ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.11.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім бөлімі ұйымының | №1 Қоянды орта мектебі |
Бөлімі: | 3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ тақырыптар «Тағам және сусындар», «Дені саудың жаны сау») |
Педагогтің аты-жөні: | Сенерхазы Гулсара |
Күні: | |
Сыныбы:1в,з | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Роботтың алға, артқа жылжу қозғалысы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.5.2.2дөңгелек айналымының белгілі бір санына робот қозғалысын ұйымдастыру 1.5.2.3 роботты алға жылжыту қозғалысын ұйымдастыру 1.5.2.4 роботты артқа жылжыту қозғалысын ұйымдастыру |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушы үшін:LME EV3-да жаңа программа аша алады. Оқушылардың көбі үшін: Роботты қозғалысқа келтіру үшін блоктарды қолданып, мұғалімнің көмегімен қарапайым программасына жоба құрай алады. Кейбір оқушылар үшін: Роботты алға жылжыту қозғалысын ұйымдастыра алады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
(Ұ) Ұйымдастырукезеңі: 1-7 мин. |
| Оқушылар сәлемдеседі.Оқушылар бір-біріне қарап жақсы сөздер айтып сәттілік тілейді. | Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау, толықтыру. Компютермен жұмыс жасайды. | | |
Сабақтың ортасы (26 мин) | Анықтама 1.Қозғалтқыш қуаты не үшін қажет? Компьютермен жұмыс Робот алға-артқа қозғалту үшін LME EV3 программасын аш. 50-суреттегі программаны құр. Орында
Зертте Диастың роботы тек алға жылжып қозғалады. Артқа жүрмеді. 51-суреттегі Диас құрған программаның қай жері қате? Зерттеп айт. | Жұптық жұмыста белсенділік көрсетіп, тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!» | Оқулық | ||
Сабақтың соңы 7 мин. Сабақты бекіту. Рефлексия. | «Диктафон» әдісі бойынша сабақты қорытындылау: Қозғалтқыш қуаты – көлікті қозғалысқа келтіруге жұмсалатын күш. Роботты артқа жүргізу үшін қозғалтқыш қуатын теріс (мысалы, -50) мәнге өзгерту керек. Қозғалтқыш қуаты роботтың баяу не жылдам жүруін көрсетеді. Робот қозғалысы үшін ол үшін 100 және -100 мәндер аралығын қабылдай алады. Рефлексия «Көңіл күй шыршасы» әдісі (Оқушылар көңіл күйлеріне қарай шыршаны безендіреді) Үйге тапсырма $15 оқу. Жұмыс дәптерлерін тапсырмаларды орындау. |
| ҚБ: Мұғалім тапсырма орындау барысында белсенділік көрсеткен оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!» | Интерактивті тақта | |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілеттірек оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |