Файл: ыса мерзімді жоспар Пн аза тілі Т2 Блім арыша саяхат.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 23.11.2023
Просмотров: 51
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат | ||||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 4 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | ||||||
Сабақтың тақырыбы: Ғарыштағы ас мәзірі | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 4.3.3.1* мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтау 4.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру | ||||||
Сабақтың мақсаты : | Оқушылардың барлығы:мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтайды, мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді | ||||||
Сабақтың барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! | Қолпаштау | | |||
Сабақтың ортасы | 1.Тыңда. Қайтала. Сөздікпен таныстыру: Жаңа сөздер: Ас мәзірі- меню Сықпа-выжимки, получаемые от выдавливания Кептірілген-сушеный,высушенный,засушенный Іздеу-искать Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Айтылым. Оқылым 1-тапсырма.Диалогті тыңда. Жүргізіп оқы. – Ғаламтордан не іздеп отырсың, Бақыт? – Менің ғарыш туралы көп нәрсе біл- гім келеді. – Сонда не туралы мәлімет іздеп отырсың? – Ғарышкердің ас мәзірі туралы білгім келді. – Мәлімет таптың ба? – Иә, болашақ ғарышкер бәрін табады. 3. Оқылым.Айтылым. 3-тапсырма. Есте сақтайық 4. Айтылым. Жазылым 4-тапсырма. Берілген жаңа сөздерді қатыстырып, сұраулы сөйлем құра. 6-тапсырма. Жоғары, күндіз, ашық сөздерінің антонимдерін ата. | Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Айтылым. Оқылым 1-тапсырма. Диалогті тыңдайды. Жүргізіп оқиды. 2. Тыңдаған мәтін диалог пе? Оның диалог екенін қалай ажыратуға болады? Оқылым.Айтылым. 3-тапсырма. Есте сақтайық 4-тапсырма Берілген жаңа сөздерді қатыстырып, сұраулы сөйлем құрастырады. Үлгі: Зымыранды көргің келе ме? Қашан көргің келеді? Ғарыш туралы оқисың ба? Қашан кітап оқыдың? 6-тапсырма. Жоғары, күндіз, ашық сөздерінің антонимдерін атайды. Үлгі: жоғары-төмен, күндіз-түнде. | «Бас бармақ» Дескриптор: - берілген сөйлемдерді толықтырады. Дескриптор: Ойланып, берілген сөйлемдердің мағыналарын салыстырады. Дескриптор: үлгіге сүйеніп, берілген сөздердің мағынасын күшейтіп жазады. | Слайд Слайд Оқулық 12 бет Слайд Оқулық 13 бет Оқулық 13 бет | |||
| Сергіту сәті | | |||||
| 6. Тыңдалым. Айтылым. Мәтінді түсініп оқы. Ғарышта ғарышкерлер түрлі ас мәзірін пайдалана алады. Олардың тағамдары арнайы сықпада болады. Бұл сықпалардың ішінде жеміс кисельдері, сүтті кофе, борщ, саңырауқұлақ сорпасы, түрлі ботқа, тауық еті болады. Ғарышкерлерге сықпадағы тағамдарды алып жүру, қолдану өте ыңғайлы. Сықпадағы тағамның дәмі өзгермейді. Оның тек салмағы азаяды. Алғашында ғарышкерлер үшін кептірілген тағамдар дайындалған. Алайда олар үнемі үгітіліп кететін. Сондықтан ғалымдар арнайы сықпаларды ойлап тапқан. Мәтінге сұрақтар қой. Үлгі: Ғарышқа қандай тағамдар алуға болады? Дескриптор: 1.мәтінді оқиды, 4 сұрақ құрастырады | | |||||
Сабақтың соңы | Үйге: 14 бет мәтінді мазмұндау | | | ||||
| Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». | «Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». | |