Файл: Сыныптар 24 сыныптар Дйсенбаев Мхаметали Темірбайлы шжмті заманауи сабаы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 21
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ерейментау ауданы
Олжабай батыр ауылы орта мектебі
Пәндер: Дүниетану
Сыныптар:2-4 сыныптар
Дүйсенбаев Мұхаметғали Темірбайұлы
«ШЖМ-тің заманауи сабағы»
Сынып 2 | Сынып 4 | ||
Сабақтың тақырыбы:Бөлме өсімдіктері. | Сабақтың тақырыбы:Жыл мезгілдерінің ауысуы. | ||
Мақсаты: 1.Мәтіннің негізгі идеясымен танысамын. 2.Алған білімімді өз өмірімде пайдаланамын. | |||
Міндеттері: Бөлме өсімдіктер туралы түсінік. Гүлдердің атауларын, сырт келбетін, жеке бөлшек атауларын дұрыс айтуын , оларды баптап, күту ережелерімен танысу. | Міндеттері: Жыл мезгілдерінің ауысуы,жердің күнді айналуына қатысты екенін түсіну. Өзіндік пікір алмасуға,ойлаужүйесін,шығармашылыққа деген қызығушылығымызды арттыру. | ||
Білім беру үрдісіндегі сабақтың орны: | Білім беру үрдісіндегі сабақтың орны: | ||
Сабақ типі:Аралас сабақ | Сабақ типі:Аралас сабақ | ||
Сабақта қолданатын құралдар(ресурстар):Интерактивті тақта,флипчарттар,маркерлер,суреттер,аяқталмаған сызбалар,слайд,видео. | |||
Сынып 2 | Сынып 4 | ||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті |
Қызығушылықты ояту.Видео көрсетілім көрсету. «Жыл мезгілдері ауысқанда не болады деп ойлайсыңдар?». «-Жыл мезгілдері ауысқанда бөлме өсімдіктеріне әсері болады деп ойлайсыңдар ма?»-сыни сұраққа жауап алу. «Үштік баға» | Зейін қойып тыңдау. «-Жыл мезгілдері ауысқанда бөлме өсімдіктеріне әсері болады деп ойлайсыңдар ма?»-сұрақ жауап беру | Қызығушылықты ояту. Видео көрсетілім көрсету. «Жыл мезгілдері ауысқанда не болады деп ойлайсыңдар?». БҮҮ кестесінің толтырылуын қадағалау.Критерийлер бойынша бағалау. | Зейін қойып тыңдау. БҮҮ кестесі.Көрсетілімнен алған және білетіндерін кестеге жаздыру. |
Мағынаны тану: Топтық ереже мен тәртіпті,уақытты қадағалау.Түрткі реакциясын пайдалану.Топтық бағалау. | Мәтінмен танысады.Топтық талқыға салу.Флипчартпен қорғап шығу. Топтық бағалауда өз-өздерін смайликтер жапсыру арқылы бағалайды. | Мағынаны тану. Топтық жұмыс. Топтық ереже мен тәртіпті,уақытты қадағалау.Түрткі реакциясын пайдалану. Критерийлер бойынша бағалау. | Мәтінмен танысады. Топтық талқыға салу. Флипчартпен қорғап шығу. Топты бағалайды. |
Ой толғаныс: Сызба-тірек. | 1 топ:-Алоэ өсімдігінің суретін сал,пайдасын меңзермен көрсетіп,жазып шық. 2 топ:-Қазтамақ өсімдігінің суретін сал,оны қалай күтіп-баптайды? | Ой толғаныс: «Мылқау Пікір!» таластыру.Түрткі реакциясын пайдалану. | 1 топ:Көптеген шығыс елдері неліктен Жаңа жылды 22 наурызда мерекелейді? 2 топ:Күн мен түннің теңелуі дегенді қалай түсінесің? |
Қорытындылау: 5 жолды өлеңнің құрылу жолын қадағалау. | 5 жолды өлең құрастыру. | Қорытындылау:«Ыстық орындық»-сұрақтың нақты қойылуын қадағалау. | «Ыстық орындық»-бір топ оқушы ыстық орындыққа отырады,келесі топ оқушылары сұрақ қояды.2-3 рет осы ретпен қайталау. |
Бағалау: Топтық бағалау және «Үштік бағалаудың» қорытындысын жүргізу. | Сабақ бойы өз-өзін бағалаудың түрін жария ету.2-3 оқушы. | Бағалау: Топтық бағалау және критерийлер бойынша бағалаудың қорытындысы | Сабақ бойы өз-өзін бағалаудың түрін жария ету.2-3 оқушы. |
Үй тапсырмасы | Мәтінді оқып келу.Әңгіме құрас «Менің бөлмемдегі өсімдіктер» | Үй тапсырмасы: | Мәтінді оқып келу.Ғарыш туралы қосымша мағлұматтар жинау. |
Сабаққа қосымша.
Бағалау парақшалары.2 сынып
«Үш баға»
Смайликтер жабыстыр!
Өзіме –өзім баға қоямын!
Топтық бағалау
Бағалау парақшалары.4 сынып.
Топтық бағалау топ басшылары бағалайды.
Топ мүшелері | Идеяны ұсыну | Жолдастарын топқа жұмылдыру | Идеялардың дербестігі | Сұрақ қою | Сұрақтарға жауап беру | Белсенді түрде тыңдау | Жалпы балл |
Жәнібек | | | | | | | |
Арай | | | | | | | |
Ділда | | | | | | | |
Жансая | | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
Өз-өзің бағалау.
| Критерийлер | Өте жақсы | жақсы | орташа |
1 | Мәтіннің идеясын түсіндім | | | |
2. | Жыл мезгілдерінің ауысуы немен байланысты екенін түсіндім | | | |
3 | Қандай жағдайда жыл мезгілдері ауыспас екенін білдім | | | |
4. | Осы жылы ақпан айы неше күннен тұратынын және неліктен екенін білдім | | | |
| Жыл қалай келеді екенін түсіндім | | | |
| Өзім тұратын жердегі қыс,көктем,жаз, күз кезіндегі Жердің орбитадағы орнын сыз аламын? | | | |
5. | Алған білімімді өмірімде пайдалана аламны | | | |
| Не алдың? | |||
| Не үйрендің? | |||
| Не істей аласың? |