ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 01.12.2023

Просмотров: 22

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Информатика.

Пән: Информатика


Мектеп: №36

Мерзімі: 29.09.2022


Муғалімнің А.Ж.Ә.: Оспанов А.С.


Класс: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

Ақпаратпен жұмыс

Сабақ тақырыбы:

Желілік этикет

Осы сабақта қолжеткізілетін оқытудың мақсаттары:

9.4.2.1 – желідегі этикалық және құқықтық нормаларды бұзудың салдары туралы айту

Сабақтың мақсаты:

Интернеттегі қарым-қатынас кезінде этикалық нормалар туралы түсінікті қалыптастыру, интернет желісінде өзіңді дұрыс ұстау ережелерін үйрету .

Интернеттегі адамның ақпараттық қызметінің негізгі құқықтық нормаларын тұтас қарауды қалыптастыру;

 ақпараттық өнімді меншік объектісі ретінде қараған кезде қоғам мен адамның өзара қарым-қатынастарында туындайтын мәселелерді айрықша білу қабілетін қалыптастыру,


Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеідері / Уақты

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.Сабақтың басталуы.

0-5 мин


Ұйымдастыру сәт

Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. «Mosaic» әдісімен топтарға бөліну (әлеуметтік желінің логотиптерін пайдалану)

Мұғаліммен амандасады. Өз жумыс орнын уймдастырады, жеке оқу құралдарын тексереді.





2. Сабақтың ортасы.

5 – 35 мин


Білімді актуализациялау

Интернет туралы ақпарат

Карталар бойынша топтарда жұмыс істеу

Интернеттің жағымды және зжағымсыз жақтарың жазыңыз.

(Өзара топтық бағалау)

Мәселе жағдайын орнату:

2011 жылғы 3 маусымда БҰҰ-ның Интернет арқылы қол жеткізуін негізгі адам құқығы ретінде тану туралы шешімі қабылданды. Осылайша, кейбір аймақтарды интернеттен ажырату адам құқықтарын бұзу болып табылады.

Сұрақ: Жауапкершілік пен ақпараттық қоғам түсінігі бір-бірімен қалай байлансты?

Күтілетін жауап: Адам ақпараттық қоғамда тұрады, сондықтан ол ақпарат, оны пайдалану, беру туралы заңдарды білуге ​​және орындауға тиіс; ақпараттық қоғамның өз заңдары мен құқықтары бар; «Авторлық құқық» ұғымы пайда болды.

Сұрақ: Адамның ақпараттық мәдениетінің көрінісі қайдан көруге болады?

Күтілетін жауап: Адамның ақпараттық мәдениеті ақпаратпен жұмыс істеуге және компьютерлік ақпараттық технологияларды, қазіргі заманғы техникалық құралдарды және оны қабылдау, өңдеу және беру әдістерін қолдануға, заңды және этикалық нормаларды сақтауға негізделген.

Сабақтың тақырыбын хабарлау

3. Жаңа білім қалыптастыру

Слайд-шоу барысында түрлі ақпаратты талқылау

Карталар бойынша топтарда жұмыс жасау (барлығы 2 топқа бөлінеді)

Сөйлесу кезінде негізгі этикалық ережелер қандай?

 1 топ электрондық пошта арқылы,

 2 топ чат пен форумдар.

(Өзара топтық бағалау)

«Интернеттегі авторлық құқықты бұзбау туралы» бейне көру (https://www.youtube.com/watch?v=1Hm6Vyz-1Y8).

Бейнероликті талқылау (КР)

Жаңа білімді қолдану



Мұғалімнің басшылығымен диктант орындайды.


Оқушылар мұғалімді тыңдайды, сұращтарға жауап береді.

Сабақтың тақырыбын қалыптастырады, сабақтың мақсатын анықтайды.

Жуппен жұмыс істейді, мұғалімнің басшылығымен тапсырмаларды орындайды


Мұғалімнің іс әрекетін қайталайды





Кітап

Дәптер, оқулық

Кітап


кітап

кітап


3. Сабақтың соңы.

35-45 мин


Рефлексия.

Өз жұмысын сәттілік желісі арқылы бағалауды ұсынады.



Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, өзін өзі бағалау




Сұреттермен көріністер.





Саралау

Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау

Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



.


Сабақта тапсырмаларды саралау қосымша, төртінші тапсырманы қолдана отырып жүзеге асырылады. Бұрын үш нөмірлі тапсырманы орындаған оқушылар өз қалаулары бойынша сөзжұмбақты шешуге кіріседі. Үй тапсырмасын таңдағанда, оқушының қандай жұмыс түрін таңдағаны жөн

Мұғалім сабақ барысында тапсырманың орындалу деңгейін үздіксіз анықтайды. Үш нөмірлі тапсырма дескрипторлар бойынша бағаланады. Қалыптастырушы бағалауды мұғалім топтардан кері байланыс, өзара бағалау түрінде ұйымдастырады - мұғалімнің "Екі жұлдыз, бір тілек" – ауызша мадақтау, көтермелеу бекіту тапсырмаларын бағалау орындалған тапсырманың деңгейін, белгілі бір уақыт аралығында орындалған тапсырмалар санын ескере отырып жүзеге асырылады. қалыптастырушы бағалау оқушылардың оқуға деген ынтасын сақтайды, оларда жұмыс істеуге деген ынтасын оятады. өз білімдеріндегі олқылықтарды жою арқылы

Сабақ басындағы жаттығу сабақ бойындағы оқушылардың қозғалысы (ауысымдық құрам топтары, ойын сәттері) сабақ барысында әр түрлі деңгейдегі, әр түрлі типтегі тапсырмаларды орындау кезіндегі жеке психологиялық ерекшеліктерді есепке алу және д / з беру кезінде оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес ойын сәті сақталады