Файл: ыса мерзімді жоспар Жаратылыстану 64саба.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 18

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

      Жаратылыстану 64-сабақ


Бөлім:

Жержәнеғарыш

Мұғалімнің аты-жөні

А.Даулетова

Күні:

04.05.2023ж

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кері итеруші күш деген не?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.1 Архимед күшін сипаттау және оның білінуіне мысал келтіру


Сабақтың мақсаты

  • Архимед күшін сипаттайды және оның білінуіне мысал келтіреді

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу:

-Өткен тақырыпты мазмұндаңдар.

-Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар.

Оқу материалын жариялау «Жедел сұрақ» әдісі:

-Су ішіндегі денелерге ауырлық күші әсер ете ме?

-Қандай денелер суға батады?

-Неліктен кейбір денелер суға батпайды?

- Олай болса, бүгінгі сабақ барысында кері итеруші күш туралы оқып білетін боласыңдар.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

Топқа бөлу «Санау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.
Сұрақтар қояды, жауап береді.
Тақырып ашады.

Топқа бірігеді.


Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.



Жаңа білім

15 мин

2 мин

Бекіту

20 мин


(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

А) Сөздікпен жұмыс.

Кері итеруші күш, Архимед күші.

Ә)Суретпен жұмыс.

-Үлкен тасты кім оңай көтере алады?

-Неліктен ауыр денелерді су ішінде көтерген жеңіл?

-Ал адам неліктен су бетінде қалқып жүзе алатынын айтыңдар. Оған не көмектеседі?

Б)Мәтінмен жұмыс.

-Мәтінді түсініп оқып, мазмұны бойынша сұрақтар қойыңдар.

А) Зерттеу.

-Кері итеруші күш қалай әсер етеді?

Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Жыл мезгілдері туралы жұмбақтар айт.
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету.
(Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі:

А) Ойлан.

Жағалауда жатқан қиыршық тастың үстімен жүргенде табаның ауырады. Ал белуардан келетін судың ішіндегі сондай тастар табаныңды ауыртпайды. Неліктен?

Ә) Сен білесің бе?

-Мәтінді түсініп оқып, мазмұны бойынша сұрақтар қойып,жауап алыңдар.

Б) Есте сақта!

-Мәтінді түсініп оқып, мазмүндаңдар.



  • Сұрақтарға жауап береді.


Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.

Дескриптор:

  • Сөздікті жазып,жаттайды-1балл.

- Суретті сипаттап, сұрақтарға жауап береді-2балл.
Кері итеруші күш қалай әсер ететінін түсіндіреді-2балл.

Сұрақтың жауабын ашады-2балл.

- Адам тіршілігі жыл мезгілдеріне байланысты өзгеруін түсіндіреді -1балл.

Мазмұны бойынша сұрақтар қойып,жауап алады-1балл.

Мәтінді түсініп оқып, мазмұны бойынша сұрақтар қойып,жауап алады-1балл.

Жараты-лыстану оқулығы 2-бөлім

4-сынып

2019ж,

дәптер




Қорытынды

3 мин


Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.

Оқу тапсырмасы:мәтінді мазмұндау.

Рефлексия жасайды.

Тапсырма жазып алады.

ҚБ қойылады.