Файл: Программалау тілі ымын біледі.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 22

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python тілінде программалау

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып 6

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Практикалық тапсырмалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«Программалау тілі» ұғымын біледі.

Көптеген оқушылар:

Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады

Кейбір оқушылар:

программаның кодын жазады, тексереді, нәтижені шығарады.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Оқушыларды 3 топқа бөледі. Оқушылар шеңбер құрады. 15-ке дейін санаймыз. «Бір»-айтамыз, «екі»-шапалақтаймыз, «үш»-«Уау» деп айтады.

4.Өткен сабақты пысықтау.
Топтық жұмыс. 1-тапсырма

-Программа құрастыруда операторлар мен арифметикалық амалдарды қалай қолданған тиімді?
ҚБ: фишка /1 балл/

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

Сабақтың мақсаттарымен танысады.

3.Оқушылар шеңбер құрады. 15-ке дейін санаймыз. «Бір»-айтамыз, «екі»-шапалақтаймыз, «үш»-«Уау» деп айтады.

4.Өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды.


фишка

1 балл

Стикер

Сабақтың ортасы

Осы сабақта оқушылар топта жұмыс істейді. Тапсырмаларды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, дептерге ойларын жазады, программаларды жазады, тексереді, нәтижені шығарады.

Топтық жұмыс.
2-тапсырма.

«Фигуралар» әдісі

Оқулық § 3.5-3.6, 90-бет, 4-тапсыма***
Дескриптор:

-берілген фигураларды экранға шығаратын программа құрастырады.
ҚБ: фишка / 3 балл/
3-тапсырма.

Оқулық § 3.5-3.6, 90-бет, 3-тапсыма*
Дескриптор:

-берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады;

-құрастырылған атауын 3 рет экранға шығарады.
ҚБ: фишка /1 балл/
4-тапсырма:

Оқулық § 3.5-3.6, 91-бет, 5-тапсыма*
Дескриптор:

-шеңбердің ұзындығын табатын программа кодын құрастырады;

-дөңгелектің ауданын табатын программа кодын құрастырады.
ҚБ: фишка /2балл/
5-тапсырма.

Оқулық § 3.5-3.6, 92-бет, 11-тапсыма*
Дескриптор:

-функияларды пайдалану программа коды құрастырады;

-нәтижені шағырады.
ҚБ: фишка /3 балл/


2-тапсырманы орындайды

3-тапсырманы орындайды

4-тапсырманы орындайды

5-тапрысманы орындайды




Фишка

3 балл

Фишка
1 балл

Фишка

2 балл

Фишка

3 балл



Жұмыс дәптері
Оқулық

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:

-Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын

Жиналаған фишкаларды санайды- бағалау жұргізеді




Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

§ 3.5,3.6, 92-бет, 12-тапсырма