Файл: Білім беру йымыны атауы О. Молдаожин атындаы орта мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 11
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы | О.Молдағожин атындағы орта мектеп |
Пәні | Қазақ әдебиеті |
Бөлім | Ұрпақ тәрбиесі |
Педагогтің аты-жөні: | Ишпекбаева А.А. |
Күні: | 07.04.2022 ж. |
Сыныбы: 7-А | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | «Нарынқұм зауалы» балладасы. Махамбеттің соңғы сөзі. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.1.4.1.көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту. |
Сабақтың мақсаты: | Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру | І.Ұйымдастыру кезеңі: 1) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу | |||
Өткен білімді еске түсіру | «Кубизм». Балалар кубты айналдыра лақтырып, сұраулы сөзге қарай өз сұрағын өткен тақырып бойынша құрастырып, келесі оқушыға лақтырады. | | ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сұрақ-жауапқа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | Оқулық, жұмыс дәптерлері |
Жаңа білім | Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | |||
Б/к: көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады. Тапсырма: Шығармадан үзіндіні мәнерлеп жатқа оқы. Дкр:
4.Актерлік шеберлігі жақсы; Б/к: көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады. Тапсырма: Жұппен жұмыс. «Геометриялық фигуралар» стратегиясы. Жұптарға бірнеше геометриялық пішіндер берілді, осы пішіндермен байланыстырып мәтіннің кейіпкерлерінің мінез-құлқына, сипаттама бере отырып қорытынды жасаңдар. Кейіпкерлер мен түрлі фигуралардың сипатына қарай ұқсастығын табыңдар. Дкр:
| Жұмысты орындайды. Бір-бірінің жұмысын көреді. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен кері байланыс жасайды. | Бірін-бірі бағалау: Дкр:
Дкр: -Кейіпкерлердің мінез-құлқына сипаттама бере алады – 1б; -Сыни пікір айта алады – 2 б; -Кейіпкерлер мен түрлі фигуралардың сипатына қарай ұқсастығын таба алады –1б. | https://youtu.be/ GDL8sKBRiyA Оқулық, 64, 67-бет Таблицалар | |
Бекіту | | Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. | | Оқулық, жұмыс дәптерлері |
Кері байланыс | Рефлексия «Мен үшін маңызды болғаны...» Бүгін мен үшін ....... маңызды болды. *................. қызықты болды. *.......................... қиын болды. *......................... екенін түсіндім. | | Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Т.с.с. «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. | |
Қысқамерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы | О.Молдағожин атындағы орта мектеп |
Пәні | Қазақ тілі |
Бөлім | Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандану |
Педагогтің аты-жөні: | Ишпекбаева А.А. |
Күні: | 07.04.2022 ж. |
Сыныбы: 10-Б | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Әлемдік мәселелерге ықпал ететін саясат. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.3.2.1. мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру |
Сабақтың мақсаты: | Мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру | І.Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Түгелдеу.Оқу құралдарын тексеру. Сынып тазалығын қадағала | |||||||
Өткен білімді еске түсіру | «Сыртқы саясат», «халықаралық саясат», «мемлекетаралық саясат», «мультиұлттық саясат», «трансұлттық саясат» ұғымдарын қалай сипаттар едіңдер? Мұғалім сабақтың тақырыбын хабарлайды, сабақ мақсатымен таныстырады. | Оқушылар берілген тұжырым туралы өз ойларын ортаға салады. Оқушылар мен мұғалім бірлесе отырып, сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейді. | ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | Оқулық, жұмыс дәптерлері | ||||
Жаңа білім | Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | |||||||
Б/к.: мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. 1-тапсырма. Өздік жұмыс. «Ротация» әдісі. Аудиторияны таңдап, берілген сөз тіркестерін түсіндіретін шағын мәтін құрастырыңдар. Дкр:
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Кесте. Мәтінді түсініп оқып, ондағы негізгі ойды айтыңдар. Мәтіннің стилі мен жанрын анықтаңдар. Дкр:
| «Сыртқы саясат», «халықаралық саясат», «мемлекетаралық саясат», «мультиұлттық саясат», «трансұлттық саясат» ұғымдарын түсіндіретін шағын мәтін құрастырады. Тапсырманы ауызша орындайды | Мұғалімнің кері байланысы Бірін-бірі бағалау. Дкр: -тіркестердің мағынасын түсіндіреді – 2 б; -мағынасына сай мағлұмат береді – 1 б; -коммуникативтік жағдаятқа сай сөйлейді – 2 б; -көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтайды – 1 б; Дкр:
4. мәтіннің жанрын анықтайды – 1 б. | Оқулық, интернет Оқулық, 169 бет | |||||
Бекіту | « Шығу парағын» толтырыңдар
| | | | ||||
Кері байланыс | «ІNSERT» әдісімен Үй тапсырмасы: | Оқушылар сабақ мақсатына жету жолында өздерінің білімдерін бағалап, кестеге стикер жапсырады. | Мұғалім сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. | |
Қысқамерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы | О.Молдағожин атындағы орта мектеп |
Пәні | Қазақ тілі |
Бөлім | Театр өнері мен мәдениеті. |
Педагогтің аты-жөні: | Ишпекбаева А.А. |
Күні: | 07.04.2022 ж. |
Сыныбы: 8-А | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жеті жарғы. Жасөспірімдер тәрбиесі және құқықбұзушылық. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.2.7.1. ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау. 8.4.4.4.жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану; |
Сабақтың мақсаты: | Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасайды. Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. | |||
Өткен білімді еске түсіру | «Миға шабуыл»
| Өздері білетін ақпараттарға сүйеніп жауап береді | ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | Оқулық, 90 бет |
Жаңа білім | Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | |||
Б/к.: - ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды. 1-Тапсырма. Жеке жұмыс. «4 сөйлем» әдісі Берілген сұрақтардан қалаған 1 сұраққа ғаламторды пайдаланып жауап бер және қолданылған материалға сілтеме жаса. 1. Драматургиялық шығарма туралы не білесің? 2. Достарыңмен театрға жиі барасың ба? 3. Саған опера ұнай ма? 4. Астана қаласында қай театрға баруға кеңес берер едің? 5. Қазақ театры туралы қандай ақпарат білесің? Дкр: 1.Сұраққа жауап береді; 2.Сұраққа толық жауап береді; 3.2 мысал келтіреді; 4.2 дәлел келтіреді; 5.Қорытынды жасайды. | Оқушылар берілген сұрақтардың біріне жауап жазады. Кейін ойларын /жауаптарын/ біріктіреді; Барлығымен ой бөліседі. . | Мұғалімнің кері байланысы Бірін-бірі бағалау. Дкр: Дкр: 1.Сұраққа жауап береді -1б; 2.Сұраққа толық жауап береді -1б; 3.2 мысал келтіреді - 2б; 4.2 дәлел келтіреді – 2б 5.Қорытынды жасайды - 2б. | https://youtu.be/VY3ZxaRv-R0 Оқулық, Қосымша материал. https://youtu.be/VY3ZxaRv-R0; Қосымша материалдар | |
Бекіту | Б/к.: -жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану 3-Тапсырма. Жеке жұмыс: Мәтіннен жай сөйлемдерді тауып, айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігін айтыңдар. Дкр.: Құрылысына қарай сөйлем түрлерін ажыратады; айтылу мақсатына қарай сөйлем түрлерін ажыратады. | Сөйлем құрылысына қарай жай сөйлем және құрмалас сөйлем болып екіге бөлінеді. Бір ғана ойды білдіріп, бір ғана интонациямен айтылатын сөйлем жай сөйлем деп аталады. Сөйлем мен интонациясына қарай хабарлы,сұраулы,бұйрықтыжәне лептісөйлемболып бөлінеді. | Мұғалімнің кері байланысы | Оқулық, жұмыс дәптерлері. Қосымша материал. |
Кері байланыс | | Оқушылар сабақ мақсатына жету жолында өздерінің білімдерін бағалап, ағашқа аты жазылған стикер жапсырады. | Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. | |