заманауи киім үлгісі ма?




Сабақтың ортасы

35 мин



Жұмыстың келесі кезеңінде оқушылар қуыршаққа киім тігеді.
(Ө) Тапсырма: қуыршақтың өлшемін алу және матада өлшемдерді сызып, пішу.
Дескрипторлар:

  1. Өлшем алады;

  2. Алған өлшемін таңдаған матасына сызады;

  3. Пішеді және қол не машина тігістерімен біріктіреді;

  4. Сәндейді.


Оқушылар қуыршақтың өлшемін алуға немесе матамен қуыршақ денесін айналдыра орап өлшеуіне болады.

Алынған өлшем бойынша пішу және бұйым бөлшектерін безендіруге әртүрлі материалдарды қолдана отырып, қол және машина тігістерімен өңдеу.
Оқушыларға эскизден тыс қуыршақты безендірулермен толықтыруды ұсыну.
Оқушылар бұл тапсырманы орындауға баламалы нұсқаларды таңдауларына болады.

Оқушыларға әшекейлеу элементтерін (өрнек, бисер, шілтер, ызба, страза және т.б.) қолдана отырып, жұмысты аяқтауды ұсыну.
Жұмыс барысында оқушылардың материалдар мен құралдарды қолдану ережесіне және қауіпсіздік техникасының сақталуына назар аударуды ескерту.
(Ұ) Жұмыс соңында шығармашылық жұмыстардан көрме ұйымдастыру.
Оқушылар өз жұмысын басқалардың жұмысымен салыстырып, жұмысты жетілдіру үшін әртүрлі тәсілдер ұсынады. Жұмысты талқылау барысында оқушылар терминологияларды қолданады.

Практикалық жұмыс барысында қолдау көрсетіп, мәселе туындаған жағдайда қажеттілігіне қарай безендіру үшін ұсыныс жасау.


Түрлі фактуралы мата кесінділері, қайшы, ине, жіп

акриль/гуашь/акварель т.б. қолда бар бояу заттары, қылқалам, су құятын ыдыс, палитра

Бисер, моншақтар, шашақтар,ине, жіп, қайшы т.б. оқушыларда бар қажетті материалдар.


Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет


стикер

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктелген

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?