Файл: 117 саба. Блімі 4В. Жиын жне логика элементтері Педагогті атыжні Мустиярова А. К.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 72
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
117 -сабақ.
Бөлімі: | 4В. Жиын және логика элементтері | |
Педагогтің аты-жөні: | Мустиярова А.К | |
Күні: | 12.04.2023 ж | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Кестелер мен пиктограммалар / Жеміс пен көгеніс – пайдалы тағам | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.5.2.5 деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру/қолда бар материалдарды пайдаланып, кестелер, пиктограмма мен диаграммалар құрастыру 1.5.1.6 қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру | |
Сабақтың мақсаты: | Пиктограмма құруды үйренесің |
Сабақтың барысы:
Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Қызығушылықты ояту 0-3 | ЫнталандыруБасты кейіпкердің жанұясы ұнататын астарын, әсіресе көгөністер мен жемістерді, талдауға оқушыларды шақырады. Мұғалім алдымен тақтадағы суреттер жиынын топтауды, сосын жіктеуді сұрайды. Егер қорда суреттер болмай қалса, ол тамақтардың, көгөністер мен жемістердің атаулары жазылған карточкалар болуы мүмкін. | | | Оқулық. Дәптер. |
4-6 | Өзектендіру. Мұғалім оқушыларға тапсырма ұсынады. - 5 санынан бастап, екіден қосып санаңдар. (5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19) - 20 санынан бастап, екіден азайтып санаңдар. (20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 2, 0) - 13 санынан бастап, екіден азайтып санаңдар. (13, 11, 9, 7, 5, 3, 1) | Оқушылар сандарды әртүрлі санайды. | Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады | |
7-10 | Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Пиктограмма құруды үйренесің. | Мәселелік жағдаятты түсінеді. | | |
Мағынаны тану 10-15 | Жаңаны ашу. Оқулықтағы №1 тапсырманы орындау ұйымдастырылады: Сырымның отбасы жемістер мен жидектерді жақсы көреді. Пиктограммаға қарап, кімнің нені жақсы көретінін айт. Мұғалім балалардың осы пиктограмма бойынша ақпаратты қалай алатынын түсіндіруді сұрайды. | Оқушылар пиктограмма ұғымымен танысады. Пиктограммадан ақпарат алуды үйренеді. | | Оқулық. Дәптер. |
15-20 | Жаңаны қолдану Оқушылароқулықтағы №2 тапсырманы өз бетімен орындайды.Сурет бойынша пиктограмма құр. Банкаларды фигуралармен алмастыр. | Тапсырманы өз бетімен орындайды. | «Жетістік баспалдағымен» өзін-өзі бағалау | |
20-32 | Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру Дәптердегі №1 тапсырманы орындатуға болады.Жемістер мен жидектерді фигуралармен белгілеп, пиктограмма құр. | Оқушылар жемістер мен жидектерді фигуралармен белгілеп, пиктограмма құрады. | Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды. | Баспа негіздегі жұмыс дәптері |
| Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. Оқулықтағы №3тапсырманы орындайды. Сурет бойынша теңдік және теңсіздік құр. Досыңмен жарысқа түс. 4+2<3+4 7>6 5-4<7-2 3+4=7 Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындайды. Қандай сандар жасырылған? Дұрыс жауапты таңда. | Оқушылар сурет бойынша теңдік және теңсіздік құрастырады. Қосу мен азайтудың кері амал екендігін қолдана отырып, жасырынған сандарды анықтайды. 14+2=16 5+12=17 10-8=2 | Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады. | |
Рефлексия 32-35 | Жемістер – сабақ пайдалы, жемісті болды; Гүл – сабақ жақсы өтті; Жасыл жапырақ – сабаққа көңілі толмады; Сары жапырақ – сабақ ұнамады, зеріктірерлік болды. | Сабақ аяқталған соң балалар ағашқа жапырақтар, гүлдер, жемістерді жабыстырады. | | Ағаштың суреті, жапырақтар, гүлдер, жемістер |