Файл: Абай атындаы Шыыс азастан гуманитарлы колледжі Саба жоспары Таырыбы Програмалауды йренейік! Практикалы тапсырма Орындаан.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 01.12.2023
Просмотров: 52
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Абай атындағы Шығыс Қазақстан гуманитарлық колледжі
Сабақ жоспары
Тақырыбы: «Програмалауды үйренейік! Практикалық тапсырма»
Орындаған: 20-ИМ-1 тобының білім алушысы
Интина Малика________
Тексерген: Шакарим атындағы №1 мектебінің
информатика мұғалімі Ботагөз Болатханқызы_______
Бөлім: | IV тарау. Python тілінде алгоритмдерді программалау | |
Педагогтың аты-жөні | Интина Малика | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | § Програмалауды үйренейік! Практикалық тапсырма | |
Оқыту мақсаттары | 8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау. | |
Сабақтың мақсаты | Программалау барысында кездесетін қателермен таныстыру. Практика барысында кездесетін қателерді жөндеуге үйрету. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: 5 минут | Амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Сыныпта қуанышты көңіл-күй орнату үшін «Шаттық шеңбері» қолданылады.Мұғалім барлық оқушылардың бірегей екенін, олардың әрқайсысы басқаға ұқсамайтынын және бұл олардың барлығы керемет адамдар екенін айтады. Мұғалім өткен тақырып бойынша тапсырмаларды оқушылармен бірге талқылайды. | Барлығы бір бірінің қолдарынан ұстап келесі сөздерді айтады: Мен шексіз мейірімді, Феноменальды ақылды, Кристалды адал, Заманға сай дамыған, Жомарт АДАММЫН! Оқушылар мұғалімнің жетелеуші сұрақтарының көмегімен сабақтың мақсатын өздері анықтап, келесі кезеңге көшеді. | Сұраққа жауап. Бірін-бірі бағалау | Оқушының жеке дәптері Интербелсенді тақта | |
Сабақтың ортасы 25 минут | Мұғалім Python-да программалау барысында кездесетін қателермен таныстырады:
| А денгейі Төменде берілген ерекшелік-тердің қандай жағдайда пайда болатынын жазындар. Exception AttributeError NameError OSError SyntaxError TypeError Value Error ZeroDivisionError В денгейі Ретке келтіргіш (отладчик) ортасының құралын пайда- лана отырып, программадағы барлық қателіктерді тауып, программаны дұрыс жұмыс істету (қызметті орындау). 1. n натурал саны берілген. Санның барлық натурал бөл- гіштерін табыңдар. numb = int(input('Бүтін санды енгіз:')) print(`Нәтиже:`,end=``) for I in range(numb -1,1,-1): if(numb%i==0): print(I,end=``) | Тапсырма орындау 1-меңгеру деңгейі. Барлық оқушы оқулықтағы А деңгейінің тапсырмаларын орындай алады. 2-меңгеру деңгейі. Оқушылардың көпшілігі оқулықтағы В деңгейінің тапсырмаларын орындай алады. | Оқулық | |
| | | |
Кері байланыс 5 минут | Мұғалім жұмысты ұйымдастырып, оқушылардың сұрақтарына жауап береді.Интернет, оқулық,оқушылардың жеке дәптерлері басшылыққа алынады. | Оқушылар мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама береді, мүмкіндіктері бағаланып, қиындықтары туралы нақты дәлелдер келтіріледі. | «Тик-ток» | Компьютерлер, слайдтар,маркерлер,флипчарт,стикерлер |
Сабақтың соңы 5 минут Бағалау 5минут | 1, Тапсырманы орындау барысында бім алушыларға туындаған қиындықтар тізбесі жасалады. 2. Тапсырманы орындауға білім алушының қиындықтарының себептері анықталды. 3. Жоспарланған түзету жұмысы жүргізіледі. | Дескриптор - Python-да программалау барысында кездесетін түрлі қателерді анықтайды және түзетеді. | «INSERTбілемін, білдім, білгім келеді» кестесі толтырылады. | Бағалау парақтары |