Файл: ыса мерзімді жоспар Пн аза тілі Т2 Блім Болашаа саяхат.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 07.11.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | |||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 8. Болашаққа саяхат | ||||
Күні : 26.04.23 | Педагогтің аты-жөні: Хасенова М.М. | ||||
Сынып: 4 «А» | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | ||||
Сабақтың тақырыбы: Болашақтың мектебі | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/постер құрастыру | ||||
Сабақтың мақсаты : | Оқушылардың барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды/кесте толтырады/постер құрастырады | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Мен саған тілеймін» әдісі Тіл дамыту Қазір қай жыл мезгілі? Бір аптада неше күн бар? Апта күндерін ата Көктем айлары қандай? Үй тапсырмасын тексеру Тілеуханның көршісінің аты кім? Санжар мен Азамат кімнің достары? Қорапты кім ашты? | Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Султан, сен еңбекқор бол! Виктория, сен белсенді бол! «Спиннер» әдісін қолдана отырып оқушылар тіл дамытуға арналған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді | Қолпаштау | https://spinthewheel.io/wheels/i7NgFrozatZ1BZ5af76u | |
Сабақтың ортасы | Оқушылар сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен танысады Видео көру Жаңа сөздермен таныстыру. Жаңа сөздер: жақында-недавно шетел, өзге ел - за рубеж бірнеше -несколько меңгеру, үйрену - освоить заман,уақыт -время , эпоха озық ең жаңа, үздік-передовой Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. 1 -тапсырма. Мәтінді тыңда, оқы, аудар. Не туралы екенін айт. Біз 2070 жылға тап болыппыз. Бізге бірнеше оқушы жақындап келді. Бізбен танысты. Олар бізді өз мектептеріне алып барды. Олардың мектептері біздің мектептерден өзгеше. Әр оқушы мектепте кем дегенде 7 елдің тілін меңгереді екен. Мектептері озық техникамен жабдықталған. Оқушылар сабақты тек электронды және кәдімгі біздікіндей оқулықтармен оқиды екен. Оқушы қалаған пәнді ғана оқи алады. Мектеп формалары да басқа. Ұлттық үлгіде тігілген. Ең жақсы жаңалық – қазақ тілі халықаралық тіл дәрежесін алыпты. Біз өзімізге жаңа дос таптық. Оның есімі – Сұңғат. Ол ертең бізбен бірге қаланы аралайды. | Оқушылар сөздерді аударып, жалғауларды дұрыс жалғау арқылы сабақтың тақырыбын ашады Тыңдалым, айтылым. Жаңа сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін, сөйлемдер құрастырады. Жеке, топтық жұмыс Оқушылар мәтінді тыңдайды, оқиды, аударады. Мәтінге сұрақ қояды. Сұрақтарға жауап береді; 1-топ. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. 2-топ. Берілген сұрақтарға жауап беріп диалог құрстырады. Сұрақтарға жауап бер 1.Болашақтың мектебінде оқушылар қанша тілді меңгереді екен? 2. Олар қайда тап болды? 3.Болашақтың оқулықтары қандай? 4. Қазақ тілі қандай дәреже алған? 5.Болашақта мектептер қалай жабдықталады? | «Бас бармақ» Дескрипторы: -мәтінді тыңдайды; - оқиды; - аударады; - мұғалімнің сұрақтарына жауап береді; Дескрипторы: - мәтінге қатысты сұрақ қояды; -сұрақтарға жауап береді; «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау Топаралық бағалау Өзін – өзі бағалау | слайд https://onlinemektep.org/schedule/24.04.2023/lesson/221a3d2a-e9f4-474a-bfb4-45889b7237c2/lesson Слайд Оқулық 52 бет | |
| Сергіту сәті Көзге арналған жаттығу | ||||
| Оқылым. Жазылым 3-тапсырма. Берілген сөздерді дұрыс орналастырып сөйлем құрастыр. Мен шет тілде сөйлей алмаймын. Мен бірнеше шет тілін үйренгім келеді. Біздің мектепте озық техникалар қолданылады. Мектептің алдында бірнеше оқушы тұр. | 1. мен, тілде, сөйлей, шет,алмаймын. 2. бірнеше, мен, шет, үйренгім, тілін, келеді. 3. озық, қолданылады, біздің, мектепте, техникалар. 4. оқушы, мектептің, тұр, алдында, бірнеше. | Дескрипторы:
Өзін – өзі бағалау | слайд тақта кітап дәптер | |
| 4- тапсырма. Болашақтың мектебі туралы айтып бер. | Топтық жұмыс Берілген суреттерді пайдаланып болашақтың мектебі жайында айтады. | Дескрипторы: -сөйлемдерді дұрыс құрастырады; - болашақтың мектебі жайында әңгімелейді; Өзара бағалау | постер суреттер | |
Сабақтың соңы | Үй жұмысы: 53 бет 4-тапсырма ( ауызша) | | | ||
| Рефлексия «Саусақтар» | | |
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
ТАПСЫРМА | ҰПАЙЫ | БАҒА |
1-тапсырма | | |
2-тапсырма | | |
3-тапсырма | | |
4-тапсырма | | |
Барлығы: | | |
БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ
Болашақтың мектебінде оқушылар қанша тілді меңгереді екен?
Олар қайда тап болды?
Болашақтың оқулықтары қандай?
Қазақ тілі қандай дәреже алған?
Болашақта мектептер қалай жабдықталады?