Файл: Бекітемін Самау мектебіні директоры Жолдасова Г. Т.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 29
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін ___________
«Самғау» мектебінің
директоры Жолдасова Г.Т.
Бөлім: | Ғарышқа саяхат | |
Мұғалімнің аты-жөні | Әбділдақызы Қарақат | |
Күні:20.04 .2023ж. | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны:15 | Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы | Біздің ғажайып түсіміз | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану | |
Сабақтың мақсаты | сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолданады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. -Берілген суреттерден біреуін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Мозайка» әдісі: -Топқа бөлінгенде алынған сурет бойынша әңгіме құрап айтыңдар. Үш топ құраған әңгімеден толық жүйелі мәтін шығуына көңіл бөліңдер. -Өте жақсы, бүгінгі сабақта түс туралы шығарма оқып, сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді, тілдік құралдарды қолданатын боламыз. | Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарқояды, сұрақтарға жауап береді. | «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! | |
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин | (Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Түсінік. -Әзіл туралы анықтаманы оқып, түсіндіріңдер. Ә) Мәтінмен жұмыс. -Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқыңдар. -Өлеңдегі оқиғаны 3-жақта әңгімелеп айтыңдар. -Қыз бала неліктен осындай түс көрді? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Өзің көрген қызықты түсті әңгімеле. Сергіту сәті – құстар үні. (Д, Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Іздеу. -Кейіпкердің көңіл-күйіндегі өзгерісті мәтіннен тауып оқыңдар. -Лайықты сөзді тауып айтыңдар. Оның (несі)... су сепкендей басылды. Ә) Салыстыру. Сурет бойынша құраған әңгімелеріңді мәтінмен салыстырыңдар. Б) Әңгімелеу. -Өздерің қиял-ғажайып түстер көресіңдер ме? Әңгімелеңдер. В) Қорытынды. Абай атаның: «Өзіңе сен, өзді алып шығар, Ақылың мен еңбегің екі жақтап» деген сөзін негізге алып, кейіпкерге не айтар едіңдер? | - Тапсырма орындайды. Құстар үнін тыңдапсергиді. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. | Дескриптор: - Әзіл туралы түсіндіреді-1балл. Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлепоқиды-2балл. - Өлеңдегі оқиғаны 3-жақта әңгімелеп айтады-2балл. Дескриптор: - Кейіпкердің көңіл-күйіндегі өзгерісті мәтіннен табады-1балл. Сөйлемге лайықты сөзді тауып айтады-1балл. -Сурет бойынша құраған әңгімені мәтінмен салыстырады-1балл. - Өздерінің қиял-ғажайып түстерін әңгімелейді-1балл. - Кейіпкерге кеңес айтады-1балл. | «Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 3-бөлім 2019ж Құстар үні |
Қорытын-ды 5 мин | Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, сәйкестендіру. | Сабақтан түйген ой-пікірін | | |
Бекітемін ___________
«Самғау» мектебінің
директоры Жолдасова Г.Т.
Бөлім: | Ғарышқа саяхат | |
Мұғалімнің аты-жөні | Әбділдақызы Қарақат | |
Күні:25.04.2023 ж. | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны:15 | Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы | Бейбіт өмір тамаша | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу | |
Сабақтың мақсаты | шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды; автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Топқа бөлу «Пазл» әдісімен сурет бөліктерін таңдау арқылы жүреді. Жаңа оқу материалын жариялау «Пазл» , «Ой қозғау» әдістері: - Берілген бөліктерден суреттіқұрастырыңдар. -Қандай сурет шықты? -Сурет бойынша қандай әңгіме құрастыруға болады? -Олай болса, бүгінгі сабақта бейбіт өмір туралы әңгімелесіп, шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтаймыз, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейміз. | Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. | «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! | Бөліктер-ге бөлінгенсуреттер |
Жаңа білім 17 мин Бекіту 15 мин | (Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі: А) Тыңдалым. «Ақ көгершін» әнін тыңдату, қосыла айтқызу. Ә) Автор туралы мәлімет. -Мәліметті оқып, әңгімелеңдер. Б) Мәтінмен жұмыс. -Өлеңді мәнерлеп, тізбектей дауыстап оқыңдар. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Ғарыш туралы тағы қандай мәлімет айта аласың? (Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Талдау. -«Табылар бір тіршілік» деген кейіпкердің арманын түсіндіріңдер. -Ақынның басқа ғаламшарға бару туралы арманы орындалуы мүмкін бе? Ә) Сұрақ-жауап. - Мына заттар - ақын үшін ненің белгісі? -Бейбітшіліктің белгісі ретінде суретке не қосар едіңдер? Б) Кестемен жұмыс. Б) Қорытындылау. -Өлеңдегі негізгі ой қай шумақта айтылған? Оқып беріңдер. | Ән айтып сергиді. - Тапсырма орындайды. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. | Дескриптор: Ән айтады-1балл. Автор туралы әңгімелейді-1балл. - Өлеңдіоқиды-2балл. - Кейіпкердің арманын түсіндіреді-1балл. Ақынның басқа ғаламшарға бару туралы арманы орындалуы мүмкіндігі туралы әңгімелейді-1балл. Бейбітшіліктің белгісі ретінде суретке не қосатынын айтады-1балл. - Кестені толтырады- 2балл. - Өлеңдегі негізгі ой айтылғаншумақты оқиды -1балл. | «Әде- биеттік оқу» оқулығы 3-бөлім 4 сынып 2019ж |
Қорытын-ды 5 мин | Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: өлеңді мәнерлеп оқу, сурет салу. | Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. | ҚБ қойылады. | |
Бекітемін ___________
«Самғау» мектебінің
директоры Жолдасова Г.Т.
Бөлім: | Болашаққа саяхат Үшбұрыш. Симметрия | |
Мұғалімнің аты-жөні | Әбділдақызы Қарақат | |
Күні:10.05.2023ж. | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: 15 | Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы | Симметриялы фигуралар | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.3.2.4 симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды бір бірінен ажырату және оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру | |
Сабақтың мақсаты | симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды бір бірінен ажыратады; оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіреді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөліну «Таңдау» әдісіменжүреді. -Әртүрлі бесбұрыштардан біреуінің суретін таңдап, топқа бірігіп, топ басшысын сайлаңдар. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Жаңа тақырыпты ашу «Жасырын сөз» әдісі: -Бөлмедегі жасырын сөзді анықтаңдар. (Симметриялы фигуралар) - Симметрия деген не? - Ендеше бүгінгі сабақта симметриялыфигураларды қарастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Ширату жаттығуларын жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. Жасырын сөзді табады. | «Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | Әртүсті бесбұрыш суреті Симмет-риялыфигура-лар сөзі |
Жаңа білім 14 мин 2 мин 10мин Бекіту 15 мин | (Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Суретті қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. Ж: 1,8,0. А,Т,М,Ш,Н,С, І 2023-1895=128жыл Есте сақта! 2) Бірнеше симметрия осі бар фигураларды атаңдар. Ж: тіктөртбұрыш, тең қабырғалы үшбұрыш, шаршы, дөңгелек, алтыбұрыш. 3) Суреттердің бірін таңдап, дәптерге аяқтап салыңдар. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Дәптерге бұрыштар сызып, оларға атау беріңдер. Доғал бұрыштарды жазыңдар. Доғал бұрыштар: 1250, 1450, 1050, 1150, 1350. 5а) Есептерді теңдеу құрып шығарыңдар. А)Х*6-3598=4154 ә)(х+69259):2=12442+35120 Х*6=4154+3598 (х+69259):2=47562 Х*6=7752 х+69259 =47562*2 Х=7752:6 х+69259 =95124 Х=1292 х=25865 5ә) Осыған ұқсас есеп құрастырыңдар. 6) Есептердің шешуін өрнек түрінде жазыңдар. А) Ш:(15-12)*4=12км Ж: арақашықтығы 12 км болады. Ә) (80-40)*2+40*2=160 Ж: 160км қашықтықта қуып жетеді. (Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Бұрыштардың өлшемі неге тең? 300+160=460 1250+160=1410 8) ЖюльВерннің фантастикалық әңгімесіндегі кейіпкердің пікірімен келісесіңдер ме? 9сағ55мин=9*60мин+55мин=595мин 4 саг57мин=4*60мин+57мин=297мин 595мин-297=298 298≠ 297 Ж: келіспеймін. 9) Транспортирдің көмегінсіз белгісіз бұрыштардың шамасын анықтаңдар. 1) с=1800-(300+400)=1100 2) а=1800-(450+350)=1050 3) b =1800-(250+250)=1300 Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 111-бет №10. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: - Суретті қарап, сұрақтарға жауап береді-1балл. Бірнеше симметрия осі бар фигураларды анықтайды-1балл. Суреттердің бірін таңдап, дәптерге аяқтап салады-1балл. Дәптерге бұрыштар сызып, оларға атау береді-1балл. Доғал бұрыштарды жазады-1балл. Ұқсас есеп құрастырады-1балл. Есептердің шешуін өрнек түрінде жазып, мәнін есептейді-1балл. Бұрыштардың өлшемін анықтайды, үлкен бұрыштар сызады, атау береді-1балл. Кейіпкердің пікірімен келісу/келіспеу себебін дәлелейді-1балл. Транспортирдің көмегінсіз белгісіз бұрыштардың шамасын анықтйады-1балл. | Математика 4-сынып 4-бөлім |
Қорытынды 1 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 111-бет №11. | Рефлексия жасайды. | | |
Бекітемін ___________
«Самғау» мектебінің
директоры Жолдасова Г.Т.
Бөлім: | Болашаққа саяхат Үшбұрыш. Симметрия | |
Мұғалімнің аты-жөні | Әбділдақызы Қарақат | |
Күні:15.05.2023ж. | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны:15 | Қатыспағандар саны :0: |
Сабақтың тақырыбы | Геометриялық фигуралардың жазбасы | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру | |
Сабақтың мақсаты | кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажыратады; фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіреді; олардың моделін құрастырады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 2 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал сабағымызда геометриялық фигураларды жазбасынан тануға, олардың үлгісін құрастыруға берілген тапсырма орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Жаттығу жасайды. Тапсырма тексертеді. | «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | | |||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім 14 мин 2 мин 15 мин Бекіту 10 мин | (Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 1) Мына ғимараттар қандай геометриялық фигураларды естеріңе салады? Пирамида, шар, цилиндр. Болашақтың қаласында үйлердің пішіні әртүрлі болады. 2) Жазбаларды қараңдар. Олардан қандай фигура жасауға болады? Пирамида, текше, параллелепипед, цилиндр, конус, пирамида. Есте сақта! 3) Табаны шаршы болатын пирамиданың жазбасын әзірлеңдер. Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. Теңдеулерді шешіңдер. А)34/60+8/60+у=41/60+16/60 42/60+у=57/60 у=57/60-42/60 у=15/60 34/60+8/60+15/60=41/60+16/60 57/60=57/60 Ә) 18/30-х=4/30+6/30 18/30-х=10/30 х=18/30-10/30 х=8/30 18/30-8/30=4/30+6/30 10/30=10/30 5) Есепті шығарыңдар. Ш: 120*2=240 530-100=430 530+120+240+430=1320 530+120+240+430+1320+100=2740 3000-2740=260 Ж: интернет дүкенде ғылыми –фантастикалық 260кітап қалды. 6) Тура теңдік шығу үшін қандай сан қою керек? (4200+2800):7=600+400 (20000+12000):4=2000*4 (Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Есепті шығарыңдар.
8) Цилиндр пішінді қалпақ жасап көріңдер. Тиісті өлшеулерді орындап, қалпақты жасаңдар. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: Геометриялық фигураларды атайды-1балл. Жазбалардан жасалатын фигуралардыңтүрлерін атайды-1балл. Табаны шаршы болатын пирамиданың жазбасын әзірлейді-2балл. Теңдеулерді шешеді-2балл. Есептің шешуін, жауабын табады -1балл. Тура теңдік шығу үшін қоятын санды анықтайды-1балл. Есептің шешуін, жауабын табады -1балл. Цилиндр пішінді қалпақ жасайды-1балл | Математика 4-сынып 4-бөлім | |||||||||||||||||||||||||
Қорытынды 2 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 1118-бет №9. | | | |