Файл: лемні барлыы аламторда Педагогты атыжні.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.12.2023

Просмотров: 10

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Әлемнің барлығы ғаламторда

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып: 3

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Ақпаратты іздеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.1 компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру

3.1.2.2 компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану

3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою

3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламторды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Интернет желісінде ақпаратты іздеу дағдыларын жетілдіреді

Көптеген оқушылар:

Сұрақтарға жауап алу үшін іздеу жүйелерін қолданады

Кейбір оқушылар:

Ақпаратпен түрлі жолдармен алмасу айырмашылықтарын түсіндіреді


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Сергіту сәті. бейнеролик


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Бейнеролик көреді




бейнеролик

Сабақтың ортасы

(Т) 1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі.

Берілген ұғымдар мен олардың сипаттамасы арасында сәйкестік орнат, тілсызық арқылы көрсет.

Веб-бет –



интернеттен жылдам ақпарат табуға арналған бағдарлама

Іздеу жүйесі –

мәтін, сурет, бейнежазба, дыбыс және әртүрлі сілтемелері бар интернеттегі құжат

Веб-бет адресі –

компьютерлердің өзара байланысы

Компьютерлік желі –

басқа веб-бетке көшу

Сілтеме –

берілген адресті тез табуға көмектеседі

Дескриптор:

-компьютерлік желінің қызметін көрсетеді;

-интернет желісіндегі ақпарат веб-бетте ұсынғанын біледі;

Веб-бетке сілтеме жасалатынын көрсетеді;

-ақпаратты табу үшін іздеу жүйесі қолданылатынын түсінеді.

ҚБ: жұлдыз.
(М,Т) 2-тапсырма. «Білім жәрменкесі» әдісі

Талқыланатын сұрақтар ұсыныңыз:

  • Интернет дегеніміз не?

  • Қажетсіз контактілердін тәуекелділігін атап беріңіз

  • Компьютерді вирустан қалай сақтауға болады?


ҚБ: жұлдыз.
(Т) 3-тапсырма. «Дұрыс – бұрыс» әдісі.
Интернет туралы деректер экран бетінде көрсетіледі.

  1. Интернеттің көмегімен белгілі тұлғалар туралы ақпаратты таба аласыз.

  2. Интернет балаларға қауіп төндірмейді.

  3. Егер 1 000 000 теңге женімпазы деген хабарлар алсам, мен ұтысты ала аламын.

  4. Файлды жүктеген кезде, вирусымды компьютерге жүктей аламын.


Жауптары:

  1. Интернеттің көмегімен белгілі тұлғалар туралы ақпаратты таба аласыз. (дұрыс)

  2. Интернет балаларға қауіп төндірмейді. (Бұрыс)

  3. Егер 1 000 000 теңге женімпазы деген хабарлар алсам, мен ұтысты ала аламын. (Бұрыс)

  4. Файлды жүктеген кезде, вирусымды компьютерге жүктей аламын. (Дұрыс)


ҚБ: жұлдыз
(Ұ) Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз,

Қос бүйiрдiсығамыз.

Оңға, солға бұрылып,

Бiр айналып шығамыз.

Бiр,екi, үш, төрт, бес

Қолды қолға ұрамыз.
(Ө) 4-тапсырма.

-Firefox браузерін (немесе компьютерді орнатылған кез келген браузерді) іске қосыңыз.

-Мәтіндік редактор MS Word-ті (Блокнот) іске қосыңыз.

-«Интернет желісіндегі қауіпсіздік нұсқаулығы» мәтінің теріңіз. Келесі жолда «бірінші ереже» мәтінің теріңіз.

-Ақпаратты іздеу жүйесін ашыңыз.

-Келесі сұрақтардын жауабын іздеп табыңыз:

Интернет қолданып іздеуге арқылы келесі сұрақтардың жауабын табыңыз.

  • Интернет желісінде жұмыс жасаған кезде қандай ақпаратты жарияламау керек?

  • Әлеуметтік желіде бір бейтаныс адам сізді аулаға кездесуге шақырды. Осындай жағдайда не істеу керек?

  • Интернетте балалар қанша уақыт отыра алады?


ҚБ: жұлдыз

1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды


3-тапсырманы орындайды

Жаттығуды орындайды


4-тапсырманы орындайды




Жұлдыз


Жұлдыз

Жұлдыз

Жұлдыз

Карточка

Карточка

Карточка

Бейнеролик

Компьютер


Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Күншуақ» тәсілі

Маған бәрі түсінікті




«Әңгіме» тәсілі

  1. Бүгін біздер… орындадық

  2. Бізге… ұнады

  3. Бізде …өте жақсы шықты

Әзірше бізге … қиындық туғызды


Өзін-өзі бағалау.




Плакат слайд

Үй тапсырмасы

§ 24, 88-бет жұптасып, ойланып, бөлісейік












Топқа бөліну