Файл: Тркістан индустриалдырылыс колледжі 20222023 оу жылы Саба жоспары .docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.10.2023

Просмотров: 18

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


ТҮРКІСТАН ИНДУСТРИАЛДЫ-ҚҰРЫЛЫС КОЛЛЕДЖІ

2022-2023 оқу жылы

Сабақ жоспары №

Модуль/пән атауы

Бағдарламалық қамтамасыз ету модульдерін бағдарламалау

Сабақтың тақырыбы

БҚ бағдарламалық кодының алынған сипаттамасының мазмұнын талдау


Педагог

П.Е.Култасова

Курс

ІІ

Тобы



















Сабақтың өткізілетін күні



















Сабақтың түрі

Практикум элементтері бар,  түсіндіру сабағы

Сабақтың мақсаты немесе оқыту нәтижелері

Интернет шолушылардың ерекшеліктерін анықтау

Бағалау критерийлері

Басқару процесінің құрамына қандай әрекеттер кіреді және олардың мақсаты қандай?

Инфрақұрылымды құру процесінде қандай міндеттер орындалады?

Оқыту процесі нені мақсат етеді?

Бағдарламалық қамсыздандыру әзірлеушілерінің ұжымында функциялар қалай бөлінеді?

Оқу сабақтары барысындағы білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі, дағдылар

БҚ бағдарламалық модульдері мен компоненттерін біріктірудің негізгі тәсілдемелерін үйрену

Оқу - әдістемелік құралдар, әдебиеттер

Г.Н. ФЕДОРОВА БАҒДАРЛАМАЛЫҚ МОДУЛЬДЕРДІ БІРІКТІРУГЕ ҚАТЫСУ

Техникалық құралдар, материалдар

Компьютер, интерактивті тақта

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері




1 Ұйымдастыру кезеңі:

5 минут

Студенттерді сабаққа дайындығын тексеру, түгелдеу

2. Үй тапсырамасын тексеру кезеңі

20 минут

БҚ әзірлеудің жобалық және пайдалану құжаттамасын әзірлеу жолдарын сұрау

3. Жаңа материалды түсіндіруге дайындық кезеңі

(жаңа тақырыпты болжау)

5 минут

Бағдарламалық қамтамасыздандырудың әзірлеу циклі

4. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі

30 минут

Жасалып жатқан бағдарламалық жасақтаманың барлық функционалдық ерекшеліктері өңделетін деректердің құрамын және құрамының тізімін сипаттайды. Талаптарға талдау жасау және спецификацияларды анықтау процесінде әзірлеуші пайдаланатын басымдықтар (екпін) жүйесінде ғана ерекшеленеді. Мәселен, мемлекеттік көшу диаграммалары уақыт бойынша бағдарламалық қамтамасыз етудің кейбір мінез-құлқын анықтайды, деректер ағынын диаграммалары - деректер ағындарының бағыты мен құрылымы және сыныптың концептуальды диаграммалары - доменнің негізгі түсініктері арасындағы байланыс. Суретте. 2.1-де әзірленген бағдарламалық жасақтама үшін спецификация ретінде қолданылатын үлгілердің классификациясы көрсетілген. Құрылымдық көзқарас шеңберінде талдау және спецификацияларды анықтау кезеңінде модельдердің үш түрі пайдаланылады: деректерге бағдарланған және деректер ағындарына бағдарланған функцияларға бағдарланған. Модельдің әрбір түрі бағдарламалық жасақтама әзірлеудің нақты сыныбына қолдануға ыңғайлы. Әртүрлі модельдер әртүрлі жағынан болжанған бағдарламалық жасақтаманы сипаттайды. Деректер ағындарын модельдеуге негізделген құрылымдық талдау және жобалау әдіснамасы әдетте төмендегі үлгілер жиынтығы ретінде жасалған бағдарламалық жасақтаманың күрделі көрінісін пайдаланады: Сурет. 2.1. Спецификация фазасында қолданылатын бағдарламалық жасақтама модельдерінің классификациясы модельдер Құрылымдық тұрғыда қолданылған модельдер объектілі-бағдарлы көзқараста пайдаланылатын модельдер функционалдық диаграммалар деректер ағынын диаграммалар деректер үлгілері диаграммаларды пайдалану сыныптық контекстік диаграммалар дәйектеме диаграмм




Сурет. 2.1. Спецификация фазасында қолданылатын бағдарламалық жасақтама модельдерінің классификациясы

Деректерағындарыныңегжей-тегжейлідиаграммасы



Процесс


Деректер ағыны


Сақтау




Басқару

прпроцесі





Сурет. 2.2. Деректер ағындарына негізделген құрылымдық талдау және бағдарламалық жасақтама дизайны бойынша әдістемелердің толық спецификациясының компоненттері




5. Жаңа материалды бекіту кезеңі/

20 минут

Сұрақ жауап, тапсырмалар орындау


6. Сабақты қорытындылау және рефлексия

8 минут

Студентердің білімін тексеріп шығу, сабақтың мақсатына жету

7. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру кезеңі

2 минут

Қосымша ақпарат интернет желісінен іздеп келу




ПЦК төрайымы/төрағасы _______________________
Педагог _______________________________________