Файл: Компьютерлік желілер мен апаратты ауіпсіздік Педагогты атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 15
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік | |||
Педагогтың аты-жөні | Сайдуллаев М. | |||
Күні | 08.09.2022 ж. | |||
Сынып 10 | Қатысушалыр саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | § 1.3 IP-АДРЕСТЕР. | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 10.6.1.2 IP-адрестерінің мақсатын және көрсетілуін түсіндіру | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
IP-адрес, хаттама ұғымдарын анықтайды | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Хаттамалардың түрлерін салыстырады | ||||
Кейбір оқушылар: Желідегі компьютерлер санын білудің маңыздылығын тұжырымдайды |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Әлеуметтік желілер арқылы топтарға біріктіру: «Whatsapp» «Instagram» «Faаcebook» Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» әдісі 1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді. Смайлдер арқылы бағалау | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұраққа жауап береді | | Әлеуметтік желілер А4 парағы |
Сабақтың ортасы | - «Миға шабуыл» әдісі - Интернетке кірген компьютерді бақылауға бола ма? - Интернетте жұмыс істеп тұрған компьютердің қай елден, қай өңірден екенін анықтау мүмкін бе? «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар. Дескриптор: ІР-адрес пен маска ұғымдарын салыстырады. Смайлдер арқылы бағалау 2-тапсырма. - Компьютердің IP-адресінің фрагменттері А-дан В-ға дейін көрсетілген. IP-адресті қалпына келтір. Жауапта үзінділерді білдіретін сандардың реттілігін IP-адреске сәйкес тәртіпте көрсет. А) 3.212 21 2.12 .42 А Ә Б В Ә) .64 2.16 16 8.132 А Ә Б В Б) 2.162 4.18 .61 20 А Ә Б В В) .65 10 39 4.28 .2 А Ә Б В Г Дескриптор: Берілген мәліметтер бойынша ІР-адресті анықтайды. Смайлдер арқылы бағалау 3-тапсырма. Мына тізбектердің қайсысы маска болуы мүмкін? 1) 255.255.255.122 2) 255.255.128.255 3) 255.255.156.0 4) 255.255.255.192 5) 255.255.224.192 6) 255.255.255.128 7) 255.255.248.0 8) 255.255.128.128 Оқулық bilimland.kz Плакат, маркер, стикер 9) 255.255.255.102 10) 255.255.248.0 Дескриптор: Берілген сандар бойынша маскаларды анықтайды. Смайлдер арқылы бағалау | | | компьютер |
Сабақтың соңы | «Лездеме сұрақтар» әдісі 1. TCP / IP-хаттамаларының қандай түрлері бар? 2. TCP / IP -хаттамасының қызметі қандай? 3. IP-адрес дегеніміз не? 4. IP-адрестің соңғы нөмірлері қандай сандар бола алмайды? 5. Желідегі компьютер нөмірін қалай анықтайды? Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Бутерброд» әдісі Оқушылардың бір тобы сабақ туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады. | . | | |