Файл: Сынып 6 атысушылар саны 12.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.11.2023

Просмотров: 40

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Мектеп: №4

Педагогтің аты – жөні: Жаманкарина Д.М.

Күні

15.09.2022

Сынып: 6

Қатысушылар саны:12

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы


М.Әуезов «Абай жолы», «Қайтқанда» тарауынан үзінді

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.2.1 ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтау (мінездеме);

6.4.1.1 мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, мінездеме жазу

6.5.1.1 мәтіндерден деректі және дерексіз зат, көптік мәнді есімдерді ажырата білу,

жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану

Сабақ мақсаты

Барлық оқушы:

Мәтіндердің ресми стильде берілгенін ажырата алады.




Оқушылардың басым бөлігі:

Мұғалімнің көмегінсіз стильін сақтап, мінездеме жаза алады.




Кейбір оқушылар:

Мінездеме жазады, зат есімдер мен көптік мәнді сөздерді еркін қолданады.

Бағалау критерийлері

мәтіндердің стильдік ерекшеліктерін анықтайды;

мінездеме жазады;

зат есімдерді мағыналық топтарға ажыратады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар


Сабақтың

басы

0-5

Оңтайлы орта қалыптастыру.

«Сәттілік шеңберінде» жиналып, жұбына сәтілік тілеп, қызығушылығы оянады.




«Сәттілік шеңбері» әдісі



Үйге берілген тапсырманы пысықтау.

Оқушыларға

«Learningapps» қосымшасында құрастырылған Пазл әдісін ұсынып, орындау жолдарын түсіндіреді.


Зейіндерін сабаққа аударады, Пазл құрастырып, Абай Құнанбайұлының портретін ашады.

Дескриптор:

- өткен сабақты түсінген;

- жалқы есімдерді есте сақтаған.

[2 балл ]


«Learningapps» қосымшасы

https://learningapps.org/watch?v =pagw92frk22 


Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру.

Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау.

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын танысады.







Сабақтың ортасы

5-35

Оқылым, жазылымалды тапсырма.

2-тапсырма. Қажетті сөздерді қойып оқу, жазуды ұсынады.

Қажетті сөздерді қойып оқып, жазады.

Дескриптор:

сөздерді түсінеді;

сөздердің орнын біледі.

[2 балл]

Жұмыс дәптері

«Learningapps» қосымшасы
https://learningapps.org/display?v=prerjkcxj22





Оқылым, жазылымкезі тапсырмасы.

4-тапсырма. Мәтін қиындыларын алып, сөйлемдерді ретімен орналастыруды, стилін анықтауды тапсырады

Мәтін қиындыларын алып, сөйлемдерді ретімен орналастырады, стилін анықтайды.

Дескриптор:

- мәтін құрылысын біледі;

- стилін анықтайды;

- сөйлем реттілігін сақтайды.

[3 балл]

Мәтін қиындылары




Кері байланыс «Сәйкестендіру»

Романның соңы

Телғара

Абай

жеңгелері атаған

Телғара деп

Абайдың қайтыс болуымен аяқталады




Сөздерді сәйкестендіреді.




Кері байланыс парағы




Оқылым, жазылымсоңы тапсырмасы.

Ауылға қайтқан Абайға мінездеме ұсынады.

Оқылым, жазылымсоңы тапсырмасын орындайды.

Дескриптор:

4-5 сөйлем құрылымын сақтайды;

Зат есімнің 4 мағыналық түрін қолданады.

Көптік мәнді сөзді таниды.

[3 балл]

Ассоциация парақтары




ҚБ «Тест»

«Иә,жоқ» жауаптарына құралған шағын тест өткізеді.

Тест сұрақтарына жауап беріп, жұбымен парақ алмасып, бір-бірін тексереді, бағалайды.

5 балл

Тест тапсырмалары





ҚБ жауаптары бойынша қатемен жұмыс, көпіршелер тұрғызуға ықпал етеді.

ҚБ жауаптары бойынша қатемен жұмыс, көпіршелер тұрғызады.




Жауап парақтары

Сабақтың

соңы

35-45

Үй тапсырмасына нұсқаулық береді.

9-тапсырма. Кестені мәтін мазмұнына сай толтыру.

Үй тапсырмасына нұсқаулық алады.




Оқулық




Рефлексия «Білім қоржыны».

Сабақ материалы:

Түсінікті-жасыл

Сұрағым бар-сары

Түсініксіз-қызыл

Рефлексияға қатысады, жасыл, қызыл, сары түсті кітаптарды білім қоржынына салады.




Рефлексия «Білім қоржыны».