ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 20
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сыныбы: 10
Өтілу мерзімі:21.01
Тақырыбы : Маркетингіге кіріспе
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға бизнесті ұйымдастыру нысаны туралы түсінік беру,
Тәрбиелік: Оқушыларға топтық жұмыс кезінде ойларын тұжырымдап, шапшаң, жинақы айтуға, бір-бірін тыңдай білуге тәрбиелеу
Дамытушылық: Оқушылардың алған теориялық білімін дамыту, практикамен ұштастыра білу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Көрнекілігі: слайд, нақыл сөздер, банкноттар, карточкалар.
Сабақтың түрі: Жарыс сабақ
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс — әрекеті | Оқушының іс — әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі: | Оқушымен амандасу Топқа бөлу Сабақтың кезеңдерімен таныстыру І кезең. Өткенге көз жүгрту. ІІ кезең. Теңге алу ойыны ІІІ кезең. «Мақал- сөздің мәйегі» ІV бөлім. «Ең биік мұнара» жасау V бөлім. «Ең үздік кәсіпкер» | |
Кіріспе: | Мұғалім: Қайырлы күн, құрметті оқушылар! Сыныптан тыс ашық іс-шарамызға қош келдіңіздер! Көбіне адамдар бір істі бастамас бұрын оны ұсақ-түйегіне дейін ойластырып алады. Кім қиын іске алдын ала белін буып дайын тұрса сол жетістікке тез жеткісі келетін адамдардан әлде қайда жауапкешілікті ерте сезініп, жұмсыты жақсы орындайды.Демек барлық жұмысты бизнес жоспардан бастау қажет.Жақсы бизнес жоспар қысқа да нұсқа ,пайдаланшы адамның барлық сұрағына жауап беретін болу керек.Ол тәуекелдік,кепілдік, несиені қайтару деген сияқы сұрақтарға жауап береді.Оның көлемі 50-70 беттей болғаны жөн. Кәсіпорын атауы,жобаның аты,жобаны өндірушілер,-бұлар міндетті деректемелер. Перде бетін мынадай мәліметтермен толдықтыруға болады:жобаның басталуы мен жалғасын табуы,жобаның құны,бизнес жоспардың қандай мақсатқа арналғандығы,шығынның өтелуі. Жоспар келесі себептер бойынша құрылуы қажет: -Бизнестің қаншалықты тиімді екендігін, оны іске асыру және қаражат салудың қажеттігін білу үшін. | Оқушылар слайд тамашалайды |
Үй тапсырмасы | « Өткенге көз жүгірту» бұл кезеңде оқушылар өткен сабақта тақырыптарды еске түсіріп, бір- бірімен ой бөліседі. | |
Сұрақ- жауап | «Теңге алу » ойыны ( Әр топтан команда мүшелері шығып, сұрақтарға жауап береді ) 1. 9*9 қанша 2. Ақша дегеніміз не? 3. Ерте орта ғасырларда байлықтың құны немен есептелді ( жылқы) 4. Экономиканың басты сұрақтары қандай? ( Не? Қалай? Не үшін?) 5. Бәсеке дегеніміз не? 6. Сауда дегеніміз не? 7. Дефицит сөзінің мағынасы? 8. Бренд сөзінің мағынасын түсіндір? 9. Вайнерлер қандай қызмет атқарады? 10. Сұраныс дегенді қалай түсінесің? | |