Файл: Білім беру йымыны атауы 138 жалпы орта білім беретін мектебі Пні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 21
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | №138 жалпы орта білім беретін мектебі | |||||||||||||||||||||||
Пәні: | Математика | |||||||||||||||||||||||
Бөлім: | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер | |||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Қоңыратбаева Арайлым Қайратқызы | |||||||||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: 26 | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу. | |||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.2.2.10 түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шешу; 6.2.2.11 алгебралық түрлендірулердің көмегімен теңсіздіктерді , түріндегі теңсіздіктерге келтіру; 6.2.2.12 теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеу; 6.2.2.13 теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жазу; | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Ұйымдaстыру кезеңі 7 минут Өткен білімді еске түсіру | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу түгелдеу Топка бөлу: «Барабан» әдісі арқылы Оқушылар бір біріне көңіл күй сыйлайды 3 топ Үй тапсырмасын сұрау: «Ақылды бәйге» әдісі арқылы сұрау 1.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не? 2.Сызықтық теңсіздікті шешу дегеніміз не? 3.Мәндес теңсіздіктер деп қандай теңсіздіктерді айтамыз? 4- Қандай сан аралықтарын білесіңдер? 5- Санды теңсіздіктің 1- қасиеті 6- Санды теңсіздіктің 2- қасиеті 7- Санды теңсіздіктің 3- қасиеті ЕББҚ оқушы сыныпта жоқ. | Актдан көрсетілген әрбір сөзге байланысты оқушылар бір біріне көңіл күй сыйлайды Бейнематериал дағы жазбаларға қарап, сұрақтарға жауап береді | ҚБ (қалыптастырушы бағалау) Топ басшыларына бағалау парағын беру Дескриптор: 1.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі айтады 2.Сызықтық теңсіздікті шешімін табады 3.Мәндес теңсіздіктеранықтайды 4- Қандай сан аралықтарын айтады 5- Санды теңсіздіктің 1- қасиетін айтады 6- Санды теңсіздіктің 2- қасиеті айтады 7- Санды теңсіздіктің 3-қасиетін айтады | АКТ Слайд | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 15 мин Сабақтың ортасы 10 минут | Бейнематериал Өткен тақырып бойынша видео: 1.Проблемалық сұрақ талқыланады: 7<2х+3<11 тақтаға шығарып көрсету 2.Деңгейлік тапсырмалар:А,В,С карточкамен жумыс А-Денгей: Теңсіздіктерді шешіңдер: 1).4х – 5 < 3х + 1; 2) 2+x>8–x; 3) 2x+1>x+6; 4) 6х+1<2x+9; В-денгей: 1) 7x+4(x–2)>6(1+3x); 2) 2(x–1)–3(x+2) <6(1+x) С-денгей: 1)-3<1+2х<=7;2)-2<(8+х)/7<4;3)-7<=(2х+1)/2<2 1-тапсырма: «Топтық жұмыс» Берілген тапсырманы 1-2-3 топ болып орындайды. 2-тапсырма: “Шапшаң бол!Гоол” әдісі жеке жұмыс
Дұрыс жауабы: 1-С, 2-Ж, 3-А, 4-В, 5-Д, 6-Е. ЕББҚ: оқушы сыныпта жоқ Тапсырма-3. “Кім жылдам” әдісі жеке жұмыс.Сәйкестендіру Теңсіздік белгіленуі 5(х-2)≥2х-1 A. х≤2 7х-8≤5х+2 B. х˃7 4(х-3)≤х-6 C. х˂-2 3+2(х-1)˃8+х D. х≤5 2х+5˂х+3 E. х≥7 3х+4≥2х+11 F. х≥3 Жауабы: 1-F, 2-D, 3-A, 4-B, 5-C, 6-E. | Бейнежазбаны қарап,мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Тапсырманы тақтаға 2 оқушы шығарып көрсетеді Оқушылар берген тапсырманы орындап ватманға жазып қорғайды Оқушылар тақтадағы көрсетілетін сұрақтарға жауап береді Оқушылар тақтадағы көрсетілетін сұрақтарға қол көтеріп рет-ретімен жауап береді | ҚБ Топ басшыларына берілген бағалау парағы арқылы жауап берген топ өздерін бағалап отырады. «Ең үздік жауап»- деп оқушыларды сөзбен мадақтау Дискриптор: 1.1-жағдайда теңсіздіктің шешімдер жиынын түсіндіреді 2.2-жағдайда теңсіздіктің шешімдер жиынын түсіндіреді 3.3-жағдайда теңсіздіктің шешімдер жиынын түсіндіреді Дискриптор: 1.Теңсіздіктерді шешу алгоритмін қолдану арқылы мәндес теңсіздікке түрлендіре алады. 2.Жақша ашады және ұқсас мүшелерді біріктіреді. 3.Шешімдерін тауып сан аралығында белгілейді. Дискриптор: -Оқушылар Акт көрсетілген теңсіздік белгілерін табады ҚБ Топ басшыларына берілген бағалау парағы арқылы жауап берген топ өздерін бағалап отырады. | https://youtu.be/Kt9nDsOe_U4 . 58 бет АКТ Акт Ватман Маркер Акт Акт | ||||||||||||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 960-961 есептерді шығарып келу | Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге жазып алады | Қорытынды. Жаңа сабақ туралы қорытынды жасайды. | Акт 58 бет | ||||||||||||||||||||
Кері байланыс | «Табыс»ағашына стикерге жазып жабыстырады | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалау критерийлерімен өз топтарының деңгейлерін бағалайды | |
11>