Файл: Тербелістер жне толындар Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 26

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Тербелістер және толқындар

Педагогтің аты-жөні:

Жұбантай Б.А.

Күні:

01.03.2023.

Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электромагниттік толқындар. Электромагниттік толқындар шкаласы

Сабақтың нөмері:

№40

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

9.4.4.2 механикалық толқындар мен электромагниттік толқындардың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстыру;

9.4.4.3 электромагниттік толқындар шкаласын сипаттау және әртүрлі диапазондағы толқындардың қолданылуына мысалдар келтіру;

9.4.4.4- шыны призма арқылы өткен жарықтың дисперсиясына сапалы сипаттама беру.

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы:

  • Көлденең және бойлық толқындар мысалдары арқылы толқындық қозғалысты сипаттау.

  • Электромагниттік толқындарды сипаттау;

  • Әр түрлі диапазондағы электромагниттік толқындар қолданылуына мысалдар келтіру.

  • Электромагниттік сәулелердің адам өміріндегі ролін, сәулелердің әсерін көрсету.



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1. Сәлемдесу

2. Ұйымдастыру

а) оқушыларды психологиялық дайындау.

b) оқушыларды түгелдеу

Үй тапсырсымасы.

Банкомат әдісі



Сұрақтар:

  1. Дыбыс қандай толқынға жатады?

  2. Толқын ұзындығының өлшем бірлігі?

  3. Резонанс дегеніміз не?

  4. Жиіліктің өлшем бірлігі?

  5. Толқын ұзындығының формуласы?

  6. Жиіліктің формуласы?


Сұрақтарға жауап береді.


Ұпай


Қар кесегі әдісі

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

«Электромагниттік толқындар шкаласына саяхат» - перезентация арқылы жаңа материалды меңгеру.

Сәулененуді меңгеру жоспары








1-тапсырма

Есептер шығару



Оқушыларға жаңа метриалды меңгеруге байланысты сұрақтар беру:


  1. Жарық жылдамдығы нешеге тең?

  2. Радиолокоция дегеніміз не?

  3. Электромагниттік толқынның пайда болу шарттары?

  4. Радиобайланыс нешеге бөлінеді?

  5. Алғаш электромагниттік толқынды ашып тұжырымдаған кім?

  6. Радиоқабылдағышты кім ойлап тапты?

Дәптерлеріне бүгінгі күн мен сабақ тақырыбын жазады.

Есептерді шығарады.



Ұпай

Ұпай



Интерактивті тақта
Оқулық, жұмыс дәптері




Сабақтың соңы

Кері байланыс




Оқушылар кері байланыс жасайды.








Дескрипторлар

Тапсырма

Крите»рийдің сипаттамасы

Ұпай

Үй тапсырмасы

Сұрақ-жауап




Үй жұмысы: Өткен материалды қайталап оқу. Кейбір математикадан қателесіп отырған оқушыларға формуладан формуланы қорытып шығаруды үйренуге көптеген тапсырмалар беру.

Сабақтың күні мен тақырып жазылған










Барлығы: