Файл: О. Шораялы атындаы 30 орта мектебі коммуналды мемлекеттік мекемесі.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 96

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Мектебі

О.Шораяқұлы атындағы №30 орта мектебі

Бөлім:

Презентациялар (ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау»)

Педагогтің аты-жөні

Серкешбаева Ләззат Нұрмағамбетқызы

Күні

21.02 .2023 ж. Сабақ №7/№23/

Сынып 4 А,Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Презентациядағы дыбыстар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.4.2 - белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және видеоларды пайдалану;

4.2.3.3 - презентацияға дыбыс пен видеоны кірістіру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Презентацияға дыбыстар қоюды жақсы біледі.

Көпшілік оқушылар: Дыбыстық файлдарды баптай алады.

Кейбір оқушылар: Нысандық анимацияны баптай алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен амандасу.

Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру


Мұғаліммен амандасады.

Сабақтың мақсаттарымен танысады




Информатика, Ж.У.Кобдикова, Г.А.Көпеева, Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019

Сабақтың ортасы


Мұғалім түсіндірмесі

Презентацияда слайд-шоу жасаған кезде, фондық режим де ойнайтындай етіп музыка қосуға болады. Егер сен Интернеттегі музыканы пайдаланғың келсе, әдеттегідей оны компьютерге жүктеп аламыз.

Пре­зен­тацияны ­көр­се­ту ­ке­зін­де­­ му­зы­ка­ны ­ой­на­ту

1. Мәзір жолағынан Кірістіру (Вставка) ⇒ Дыбыс (Звук) тармағын таңдап, Файлдан (Из файла) батырмасын басамыз.

2. Компьютерден қажетті музыкалық файлды тауып, Кірістіру (Вставить) батырмасын басамыз.

3. Слайдта дыбыстық белгіше бөлектелгенде, Ойнату (Воспроизведение) ⇒ Бастау (Начало) батырмасын, содан соң Барлық слайдтар үшін (Для всех слайдов) батырмасын басамыз
1-тапсырма. Суреттерге қарап, слайдтардың қалай жасалғандығын салыстыр. Слайдтардың қандай айырмашылықтарын байқауға болады?



2-тапсырма. Кестеден тақырыпқа байланысты атауларды тап. Үлгіге қарап, мағынасын анықта.


Үлгі: Слайд дегеніміз – электронды плакат.

Мұғалімді тыңдайды

https://youtu.be/iqZ9w2WoM6I бейнесабағын көреді



Слайдтардың айырмашылығын анықтайды

Кестеден тақырыпқа байланысты атаулардытауып, мағынасын анықтайды.


Балдық жүйе арқылы бағалау

96-100 беттер

Сабақ тақырыбы бойынша сілтеме

https://youtu.be/iqZ9w2WoM6I


Сабақтың соңы

Жауаптарының дұрыстығына байланысты балдық жүйе

Бүгін не үйрендім? Неден қиналдым? Үйде нені қайталаймын




www.kundelik.kz ЭЖ-ында ФБ



Үй тапсырмасы

Тақырыпты қайталап оқу

Тақырыпты оқу




Оқулық 96-100 беттер




Мектебі

О.Шораяқұлы атындағы №30 орта мектебі

Бөлім:

Презентациялар (ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау»)

Педагогтің аты-жөні

Серкешбаева Ләззат Нұрмағамбетқызы

Күні

28.02 .2023 ж. Сабақ №8/№24/

Сынып 4 А,Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Презентациядағы видео

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.1.1 - ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі)

4.2.3.2 – презентациядағы нысандар анимациясын келтіру

4.2.4.2 - белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және видеоларды пайдалану;

4.2.3.3 - презентацияға дыбыс пен видеоны кірістіру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: видео пішімі баптауларын орындай алады.

Көпшілік оқушылар: видеоны таңдаған кезде, видеомен жұмыс істеу функциларымен біледі.

Кейбір оқушылар: дыбыстық видеофайлдарды өңдей алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен амандасу.

Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру


Мұғаліммен амандасады.
Сабақтың мақсаттарымен танысады




Информатика, Ж.У.Кобдикова, Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019

Сабақтың ортасы


Мұғалім түсіндірмесі

Презентацияға компьютерден не Интернеттен видео кірістіру үшін Кірістіру (Вставка) ⇒ Мультимедиа ⇒ Видео ⇒ Компьютерден видео немесе Интернеттегі видео командасын таңдаймыз.

Пайдаланылатын видео презентациямен бірге бір бумада сақталуы тиіс.

Видеоны таңдаған кезде, Видеомен жұмыс⇒Видео пішімі (Формат) командасы пайда болады. Мұнда түрлі параметрлерді орындауға болады, мысалы, видеоны қайта пішімдеу, өлшемін өзгерту және т.б.

Ойнату (Воспроизведение) батырмасынан дыбыс деңгейін, көру параметрлерін реттей аламыз.

1-тапсырма. «Талдап, салыстырайық» әдісі

Төменде берілген кірістіру нысандарын салыстыр, ұқсастығы мен ерекшелігін анықта



2-тапсырма. Сөздерді орындарына қойып, сөйлем құрастыр. Дәптеріңе жаз.




Мұғалімді тыңдайды

https://youtu.be/KLs0RS82NUQ

бейнесабағын көреді



Төменде берілген кірістіру нысандарын салыстырып, ұқсастығы мен ерекшелігін

анықтайды
Сөздерді орындарына қойып, сөйлем құрастырады


Балдық жүйе арқылы бағалау

101-104 беттер

Сабақ тақырыбы бойынша сілтеме

https://youtu.be/KLs0RS82NUQ


Сабақтың соңы

Жауаптарының дұрыстығына байланысты балдық жүйе

Бүгін не үйрендім?

Неден қиналдым?

Үйде нені қайталаймын




www.kundelik.kz электрондық журналында формативті бағалау



Үй тапсырмасы

Тақырыпты қайталап оқу

Тақырыпты оқу




Оқулық 101-104 беттер





Мектебі

О.Шораяқұлы атындағы №30 орта мектебі

Бөлім:

Презентациялар (ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау»)

Педагогтің аты-жөні

Серкешбаева Ләззат Нұрмағамбетқызы

Күні

07.03 .2023 ж. Сабақ №9/№25/

Сынып 4 А,Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Презентациядағы видео

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.1.1 - ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі)

4.2.3.2 – презентациядағы нысандар анимациясын келтіру

4.2.4.2 - белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және видеоларды пайдалану;

4.2.3.3 - презентацияға дыбыс пен видеоны кірістіру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: видео пішімі баптауларын орындай алады.

Көпшілік оқушылар: видеоны таңдаған кезде, видеомен жұмыс істеу функциларымен біледі.

Кейбір оқушылар: дыбыстық видеофайлдарды өңдей алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен амандасу.

Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру


Мұғаліммен амандасады.

Сабақтың мақсаттарымен танысады




Информатика, Ж.У.Кобдикова, Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019

Сабақтың ортасы


Жобаның мақсаты:

Презентацияға тақырыпқа қатысты ақпараттарды және видеоларды пайдалану. Презентацияға видео жасау.

Жұмыс барысы:

• PowerPoint программасын іске қосу.

• Тақырыпқа байланысты презентация жасау.

• Презентацияға видеолар кірістіру командаларын қолдану.

• Тақырыпқа қатысты дыбыстық ақпараттар қосу.

• Презентацияны безендіру
1-тапсырма.

Интернеттен «Қоршаған ортаны қорғау» тақырыбы бойынша видеолар мен суреттерді жүкте. Жүктелген ақпараттарды бумаға сақта.

2-тапсырма.

«Табиғатты қорғау – барша адамзаттың міндеті» тақырыбына шағын презентация жаса.

1) Мәтінді кірістіріп, тақырыпты жаз.

2) Интернеттен жүктеген видеоңды кірістір.

3-тапсырма.

1) Нысандарға анимация қой.

2) Бір нысанға өз дауысыңмен тақырыпқа қатысты ақпарат жаз.

3) Презентацияны безендіріп, бумаға сақта.

4) Презентацияны тамашала.
Қорытынды

• Жасалған жұмысың өзіңе ұнады ма?

• Қоршаған ортаны неліктен қорғауымыз керек? Табиғаттың адам өміріндегі маңызы туралы айтып бер.



Жоба тапсырмаларын орындайды


Балдық жүйе арқылы бағалау

105 бет


Сабақтың соңы

Жауаптарының дұрыстығына байланысты балдық жүйе

Бүгін не үйрендім?

Неден қиналдым?

Үйде нені қайталаймын




www.kundelik.kz электрондық журналында формативті бағалау



Үй тапсырмасы

Тақырыпты қайталап оқу

Тақырыпты оқу




Оқулық 105 бет




Мектебі

О.Шораяқұлы атындағы №30 орта мектебі

Бөлім:

Презентациялар (ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау»)

Педагогтің аты-жөні

Серкешбаева Ләззат Нұрмағамбетқызы

Күні

14.03 .2023 ж. Сабақ №10/№26/

Сынып 4 А,Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Презентациядағы анимация

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.3.2 – презентациядағы нысандар анимациясын келтіру

4.2.1.2 – құжатқа сурет енгізу;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: презентациядағы нысандарға анимация қоя алады.

Көпшілік оқушылар: презентациядағы анимациямен жұмыс жасай алады, анимация және мультипликацияның презентациясын ашу мен сақтауды жақсы біледі.

Кейбір оқушылар: анимацияны баптау терезелерінің мүмкіндігін жақсы пайдаланады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен амандасу.

Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру


Мұғаліммен амандасады.

Сабақтың мақсаттарымен танысады




Информатика, Ж.У.Кобдикова, Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019

Сабақтың ортасы


Мұғалім түсіндірмесі.

Анимация (лат. anima – «жандану», «тірілу») – мультимедиалық технология. Қозғалыстағы нысанды бейнелеу әсері.

PowerPoint программасында анимацияларды баптау үшін мына әрекеттерді орындау керек: Анимация ⇒ Анимацияны қосу (Добавить анимацию).

Презентацияда анимациялық әсер жасаудың төрт түрі бар:

  • Кіру әсерлері.

  • Ерекшелеу әсерлері. Бұл әсердің құрамына нысанның өлшемін кеміту немесе ұлғайту, түсті өзгерту, оның ортасында айналу әрекеттері кіреді.

  • Шығу әсерлері.




  • Қозғалыс жолы әсерлері. Бұл әсерлерді нысанды жоғарыға, төменге, солға, оңға немесе жұлдызды шеңбер бағытына қарай қозғау үшін (басқа әсерлер арасында) қолдануға болады.


1-тапсырма. «Талдап, салыстырайық» әдісі

Жай параққа жазылған ақпарат пен презентация арқылы жасалған ақпаратты салыстыр. Қай тәсілмен берілген ақпарат есте қалады деп ойлайсың? Неліктен?
2-тапсырма. Шеңберден тақырыпқа байланысты 4 сөз оқы. Оқыған сөздеріңді жаз.


Мұғалімді тыңдайды

https://youtu.be/tT8lS_3oRdE

бейнесабағын көреді



Жай параққа жазылған ақпарат пен презентация арқылы жасалған ақпаратты салыстырады.
Шеңберден тақырыпқа байланысты 4 сөз анықтайды.


Балдық жүйе арқылы бағалау

105-110 беттер

Сабақ тақырыбы бойынша сілтеме

https://youtu.be/tT8lS_3oRdE

Сабақтың соңы

Жауаптарының дұрыстығына байланысты балдық жүйе

Бүгін не үйрендім?

Неден қиналдым?

Үйде нені қайталаймын




www.kundelik.kz электрондық журналында формативті бағалау



Үй тапсырмасы

Тақырыпты қайталап оқу

Тақырыпты оқу




Оқулық 105-110 беттер