Файл: за мерзімді жоспар Саяхат жне демалыс Пні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақ мерзімді жоспар

Саяхат және демалыс

Пәні

Қазақ тілі

Сынып: 5ә

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Күні : 10.05.23ж




Мұғалімнің аты-жөні: Тұяқова З.К

Сабақтың

тақырыбы:

Қазақ саяхатшысы – Шоқан Уәлиханов


Мектеп: № 4жоббм

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

5.1.5.1 Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру


Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша берілген қосымша ақпараттар негізіндегі сұрақтарға жауап береді

Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде өз ойын дәлелдемелер келтіру арқылы жауап береді

Бағалау критерийі

- Мәтін мазмұны негізінде қойылған сұрақтарға жауап береді

  • Өзекті мәселелер бойынша өз ойын дәлелдермен келтіреді

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Педагог іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Сабақтың ортасы

25 минут


Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Сынып оқушыларын түгендеу.

Ширату жаттығуы

Ребусты шешу арқылы тақырыпты болжау



  • Саяхатшы деген кім?

  • Саяхатшылар туралы не білесіңдер?

  • Қазақ халқының атақты саяхатшысы кім?

Оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.

Тыңдалым тапсырмасы

«Шоқан Уәлиханов» туралы мәтінді оқыту

1-тапсырма.

Мәтінді мұқият тыңдап, мәтіндегі негізгі ақпараттарға қатысты сөздер мен сөз тіркестерін анықтаңыздар

2-тапсырма. Жұптық жұмыс

Мәтін мазмұны бойынша жұптасып сұхбат құрыңдар

3-тапсырма. Топтық жұмыс

Мәтін деректері бойынша проблемалық сұрақтар құрап,өз ойларыңды білдіріңдер

«Әдеби шеңбер» стратегиясы

1.Талқы себепшісі – тақырып бойынша проблемалық 2 сұрақ құрастырыңыз

2.Белгілеуші – тақырыптың қай бөлімі ең маңызды екенін анықтаңыз

3.Байланыстырушы – тақырыпты өмірмен байланыстырыңыз

4.Қорытындылаушы – автор позициясы мен көтерген мәселесін қорытындылаңыз

4-тапсырма. Саралау тапсырмасы беріледі

Барынша қолдау көрсету:

Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,сөйлемді толықтырыңыздар

Шоқанның шын аты - .... Шоқан ... бекінісінде дүниеге келген. Шоқан-... ұрпағы.Шоқанның әжесінің есімі-...Шоқан .. өмір сүрді. Шоқан Омбыдағы ... оқыды.

Керекті сөздер: Мұхаммедханафия,Құсмұрын,Абылай хан, Айғаным,

Кадет корпусы, ХІХ ғасырдың ортасы

Орташа қолдау:

Қима қағаздарды ретімен орналастыру арқылы сөйлемді толықтырыңыздар

Шоқанның шын аты - .... Шоқан ... бекінісінде дүниеге келген. Шоқан-... ұрпағы.Шоқанның әжесінің есімі-...Шоқан .. өмір сүрді. Шоқан Омбыдағы ... оқыды.

Мұхаммедханафия,Құсмұрын,Абылай хан, Айғаным, Кадет корпусы, ХІХ ғасырдың ортасы

Қолдау көрсету аз:

Шоқанның шын аты - .... Шоқан ... бекінісінде дүниеге келген. Шоқан-... ұрпағы.Шоқанның әжесінің есімі-...Шоқан .. өмір сүрді. Шоқан Омбыдағы ... оқыды.

Оқушылардың сабаққа даярлықтарын қадағалау.

Оқушылар топта саналу арқылы бөлінеді

Дескрипторлар: - Негізгі ақпараттарды табады

-Сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды Ерекшеліктерін біледі

Дескрипторлар:

Сұрақ құрастырады

Жауап береді
Дескрипторлар:

Негізгі ойды түсінеді

2проблемалық сұрақ құрастырады

жауаптарында фактілер келтіреді

ең маңызды бір бөлігін анықтайды


Дескрипторлар:

Ойын жинақтайды

Пікірлерін білдіреді

Ауызша мадақтау

ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «Жұптық бағалау »

ҚБ «Топтық бағалау »


ҚБ «Жеке бағалау »



Сағат,құс ұясы,

хат,домбырашы суреттері


Оқулық,мәтін


«Ойлан- жұптас - бөліс»

Постер қорғайды

«Сен маған, мен саған» әдісі

«Әдеби шеңбер» стратегиясы

Сабақтың соңы

10 минут

Сабақты бекіту

Мәтін мазмұны бойынша ой қорытыңыз.

«ПОПС» формуласы бойынша қорытындылау.

П (Менің ойымша,…)

О (Өйткені…)

П (Мысалы, …)

С (Қорытындылай келе, …)

Өз пікірлерін айтады

Ауызша мадақтау

«ПОПС» формуласы

Бағалау

критерийі

Кері байланыс


Бағалау критерийі

Тапсырма

Бағалау дескрипторлары

Балл

Оқушының аты-жөні

Мәтін мазмұны негізінде қойылған сұрақтарға жауап береді


1

•Негізгі ақпараттарды табады

•Сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды

•Ерекшеліктерін біледі

1

1

1




Өзекті мәселелер бойынша өз ойын дәлелдермен келтіреді

2

• Мәтінді мұқият тыңдайды

• Сұрақ құрастырады

•Жауап береді

1
1




3

• Негізгі ойды түсінеді

• 2 проблемалық сұрақ құрастырады

• жауаптарында фактілер келтіреді

• ең маңызды бір бөлігін анықтайды

1

1
1
1




Рефлексия


Үйге тапсырма:

Ізденімдік тапсырмада жинаған мәліметтерді пайдаланып, Шоқанның портретін суреттеп жазыңдар


Бағалау парақшасы

Стикерлер