Файл: Блім Натурал сандар жне нл Педагогті аты жні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 22

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім

Натурал сандар және нөл

Педагогтің аты - жөні

Калиев Мейрамхан Шалабаевич

Күні

06.09.2022ж

Сынып: «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы

1.2 Координаталық сәуле. Натурал сандарды және нөл санын координаталық сәуледе кескіндеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары




Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Координаталық сәуледе кескіндеуді үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі: Нүктенің координатасын анықтай алады

Кейбір оқушылар: Координаталық сәулеге қатысты есептер шығара алады

Бағалау критерийі




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақтың басы

5 минут


Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа сабақ тақырыбымен таныстыру.




Үй тапсырмасы – 2 балл

Дәптер

Сабақтың ортасы

35 минут

Жаңа сабақ

Ұзындығы «бірлік» ретінде алынған кесіндіні бірлік кесінді деп атайды.
0 1 2 3 4 5 6



  1. 1

Координаталық сәуле – санақ басы 0 саны немесе О нүктесі болатын бірлік кесіндісі берілген және бағыты бар саулені атайды.

О А В С D E G

0 1 2 3 4 5 6
O (0); A (1); B (1) … - нүктенің координатасы деп аталады.
Есептер шығару.

19

O A B C D

0 1 2 3 4 5 6 7

O A B C D

0 5 15 25 40
20

O A B C D

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

OA = 2 см

OB = 6 см

OC = 8 см

OD = 9 см
21

O A C B

0 1 4 6 8

O A C B

0 1 3 7 11



Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіреді


Координаталарын анықтайды – 3 балл
Нүктенің координаттарын анықтайды – 3 балл

Коорданаталық сәулеге есеп шығарады – 2 балл

Тақта, оқулық

Сабақтың соңы

Кері байланыс

5 минут

«Интервью әдісі»

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Үй тапсырмасы. №23 есеп

Сабақты аяқтау.

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді




Микрофон