Файл: Бадарламаны бір немесе бірнеше модулі ыпалдастырылан бір сабаты жоспары.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 22.11.2023

Просмотров: 22

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бағдарламаның бір немесе бірнеше модулі ықпалдастырылған бір сабақтың жоспары


Тақырыбы: Лабиринттен шығуды табу

Мектеп:

Мерзімі:




Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

5.3.2.3 -орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру

5.3.2.2- алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Күтілетін нәтиже

Барлығы (А,В,С): Лабиринт, виртуалды лабиринт ұғымы туралы білім алады, түсінеді.

Көпшілігі: (А,В): Лабиринт түрлерімен танысады, Қарапайым лабиринт пен виртуалды лабиринт ұқсастығын салыстыра отырып, айырмашылығын талдайды.

Кейбіреулері (А) Лабиринттердің қолданылуы, және шығу алгоритімін құруды үйренеді.

Тілдік мақсаттар (тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым)

-лабиринт туралы түсініп оқиды;

-қосымша ақпараттармен танысады;

-түсінік анықтамаларын дәптерге түсіреді;

-алгоритм құру блок-сызбасын ортаға салып,қорғайды.

Алдыңғы оқу




Жоспар

Жоспарланған уақыт (минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе.

(3 мин)



Сәлемдесу.

.Шаттық шеңбері. Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Бір-біріне жақсы тілек айту..»жалғастыру

Мақсаты. тілек білдіру .

Оқушылар шаттық шеңберіне тұрады, бір-біріне жақсы тілектер айтады



А лтын ереже

Тұсаукесер.

(2 мин)



Бұл суретті көрсету арқылы қандай сурет көріп тұрғандықтарын сұрау.

1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс. “Атаулар мен терминдер туралы

үш сұрақ” әдісі

Лабиринт, Виртуалды лабиринт”


  • Қайда? Бұл терминдерді сіз бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп едіңдер?

  • Қалай? Осы атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласыңдар ма?

  • Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыңдар?

Деп бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындап алу.
2-тапсырма. Жеке жұмыс.

«Борт журналы» әдісі бойынша бүгінгі тақырып бойынша нені білетіндерін сұрап, дәптерлеріне жаздыртып алу.
Ауызша мадақтау

Жарайсың

Сенің қолыңнан келеді.

Тағы да қайталау керек.

Оқушылар не көріп тұрғаны жайлы өз ойларын айтады.

Қойылған сұрақтарға жауап береді.

«Жарайсың !»



Проектр арқылы видеоролик

Бағалау парақшалары

Негізгі бөлім

(27 мин)


Жаңа сабақ слайд арқылы түсіндіріледі.
3-тапсырма. Топтық жұмыс. Лабиринттен шығу жолды тап ойыны ойнатылады. Оқушылар топппен бірлесе отырып, тапсырманы орындайды.

Топтар бірін-бірі «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалап шығады.
4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Фрайер» әдісі бойынша оқушылар тапсырманы орындайды.




Берілген мәтін бөліндісінен дәйексөз тауып,таратылған А4 парағына жазу тапсырылады. Парақтың екінші бетіне сол сөзге деген өз тұжырымын жазу керек.

Қалған оқушылар өз көзқарастарын айтады.

Терминдік анықтамасын дәптерге жазып алу
Партадағы топ мүшелерінің біреуі шығып таңдалған қағаз бойынша тапсырмасын тауып, топпен талдайды және жауап береді.

Таратылған лабиринттен үй жануарларын өткізу алгоритімін құру, және блок-сызбаға түсіру.
Кошбасшылар лабиринтте көрсетілген балалардың қайсысының оғы дөп тигенің табу лабиринттен шығу


«Жарайсың!»
«Бағалау парағы»



А4,

қалам,

проектр,

оқулық.

Көмекші құрал(А4)
тапсырма жазылған қағаз қиындылары,

А4, қалам,

Рефлексия (3 мин)



Сабақ қорытындысы бойынша оқушылар «Борт журналы» әдісі бойынша бүгінгі сабақтан түсінгендерін жазып, талдап, оқып береді.

Бағалау парақшасына оқушылар өздерін бағалауларын айту.






Стикер, флипчарт

Бағалау парақшасы



Үйге тапсырма

(1 мин)

Оқулықтың 108 беттегі 4-ші қадам тапсырмасы бойынша лабиринт құрастырып келу.

4 қадам бойынша берілген тақырыпқа лабиринт құрып келеді.









Қосымша ақпараттар

Саралау

-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау

Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтардағы байланыс



Қабілетті оқушылар топта бірлесе отырып, басқа да түсінбей қалған оқушыларға түсіндіреді.


Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауына назар аударамын.

«Бағалау парағы» арқылы әр оқушы өз-өздерін бағалайды «Алма ағашы» арқылы жаңа тақырыпты игергендігін бағалайды.

Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіп, тақырып бойынша дәйекті сөзді анық етіп түсіндіру айтылады. АКТ-мен байланыс жасау. Бір-бірін топта тыңдау, сыйластық таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу