Файл: Дрыс таматануза мір кепілі!.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 36

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Ұлылар ізімен...Алғыста шек болмайды"

Бекітілген күні: 06.03.2023

Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

06.03.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Ұлылар ізімен...Алғыста шек болмайды"

Сабақтың мақсаты:

 а) ризашылық, рахмет, алғыс туралы түсінік беру; ә) Қазақстан халқына деген сүйіспеншілігін, сыпайылық қарым - қатынасын дамыту; б) әдептілікке, кішіпейілділікке, ізеттілікке тәрбиелеу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Жаңа тақырып бойынша,оқушыларға бейнебаян көрсету арқылы түсінік беру

Оқушылар бейне бойынша өз ойларын ортаға салады.




Видео

Жаңа білім

Елдегі басталған ауқымды өзгерістер қоғамдық сананы оза жаңғыртумен сүйе мелденуі тиіс. Бүгінгі таңда орасан жұмыс атқарылғанын және Қазақстанның қалыптасқан мемлекет екенін атап өтіп, бірақ мықты әрі жауапты адамдардың

Біртұтас Ұлтына айналу үшін қоғамдық сананы өзгертуге мүмкіндік беретін неғұрлым ауқымды және іргелі жұмысқа кірісетін уақыт жетті деп Елбасы «Рухани жаңғыру» мақаласында көрсеткендей 1 наурыз Қазақстан халықтарының алғыс айту күніне ұйымдастырылған «Алғыста шек болмайды» ашық сынып сағатына қош келдіңіздер.

2016 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан республикасының Бірінші Президенті Н.Ә.Назарбаев Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күні 1 наурызды елімізде Алғыс айту күні деп жариялап, № 173 Жарлыққа қол қойды. Қазақстан халқы 2016 жылы тұңғыш рет Алғыс айту күнін атап өтті.


Оқушылар түсінген мәліметтері бойынша,бір-бірімен ой алмасу.

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау


Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»





ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Көрісу-отбасымның мерекесі"

Бекітілген күні: 13.03.2023


Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

13.03.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

"Көрісу-отбасымның мерекесі"

Сабақтың мақсаты:

Көрісу туралы түсінік беру. Қазақ халқының салт-дәстүрін көрсету.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Шаттық шеңбері

— Көрісу дегеніміз не? (Көрісу сөзіне ассосация құру)

Оқушылар сұрақ бойынша өз ойларын ортаға салады.







Жаңа білім

14 наурыз – Көрісу мейрамы, амал мерекесі. Көрісу күнінде халық қыстан аман – есен шыққанына қуанып, бір – бірімен қол алысады. Бұл күні барлық өкпе – реніш ұмытылып, кешіріледі.
Таң сібірлеп атысымен, көрісу мерекесін асыға күтіп отырған әрбір отбасы алдын ала дайындалып қойған дастарханын жаяды. Міндетті түрде бауырсақ пісіріп, дастарханға тәттісін үйіп қояды. Отбасының кішілері үлкендеріне қос қолын беріп, көрісіп шығады. Бір – біріне «Бір жасыңмен!» дейді. Ол «Бір жасқа есеюіңмен! Осы жылға аман – есен жетуіңмен!» дегенді білдіреді. Содан кейін әр отбасы көршілерімен көріседі. Жасы кіші отбасы мүшелері жасы үлкен жанұяларға кіріп, көрісіп шығады

Оқушылар тақырыпқа байланысты өз ойларын білдіреді

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау


«Ең үздік жауап»



Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»





ТӘРБИЕ САҒАТЫ



Тақырыбы: "Бала қиялы ұшқыр"

Бекітілген күні: 22.05.2023

Білім беру ұйымының атауы

Ұ.Құлымбеков атындағы №64 ЖББОМ

Педагогтің аты-жөні:

Н.Х.Төремұратова

Күні:

22.05.2023

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Бала қиялы ұшқыр»

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушыларға армандау жайлы мағлұмат беру

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Сәлемдесу,назарын аудару, Психологиялық тренинг.

Шарты: Оқушыларды сергітіп, сабақ алдындағы көңіл-күйін дайындау

Орнынан тұрып педегогтің түсіндіруін қайталайды

Шапалақ

Әуен

«Ой қозғау» әдісі

Қандай үлкен арманыңыз бар?

Оқушылар сұрақ бойынша өз ойларын ортаға салады.







Жаңа білім

Нені армандайтыныңды айтсаң, кім екеніңді айтып беремін". Арманға қарап адамды тануға әбден болады.Бала күнімізде арманымызда шек болмаушы еді. Көрген де, көрмеген де нәрсемізді армандай алушы ек. Өсе келе, адамның ақыл-ойы толысып, өмірді шынайы бейнесінде қабылдай бастайтындықтан, арманының бағыты сәл-пәл өзгеруі мүмкін. Мәселен, бала күнімізде ертегінің кейіпкеріндей тау көтеріп, Таусоғар атануды армандасақ, есейген шағымызда, Таусоғар болудың ақылға сиымсыз дүние екенін түйсінген соң, бұл арманымыз мәнін жоғалтады. Адам жақсыны да, жаманды да армандайды. Мысалы тарихта қалған Гитлер бәрін құртып-жоюды армандады, оның арманы орындалды да. Бірақ, ол арманының орындалғанынан ләззат ала алды ма? Ол жағын Гитлердің тағдырынан хабары бар жандар жақсы біледі...Сондықтан, тек қана жақсылыққа ұмтылып, тек жақсы нәрселерді армандау керек. Жақсы жардың сенімді серігі болғыңыз келсе, беймәлім жарыңызбен бірге жүретін күндеріңізді елестетіңіз. Нью-Йоркқа барғыңыз келсе, бір сәт өзіңізді сол елде жүргендей қабылдаңыз. Жұлдыз болғыңыз келсе, өзіңіздің біреуге сұхбат беріп тұрған сәтіңізді көз алдыңызға келтіріңіз! Армандаудан шаршамаңыз, қорықпаңыз

Шығармашылық тапсырма

«Менің балалық шақтағы арманым»тақырыбында эссе жазу

Оқушы пікірімен санасу, қолпаштау

«Ең үздік жауап»



Слайдтар


Бекіту

Бүгінгі тақырыпты қысқаша сұрақтар арқылы қайталау.


Сабақтың тақырыбын қорытындылау.
Берілген сұрақтарға жауап беру.

Мұғалім оқушылар

ды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Слайдтар

Кері байланыс

Рефлексия «Қиын Қызық Құнды»

Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба?

Қандай әсер алдың?

Тілегің мен ұсынысың бар ма?

Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.


Жеке-жеке оқушылардың өз ойларымен бөлісуі

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ашық микрофон»