Файл: за мерзімді жоспар блімі Тригонометрия элементтері Мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 111
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» әдісі. 6 мин. | Ұйымдастыру: оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Жәнеде бүгінгі сабақтың мақсатын қысқаша айтып өтемін. Сыныпты «Термин сөздер» тәсілі арқылы 3 топқа топтастырамын. Үй тапсырмасын тексеру үшін « Жолдың шетіндегі таңбалар» әдісін қолданамын. Оқушыларға үй тапсырмасына қатысты дәптердің шетінде «Ж»- жеңіл, «Қ» қиын, «К» - күмән тудырады деп таңба қалдыруды сұранамын, мұғалім сабақтың басталуына дейін әрбір оқушының проблемаларын көруге, ал оқушы рефлексия жасауға үйренеді. | Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Үй жұмыстың шешімі тақтада көрсетіледі, оқушы өзінің қателерін анықтайды. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Оқушылар дәптерлеріне әр есептің тұсына (-;+) арқылы өзін-өзі бағалайды. | Түрлі түсті кеспе қағаздар | ||
5 мин. | Ширату сұрақтары: Әр топ өткен тақырыптарға байланысты құрастырылған мозайкадағы сұрақтарға жауап береді. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. -Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы; -Екі өрнектің айырмасының квадратының ережесі; -Екі өрнектің айырмасының квадратының формуласы; -Қысқаша көбейту формулаларын дәлелдеңдер. | Сұрақтар: -Қысқаша көбейту формуласы деп нені айтады? -Екі өрнектің қосындысының квадратының ережесі; -Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы; -Екі өрнектің айырмасының квадратының ережесі; -Екі өрнектің айырмасының Қысқаша квадратының формуласы; -Қысқаша көбейту формулаларын дәлелдеңдер. | Дескриптор: -сураққа жауап береді 3-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | ДК экраны Сұрақтар топтамасы. | ||
8мин | Екі өрнектің айырмасының квадраты бірінші өрнектің квадратына, минус екі еселенген бірінші және екінші өрнектің көбейтіндісіне, плюс екінші өрнектің квадратына тең болса, формуласы қандай болады? Жауабы: (a-b)²=a²-2ab+b² “Бір минут” әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсу.(Әр топтағы оқушылар тақырып бойынша кезегімен бір минут тоқтаусыз, қатесіз сөйлейді) | Оқушылар жаңа сабақты үйде оқып келеді және оны оқушылар бағыты бойынша келесі топтарға түсіндіреді «Екеуі үйде, үшеуі қонақта» әдісімен бір - біріне «қонаққа» барады. Пікір алмасып, ой бөліседі. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Оқушылар оқулықтан жаңа сабақты оқып, топ ішінде талқылап бір- біріне түсіндіріп әр топ қорғайды: | Ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына арналған оқулық. – Алматы : Атамұра | ||
Сабақтың ортасы 8 мин. Жеке жұмыс. | «Сағат тілі » әдісі бойынша оқушылар орындаған жұмыстарын келесі топпен алмасады. Көпмүшені түрлендіріңдер: 1)(x-10)² 2)(3a-b)² 3)(5z+t)² Саралау: Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай топта оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді. Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. | Дескриптор: -көпмүшені түрлендіреді 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 7-сынып оқулығы. | ||
Жеке жұмыс. 8 мин. | 5.4 есеп Көпмүше түріне келтіріңдер: 1)(-a+2)² 2)(-b-3)² 3)(-n+4)² 4)(-x-10)² | Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды | Дескриптор: -көпмүше түріне келтіреді -жауабын жазады 2-балл | ДК экраны 7-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2017 | ||
Жеке жұмыс. 5 мин. | 5.7 Екі мүшенің квадраты түрінде жазыңдар: 1)9a²-24ab+16b² 2)4c²+12c+9 Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. | Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. | Дескриптор: -формуланы біледі -екі мүшенің квадраты түріне келтіреді -жауабын жазады -3 балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады . | 7-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2017 | ||
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. | «Пікір алмасу» (Showdown). Әрбір топ тақырыпқа қатысты 5 сұрақ немесе есеп дайындайды. Әрбір сұрақты немесе есепті стикердің бірінші жағына, ал жауабын екінші жағына жазып, келесі топпен стикерлерін ауыстырады. Топ басшысы стикердегі сұрақтар немесе есепді оқиды (көрсетеді), топ мүшелері жауаптарын жазып дайындайды. Көшбасшы белгі бергенде, барлығы өз жауабын ашады және жауаптарды талқылап, дұрыс жауаппен салыстырады. Үй жұмысы: Рефлекция: «Уақытпен ойла» әдісі Мұғалім сөз айтады. | Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды. Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Пікір алмасу» (Showdown). тәсілі көрініс табады. 1 минут аралығында оқушылар сол сөзге. Уақыт аяқталған соң іштерінен оқиды. Сдан кейін мына сұрақтарға жауап береді: Неге мен осы сөздер мен сандарды жаздым? Осыны жазғанда не ойладым? Жазғандарым мен үшін қаншалықты қажет? | Дескриптор: -сұрактарға жауап береді -есептерді шығарады Бағалау: «Жұлдызша» тақтада топтың атауының тұсына жұлдызшалар қойылады. Ол тақтада көрініп, сол арқылы оқушылар өздерінің сабақта қаншалықты сабақты орындап отырғанын анық біле алады. | ДК экраны 9-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
Көмек қажет оқушыларға белгілі бір уақыт беріліп, уақыт біткен соң жылдам орындаған оқушылар аяқтай алмаған оқушыларға көмек көрсетеді. | «Жұлдызша» тақтада топтың атауының тұсына жұлдызшалар қойылады. Ол тақтада көрініп, сол арқылы оқушылар өздерінің сабақта қаншалықты сабақты орындап отырғанын анық біле алады. 10-баллдык жүйе аркылы багалау | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
Бекітемін:
Қысқа мерзімді жоспар №12 сабақ
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометрия элементтері | Мектеп: ЖШС < |
Педагогтің аты-жөні: | Тұрсынбай Бек Қайратұлы |
Күні: | |
Сыныбы: 7Д | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру | | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; 7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; 7.2.1.15 қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау | ||
Сабақтың мақсаты | Қысқаша көбейту формуласын тұжырымдайды; Формулалардың көмегімен өрнектерді түрлендіреді; Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді түрлендіру барысында қолданады; | ||
Бағалау критерийі | • Қысқаша көбейту формуласын тұжырымдайды; • Формулалардың көмегімен өрнектерді түрлендіреді; • Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді түрлендіру барысында қолданады | ||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика және терминология: Қысқаша көбейту, формула, көбейткіш, түрлендіру, қосынды, ықшамдау, көбейту, квадрат Диалогтар және жазу үшін керекті тіркестер: - көбейту формуласы деп нені айтады? -Екі өрнектің қосындысының квадратының ережесі; -Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы; -Екі өрнектің айырмасының квадратының ережесі; -Екі өрнектің айырмасының Қысқаша квадратының формуласы; -Қысқаша көбейту формулаларын дәлелдеңдер. | ||
Құндылықтарға баулу | Азаматтық жауапкершілікке баулу,ынтымақтастыққа,сыни тұрғыдан ойлауды қалыптастыру | ||
Пәнаралық байланыс | Геометрия |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 6 мин. Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру. Оқушыларды төртке дейін санау арқылы төрт топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. «Жалғасын тап» әдісі арқылы оқушылар формулаларды еске түсіріп жазады. (a+b)²= (a-b)²= - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау: екі бұрыштың қосындысының тригонометриялық формулаларындағы бұрыштар өзара тең болса , онда бұл формулалар қандай түрге келеді? | Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. «Көршіңді тексер» әдісімен бір бірінің үй жұмысын тексереді және бағалайды. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Топ жұмысын бағалау кестесі.(+дұрыс,-дұрыс емес). | Оқулық 7-сынып. | ||
Ұжымдық жұмыс. 5 мин. «Джигсо» әдісі | Жаңа тақырыпты меңгеру. «Джигсо» әдісі арқылы тапсырма және сұрактар беремін. 5.7 Екі мүшенің квадраты түрінде жазыңдар: 1)9a²-24ab+16b² 2)4c²+12c+9 Мұғалім тарапынан бақылау, бағыт беру. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. | Оқушылар сұрактарға жауап береді Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады . | Дескриптор: -Формуланы тұжырымдайды -2балл -Есепті шығарады -1балл -жауабын жазады -1балл | ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 7-сынып. | ||
Сабақтың ортасы 10 мин. Топтық жұмыс. | Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп кестені толтырады. | Дескриптор. -көбейткіштерге жіктейді -жауабын жазады 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 7-сынып Алгебра | ||
Жеке жұмыс. 10 мин. | Саралау. Қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма беремін, көмек қажет ететін оқушыларға кеспе қағазда тапсырма беремін. | Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды | Дескриптор. -есепті дәлелдейді -2балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 7-сынып оқулығы. | ||
Жұптық жұмыс. 7 мин. Жазылым. | Саралау. Оқушылардың деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар беремін. | «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі бойынша жұмыс жасайды.Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды. | Дескриптор. -жіктейді 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны қосымша | ||
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | | Оқушылар тестті орындайды Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. | Дескриптор: Бағалау. Өзін-өзі бағалайды (дұрыс жауаптарын слайдта көрсетемін) -, + | ДК экраны 7-сынып оқулығы. | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Қажеттілігіне қарай тапсырмалар беремін. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | Өзін-өзі бағалайды (дұрыс жауаптарын слайдта көрсетемін) -, + 10-баллдык жүйе бойынша багалау | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. Барлық тапсырмалар оқушылардың жас ерекшеліктерін ескеріп алынған. Іс-әрекеттердің ауысып отыруы ең үлкен нәтижеге қол жеткізу мақсатында оқушылардың күші мен зейінін дұрыс үлестіруге ықпалын тигізеді. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2 Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2 Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
Бекітемін:
Қысқа мерзімді жоспар №13 сабақ
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометрия элементтері | Мектеп: ЖШС < |
Педагогтің аты-жөні: | Тұрсынбай Бек Қайратұлы |
Күні: | |
Сыныбы: 7Д | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; 7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; 7.2.1.15 қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау; |
Сабақтың мақсаты | Қысқаша көбейту формуласын тұжырымдайды; Формулалардың көмегімен өрнектерді түрлендіреді; Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді түрлендіру барысында қолданады; |
Бағалау критерийі | • Қысқаша көбейту формуласын тұжырымдайды; • Формулалардың көмегімен өрнектерді түрлендіреді; • Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді түрлендіру барысында қолданады |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика және терминология: Қысқаша көбейту, формула, көбейткіш, түрлендіру, қосынды, ықшамдау, көбейту, квадрат Диалогтар және жазу үшін керекті тіркестер: - көбейту формуласы деп нені айтады? -Екі өрнектің қосындысының квадратының ережесі; -Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы; -Екі өрнектің айырмасының квадратының ережесі; -Екі өрнектің айырмасының Қысқаша квадратының формуласы; -Қысқаша көбейту формулаларын дәлелдеңдер. |
Құндылықтарға баулу | Азаматтық жауапкершілікке баулу,ынтымақтастыққа,сыни тұрғыдан ойлауды қалыптастыру |
Пәнаралық байланыс | Геометрия |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 6 мин. | 1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сынып тазалығына көңіл бөлу. 2. Топқа бөлу: Оқушыларды танымдылық деңгейіне қарай түрлі-түсті кеспе қағаздары арқылы топқа бөлемін. I топ II топ III топ Әр топ бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. Үй тапсырмасын тексеру. «Өзінді тексер» әдісі арқылы оқушылар өздері интерактивті тақтадан дұрыс жауапқа қарап тексереді. Үй жұмысының дұрыс жауаптарын интерактивті тақтада көрсетемін. | Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Үй жұмыстың шешімі тақтада көрсетіледі, оқушы өзінің қателерін анықтайды. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» «А,В,С»әдісі арқылы оқушылар өздерін бағалайды | Түрлі түсті кеспе қағаздар | ||
5 мин. | Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. | Окушылар жауап береді. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Оқушылар оқулықтан жаңа сабақты оқып, топ ішінде талқылап бір- біріне түсіндіріп әр топ қорғайды: | Дескриптор: -формуланы біледі -есепті шығарады 4-балл Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Жалпы білім беретін мектептің -сыныбына арналған оқулық. Алматы : Атамұра | ||
Сабақтың ортасы 10 мин. Жеке жұмыс. | «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Саралау: Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай топта оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді. Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Топ оқушыларының электронды оқулықтағы мысалдарды дұрыс түсініп талдауларын бақылап, ерекше білімді қажет ететін оқушыларға бағыт-бағдар беремін. | Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды. | Дескриптор: -көбейткіштерге жіктейді 3балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | 7-сынып оқулығы. | ||
Жеке жұмыс. 10 мин. | Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. | Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды | Дескриптор: -көбейткіштерге жіктейді 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | 7-сынып оқулығы | ||
Жеке жұмыс. 7 мин. Жазылым. | Сұрақтар - көбейту формуласы деп нені айтады? -Екі өрнектің қосындысының квадратының ережесі; -Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы; -Екі өрнектің айырмасының квадратының ережесі; -Екі өрнектің айырмасының Қысқаша квадратының формуласы; -Қысқаша көбейту формулаларын дәлелдеңдер. Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс табады. | Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жуптык талдау жасайды. | Дескриптор: -cұрактарга жауап береді -1балл Бағалау:Топ ішіндегі жұптар басқа жұптарды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. | 7-сынып оқулығы. | ||
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | Сабақты бекіту. Сұрак-жауап «Өрмекші торы» әдісі арқылы кері байланыс алу. Жіпті лақтыру арқылы әр топ кезекпен бір-біріне сұрақтар қояды. Үйге тапсырма беру (түсіндіме жұмыс) | Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды,сұракка жауап береді, Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. 1.Маған бүгін не ұнады. 2. Маған бүгін не ұнамады. 3.Менің күдіктерім. 4. Менің тілектерім. | Дескриптор: -сұрактарға жауап береді -есептерді шығарады Бағалау: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | 7-сынып оқулығы. | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
| ||||||
Қарқын тәсілі арқылы жылдам орындайтын оқушалар және көмек қажет болатын оқушыларболады. Көмек қажет оқушыларға белгілі бір уақыт беріліп, уақыт біткен соң жылдам орындаған оқушылар аяқтай алмаған оқушыларға көмек көрсетеді. | «Дұрыс- бұрыс» әдісі бойынша бағалау. 10-баллдык жүйе бойынша багалау | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. Дәрісханадағы қауіпсіздік ережелерін еске түсіру сонымен қатар қарындашты, сызғышты қолдану кезінде сақ болу | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |