Файл: Болашаа саяхат шбрыш. Симметрия.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлім:

Болашаққа саяхат Үшбұрыш. Симметрия

Мұғалімнің  аты-жөні

 Әбділдақызы Қарақат


Күні:15.05.2023ж.

 

Сынып: 4

Қатысушылар саны:15

Қатыспағандар саны :0:

Сабақтың тақырыбы

Геометриялық фигуралардың жазбасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату,  фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру

Сабақтың мақсаты

• кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажыратады;

• фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіреді; 

• олардың моделін құрастырады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің  әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру, 

өзін –

өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру

2 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. 

Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:

А)Үйге берілген тапсырманы тексеру.

-Ал сабағымызда геометриялық фигураларды жазбасынан тануға, олардың үлгісін құрастыруға берілген тапсырма орындайтын боламыз. 

Оқу мақсаты жарияланады.

Жаттығу жасайды.

 

 

Тапсырма тексертеді.

 

 

 

 

 

«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.

 

Жаңа білім

14 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекіту

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.

1) Мына ғимараттар қандай геометриялық фигураларды естеріңе салады?

Пирамида, шар, цилиндр.

Болашақтың қаласында үйлердің пішіні әртүрлі болады.

2) Жазбаларды қараңдар.

Олардан қандай фигура жасауға болады?

Пирамида, текше, параллелепипед, цилиндр, конус, пирамида.

Есте сақта!

3) Табаны шаршы болатын пирамиданың жазбасын әзірлеңдер.

Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.

 

Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.

(Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.

Теңдеулерді шешіңдер. 

А)34/60+8/60+у=41/60+16/60

42/60+у=57/60

у=57/60-42/60

у=15/60

34/60+8/60+15/60=41/60+16/60

57/60=57/60

Ә) 18/30-х=4/30+6/30

18/30-х=10/30

х=18/30-10/30

х=8/30

18/30-8/30=4/30+6/30

10/30=10/30

5) Есепті шығарыңдар.

Ш: 120*2=240

530-100=430

530+120+240+430=1320

530+120+240+430+1320+100=2740

3000-2740=260

Ж: интернет дүкенде  ғылыми –фантастикалық 260кітап қалды.

6) Тура теңдік шығу үшін қандай сан қою керек?

(4200+2800):7=600+400

(20000+12000):4=2000*4

(Д)  3- тапсырма дәптермен жұмыс.

7) Есепті шығарыңдар.

 

дәрігер

журналист

жаттықтырушы

құрылысшы

Арман

-

-

+

-

Болат

-

-

-

+

Санжар

-

+

-

-

Айбатыр

+

-

-

-

8) Цилиндр пішінді қалпақ жасап көріңдер. Тиісті өлшеулерді орындап, қалпақты жасаңдар.

Тапсырмаларды орындайды. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Билеп сергиді. 

 

Тапсырма орындайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырма орындайды.

 

Дескриптор:

Геометриялық фигураларды атайды-1балл. 

 

 

 

 

Жазбалардан жасалатын фигуралардыңтүрлерін атайды-1балл.

 

Табаны шаршы болатын пирамиданың жазбасын әзірлейді-2балл.

 

 

 

 

Теңдеулерді шешеді-2балл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Есептің шешуін, жауабын  табады -1балл.

 

 

 

 

Тура теңдік шығу үшін қоятын санды анықтайды-1балл.

 

Есептің шешуін, жауабын  табады -1балл.

 

 

 

Цилиндр пішінді қалпақ жасайды-1балл

Математика 

4-сынып 4-бөлім 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

2 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»  әдісі бойынша өтеді.

Үй тапсырмасы: 1118-бет №9.