Файл: Сабаты масаты І. Білімділік ос жне жарты брыш формулаларымен таныстырып, есептер шыаруда олдана білу іі. Трбиелік.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 21

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пәні: Алгебра

Сыныбы: 9

Пән мұғалімі:

Сабақтың тақырыбы: Қос және жарты бұрыштардың формулалары тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

І. Білімділік: Қос және жарты бұрыш формулаларымен таныстырып, есептер шығаруда қолдана білу

ІІ. Тәрбиелік: Оқушылардың белсенділігін арттыру, өз бетінше оқуға, ізденуге қолдана білу.

ІІІ. Дамытушылық: Ойлау қабілетін, танымын, пәнге қызығушылығын дамыту.

Сабақтың түрі: қорытындылау, жарыс сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, есептер шығару, тест алу, деңгейлік тапсырмалар

Сабақтың көрнекілігі: формула жазылған плакаттар, тест карточкалары, деңгейлік тапсырмалар жазылған карточкалар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

  • Оқушылармен амандасу

  • Оқушыларды түгелдеу

  • Оқушыларды топқа бөлу

  • Назарларын сабаққа аудару

  • Оқу-құралдарын түгелдеу.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

Үй тапсырмасын оқушылардан «Баспалдақ ойыны» арқылы сұрап тексеремін. Ол үшін оқушылар төмендегі тапсырмаларды екі жақтап орындап, баспалдақтың ең жоғарғы бөлігіне жетіп, туды тігу керек. Қай топ туды бірінші тіксе, сол топ жеңіске жетеді.

«Баспалдақ ойыны»

І топ

1. Қосу формулалары дегеніміз не?

2. Қос бұрыштың формулаларын қалай табамыз?

ІІ топ

1. Екі бұрыштың айырымының, қосындысының косинусының формуласын жаз?

2. Қос бұрыштың формулаларын жазып бер?

Екі топқа 3-ші сұрақ ортақ.

№372 есепті тексеру.

Жарты бұрыш формуласын жазыңдар?

Жаңа сабақты меңгерту.

Сонымен қос бұрыш формулаларын қосу формулалары арқылы табамыз дедік. Енді сол

формулаларды пайдаланып есептер шығару.

«Теңге алу ойыны»

Ойын басталатын жерге қазаншұңқырға ұқсайтын шеңбер сызылып қойылады. Ортасына ыдыс қойып соған теңгелер салынады. Әр топтан бір-бір баладан шығып ыдыстан «теңгені» алып кетеді. 200-2000 теңге аралығында есептер шығару керек. Қанша теңгелік есеп шығарса, сонша теңгелік ұпай жазылады.

Оқулықтағы есептер

1-200 теңге

№378 есеп

2-500 теңге

№379-380 есептер

3-1000 теңге

№379(а, ә)

№380(а, ә)

4-2000 теңге

№381(ә)


№382(а)

Деңгейлік тапсырма.

А деңгейі

  1. болса, онда а) ә)

В деңгейі.

  1. Ықшамдаңдар.



C деңгейі

  1. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер:



Бағалау шәкілі:

А деңгейі-«3»

А, В деңгейі-«4»

А, В, С деңгейі-«5»

Сергіту сәті.

Сабақты қорытындылау.

2-топтың сабақ барысында жинаған ұпайлары саналып, жеңіс тапқан топты білеміз.

Үйге тапсырма.

№380(ә, в), №381(в, г)

Бағалау.