ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 20
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі ; | Мектеп : «№ 70 | |||||
Пәні: информатика Күні : | Мұғалімнің аты – жөні | |||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы : | Ғаламдық желі | |||||
Оқу мақсаты | Ғаламдық желі түрлерімен танысу | |||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Ғаламдық желінің түсінігін және олардың сипаттамасын біледі | |||||
Көптеген оқушылар: Желілердің типологиясын, ақпараттық қауіпсіздік мүмкіндіктерін анықтай алады, интернет желісіне қосылу әдісін біледі. | ||||||
Кейбір оқушылар: Желі адресіне домен, желі арқылы жіберілген ақпаратты қорғауға байланысты заңдарын қадағалау, электрондық сандық қолтаңбаны алуды орындайды. | ||||||
Жетістік критерийлері |
| |||||
Ойлау деңгейлері | Түсіну,ұғыну | |||||
Тілдік мақсаттар |
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Жақсы қарым қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру | |||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі,Ағылшын тілі, Математика | |||||
АКТ қолдану дағдылары | https://bilimland.kz | |||||
Бастапқы білім | Жергілікті желі | |||||
Сабақ барысы | ||||||
| | | | | ||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
| ||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Оқыту формасы | Әдіс тәсілдер | Сабақта жоспарланған іс -әрекет | Ресурстар | |||
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин | | Шаттық шеңберін құру | Сурет қиындылары арқылы 2 топқа бірігу. | Үлестірмелер, | |||
Үй тапсырмасы 5 минут | | «Қаламсап» әдісі | Өткенді қайталау үшін «Қаламсап» әдісі арқылы қорытындылаймын 1.Топология дегеніміз не? 2.Желілік коммутатор дегеніміз не? 3.Бағдарлағыш дегеніміз не? 4. WiFі дегеніміз не? 5.Жергілікті желілердің көмегімен шешілетін негізгі мәселлер қандай? 6.Жергілікті және ғаламдық желілердің ұқсастықтары мен айырмашылықтары қандай? 7.Желідегі принтерге жалпы қолжетімділікті қалай орнатуға болады? 8.Желіге қосылған компьютерде қандай программалық жабдықтама болуы керек? | оқулық, жұмыс дәптері | |||
Жаңа сабаққа 11 минут | | | Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз «Ғаламдық желі». Ақпараттарды желі бойынша тасымалдау үдерісі кезінде әртүрлі қауіптер пайда болуы мүмкін: Тұлғаның, қоғамның, мемлекеттің қауіпсіздігіне қатер төнуі мүмкін;
Ақпараттық қауіпсіздік – бұл ақпараттың құпиялығын, біртұтастығын және қолжетімділігін қамтамасыз ету үдерісі. Құпиялылық – бұл ақпараттарды компьютерлік жүйеде сақтау немесе құқығы бар адамдарға ғана ақпараттарды байланыс арналары арқылы жіберу мүмкіндігінің кепілі. Бұл категорияны бұзу рұқсат етілмеген ақпараттарды алу, ұрлау немесе мәліметтерді ашу деп аталады. Қорғау әдістері программалық, аппараттық және ұйымдық болып бөлінеді. Желілік этикет Чат, аудио немесе бейнеконференциялар арқылы сөйлесу кезінде желілік этикет ережелерін сақтау керек. Бұлар сұхбатқа тікелей жақын және ол қатынас жасаудың ерекше түрі. Бұл жағдайда ақпарат алмасу жылдамдығы өте жоғары, себебі желілік сұхбатқа қатысушы сұхбатқа, қолданылатын техникалық және программалық құралдарға назар аудару керек. Оқулықтағы 148 бет | Оқулық, https://bilimland.kz | |||
Ой қозғау 10минут | Жұптық | «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі | Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ. Ғаламдық желі 2-топ: Желілік этикет 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Оқушыларға оқулықтағы практикалық тапсырманы компьютерде орындауға беремін. | маркерлер, плакаттар, стикерлер, үлестірме қағаздар, тақта | |||
Жаңа сабақты бекіту 9минут | Жеке | | Сабақты қорытындылауда сұрақтар: 1.Web-құжат деген не? 2. Web-құжатты іздеу қалай жүргізіледі 3.Интернетқандай ақпаратқандай ақпарат түрлерін пайдаланады? | Кітап Интернет желісінен | |||
Рефлексия 2минут | Жеке | «+,-,қызықты» | Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. «+,-,қызықты» арқылы кері байланыс жасау | Үлестірме қағаздар | |||
Үй тапсырмасы 2 минут | Жеке | | Үйге тапсырма: § | күнделік | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ? Ескерту : міндетті түрде жазылу керек | Бағалау - оқушылардың материалды меңгерту деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
| Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыруда «Көршіңді сына», «Ой қозғау», «Ойлан, тап» әдіс тәсілдері арқылы арттырамыз. Оқушылардың топтық және жеке жұмыстарға қатысуын бақылаумын, дұрыс бағыт беремін, «Бесбармақ» әдістері арқылы қалыптастыру жасап, «+,-, қызықты» кері байланысын оқудағы жетістіктеріне көздерін жеткізуді жоспарлаймын. |
| |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен ? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме ? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды неліктен ? | Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары нақты қойылды. Оқушылардың басым бөлігі оқу мақсатына қол жеткізді. Оқушылар компьютерде интернет желісін пайдаланды. Кейбір оқушылар компьютерде тапмырманы орындай алмады .Себебі программаны дұрыс термеген. Сабақты саралау дұрыс жүргізілді. Сабақтың уақыты кезеңдері сақталды. Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ | ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да ,оқу туралы да ойланыңыз) ? 1 2 Сабақты жақсартуға не ықпал етіп алды (оқыту туралы да ,оқу туралы да ойланыңыз) ? 1 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақта неге көңіл бөлу қажет? |