Файл: р оуаарту министрлігі . Орманов атындаы орта мектебі, мдшо кмм ыса мерзімді жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 23.11.2023

Просмотров: 18

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



ҚР Оқу-ағарту министрлігі

«Ғ.Орманов атындағы орта мектебі, МДШО» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім: Аудан




Күні:

Педагогтың аты-жөні: Жұманова А




Сынып: 8ә

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.3.11параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Сабақтың мақсаты

Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған

білімін практикада қолдана алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

3 мин.

Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі.
5 мин

I. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныппен амандасып, оқушылардың сабаққа қатысуын, сынып тазалығын қадағалаймын.

«Көңілді орта» психологиялық тренингін жүргіземін.

Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын.
Топқа бөлу

Әртүрлы фигуралар арқылы 3 топқа бөлемін

Мұғалім капитандарды атайды.(3 адам)

Үй жұмысын тексеру

үй тапсырмасы

шеңбер әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау



Осы әдіс арқылы бір-біріне сенімділік білдіріп, жақсы көңіл күй сыйлайды.

Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайлары теңестіріледі.

Топтар

I топ - үшбұрыштар

II топ-Пароллелограм

III топ-ромб

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау: 1 балл


Шеңбер әдісі

Сабақтың ортасы
15 мин.

Топтық жұмыс.



«Тарсия» әдісі арқылы оқушылар топтық жұмыс жасайды.

Саралау: қабілеті жоғары оқушылар, ерекше білім беру қажеттіліктері бар оқушыларға көмек көрсетіп, бірлесіп жұмыс жасайды.



Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді.

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды.

Дескриптор._Сұраққа_сәйкес_жауапты_табады.Бағалау'>Дескриптор.

Сұраққа сәйкес жауапты табады.

Бағалау:

Әрбір дұрыс жауапка 3 балл қойылады







«Тарсия» әдісі, слайд


Жеке жұмыс.

5 мин.


Әр тұрлі фигуралар беріледі. Соны өлшеп, формулаға салып есеп шығарады.

Саралау. Қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма беремін, көмек қажет ететін оқушыларға кеспе қағазда тапсырма беремін.



Дескриптор.

Әр түрлі фигуралардың ауданын табу формуласын жазады, ауданның сан

мәндерін

табады

Бағалау:

3 балл қойылады


«Фигуралар »

Әдісі.

3 мин

Сергіту сәті

Әртүрлі фигуралардың формасын салады




Топтық жұмыс.

10 мин.



«Құрақ құрау» әдісі арқылы топтағы оқушылар құрақ құрайды.

Саралау. Фигуралардың өлшемін алдыртып, формулаға салғызып, есеп шығартамын.

Берілген тапсырма бойынша фигуралардың өлшемін алып, формулаға салып, есеп шығарады.

Дескриптор.

1.ұзындықтарын өлшеп ,

формулаларды қолданады. Есеп шығарады.
Бағалау:

3 балл қойылады


«Құрақ құрау» әдісі


Сабақтың соңы.

Ой толғаныс.

Рефлексия

2 мин.

Сабақты қорытындылау.

Үйге тапсырма: №

Есеп шығару..


Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.

Тиімділігі:Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады.

Бағалау. Өзін-өзі бағалайды (дұрыс жауаптарын слайдта көрсетемін) -, +

Мұғалім ауызша мақтау, мадақтау арқылы бағалайды.

Сабақ соңында Транспортир әдісі арқылы 10балдық жүйемен бағаланады.