Файл: 40 орта мектеп (білім беру йымыны атауы) ыса мерзімді саба жоспары Бйтерек.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 28
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
«Бәйтерек» поэмасының тілі
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім | ІҮ тарау. Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат | |
Педагогтің аты -жөні | Малибаева Самал Сарсенбаевна | |
Күні | 5 сәуір | |
Сынып: 9 Қазақ әдебиеті | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | «Бәйтерек» поэмасының тілі | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; 9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау | |
Сабақтың мақсаты | эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; автор бейнесінің идеялықстилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау | |
Бағалау критерийлері | Әдеби шығарманы композициялық амалдарды талдайды; Шығармадағы автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтайды | |
Ойлау деңгейі | Жоғары деңгей дағдылары |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 7 минут | Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айту; Қызығушылығын аяту. Сурет бойынша ойларын айту. Сабақтың мақсатымен және бағалау критерийімен таныстыру | Мұғаліммен амандасады; Сабақтың мақсатқа сәйкес ой қосады; Жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескеріле, сабақ мақсатына жету жолдарын анықтайды; Бағалау критерийлерімен танысады. | Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; ҚБ 1-10 балл; | | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа материалды меңгерту 8 минут | Мағынаны тану. | Білім алушылардың жаңа материал бойынша айтқан пікірлеріне ынталандыру сөздерін айту | | ||||||||||||||||||||
Жаңа материалды түсінгенін тексеру 20 минут | Ж.Ж. 1-тапсырма. Шығарманы берілген кесте бойынша талдаңыз.
Дескриптер: - стилін анықтайды; - жанрын анықтайды. - идеясын көрсетеді; - тілдік ерекшелігін көрсетеді. ЕБҚ Жұппен бірге орында | Ж.Ж. 1-тапсырма. Әдеби шығарманы композициялық амалдарды талдайды. Дескриптормен тапсырманы орындайды. ЕБҚ Жұппен бірге орындайды | Бағалау балы: - стилін анықтайды;-1 б - жанрын анықтайды; -1 б - идеясын көрсетеді; -1 б - тілдік ерекшелігін көрсетеді.-2 б (ЕБҚ белсенділігін атап өту) Барлығы- 5 балл Дескриптор арқылы мұғалім бағалайды | Слайд №3 | |||||||||||||||||||
Ж. 2-тапсырма. Өлеңнен авторға тән қасиеттерді анықтаңыз. Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтаудағы ойыңызды мысалдармен дәлелдеңіз. Дескриптор: -поэмадағы автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтайды; - өз ойын мысалдармен дәлелдейді. ЕБҚ. Авторға тән қасиеттерді топтастыр. | Ж. 2-тапсырма. Шығармадағы автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтайды Дескриптормен тапсырманы орындайды. ЕБҚ Авторға тән қасиеттерді топтастырады | Бағалау балы: -поэмадағы автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтайды;-2 б - өз ойын мысалдармен дәлелдейді (3 мысал) -3 б Барлығы - 5 балл (ЕБҚ тапсырмасы +) Дескриптор арқылы бағалау Кері байланыс | Слайд №5 | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Сабақты қорытындылау 5 минут | 1.Мұғалім оқушыларды бағалау; 2Үйге тапсырма беру; 3) Кері байланыс «3-2-1» әдісі | Рефлексия Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді. Әдеби шығарманы композициялық амалдарды талдайды; Шығармадағы автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтайды | 1) дескриптор бойынша бағалайды; 2) Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3) ЕБҚ білім алушылардың оқу жетістігін айту | Оқулық 239-бет «жинақтау» 2-тапсырма Рефлексия парақшасы, kundelik.kz |
Тексерді ________