Файл: Программалау Малімні атыжні Эрежебова Азиза Кні 10. 03. 2023ж.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 23.11.2023

Просмотров: 11

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пәні: Цифрлық сауаттылық Тексерілді:

Бөлім:

Программалау

Мұғалімнің аты-жөні

Эрежебова Азиза

Күні:

10.03.2023ж

Сынып: 1б сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің алғашқы программам

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.2.2 Сызықтық алгоритм арқылы программа қосу


Сабақтың мақсаты

Сызықтық алгоритмді іске асыру

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу. Сынып реттілігін қадағалау.

Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!

Ұйымшыл боламыз десек 2 рет

Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!

Ең алдымен, білім алушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне бір ауыз мақтау сөз айтады. Бұл білім алушылардың сабақты жақсы көңіл-күймен бастауына ықпал етеді.

(Ұ) Ой қозғау! «Сұрақты тосып ал» әдісі

Шаттық шеңбер қалпын бұзбастан «Сұрақты тосып ал» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау және жаңа сабаққа кіріспе жасау.

(әдіс ережесі: мұғалім білім алушыға допты лақтыру арқылы сұрақ қояды. Допты тосып алған білім алушы сол сұраққа жауап беріп, допты мұғалімге қайтарады. Мұғалім сұрақ қоюды жалғастырады. Егер білім алушы сұрақтың жауабын білмесе допты басқа білім алушыға беруіне болады). Осы әдістен кейін балалар партадағы қағаз қиындылары арқылы 2 топқа бірігеді: 1- топ (1 саны), 2- топ (2саны)


Шаттық шеңбер құрып, мақтау сөздер айтады





Доп


Жаңа бөлім


Жаңа тақырып бойынша бейнежазба көрсетіледі.

Программа, алгоритм, сызықтық алгоритм деген жаңа сөздермен танысады.

Scratch программасымен танысады.

Scratch – ойын программалау алаңы.

Скретч программасын жүктеуге https://scratch.mit.edu/download/scratch2 сілтемесін пайдаланады.
1 тапсырма. Анықта.

Жаңа тақырып бойынша сұрақ:

  1. Сызықтық алгоритм деген не?

  2. Программа деген не?




  • 2 тапсырма. Орында. Кітаппен жұмыс.

  • Суретке қара. Тұсаукесер дәстүрі қалай орындалады. Алгоритмін дәптерге жаз.


3 тапсырма. Компьютермен жұмыс.

1.Сызықтық алгоритм арқылы Скреч

Программасын қос. Программаның терезесімен таныс.

2.Дискіде берілген тапсырманы орында.

Бейнежазба көреді.

Берілген сұраққа нақты әрі дұрыс жауап береді

Тапсырманы дәптерге орындайды

Компьютермен тапсырма орындайды


Дескриптор:

2 сұраққа жауап береді
ҚБ

Жұлдызша арқылы
ҚБ

«Case study» әдісі арқылы біріктірілген жұптар дәптерлерін алмасып, интерактивті тақтада берілген жауабымен тексереді.


АКТ



Оқулық

АКТ


Кері байланыс


Рефлексия: Еркін микрофон» әдісі

Оқушылар жаңа тақырыпқа байланысты сабақ барысында не түсінгенін және сабақ жайлы өзінің қысқаша ойын айтады.

Бұл сөздер оқытудың мақсаттарымен сәйкес келуін қадағалаймын.

Білім алушылардың бүгінгі сабақта алған білімдерін қорытындылау мақсатында «Миыңның суретін сал» тәсілі қолданылады. Оқушыларға мидың суреті салынған парақтар таратылады. Мидың ішкі бөлігін сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады. Ал сыртқы бөлігіне осы сабақ бойынша мұғалімге ұсыныс және келесі сабақта білгісі келетін ақпаратты жазады.

Үйге тапсырма.

Мақта қыз бен мысық ертегісін оқы. Ертегіде сызықтық алгоритм қолданыладыма? Зерттеп көр.







Микрофон, А4 қағазы,

Маркер,

Қаламсап.