ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 17
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: Сынып: 4 | Мектеп: Көкшетау қаласы № 12 орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Муталлапова Мадина Майкеновна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Үстеу | |||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.2.3.1 - мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.4.2.5 - үстеуді мағынасына қарай ажырату, етістікпен байланыстырып, сөйлемде қолдану 4.3.5.1 стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзету, жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау | |||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылардың барлығы: Мәтін мазмұнына қарай сұрақтар құрастырады.Қателерді табады. Үстеулерді ажыратады. | |||
Оқушылардың көпшілігі: Үстеулерді ажыратады және сөйлем құрауда қолданады | ||||
Оқушылардың кейбірі: Сөйлемдегі қателерді тауып, сөйлемдерді түзетіп жазады. | ||||
Бағалау критерийлері |
| |||
Дағдыларды дамыту | Түсіну, қолдану, жинақтау. | |||
Сөздік қор | Пәндік терминология мен тірек сөздер: Жоғары, ілгері, | |||
Диалог пен жазу үшін пайдаланылатын сұрақтар: | ||||
Құндылықтар | өзгелердің көзқарастарына құрметпен қарау; | |||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||
АКТ қолдану дағдылары | таныстырылым | |||
Бастапқы білім | Үстеуді мағынасына қарай ажыратады | |||
Сабақтың барысы | | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | | |
Сабақтың басы 3 минут | Ұйымдастыру Шаттық шеңбер Бақыт деген- Осы шаттық шеңбері Қол ұстасып Тұрайықшы , кел бері. Бақыт деген- Көрмей қалса сағынып, Мені іздейтін Адал жүрек сендегі. 1,2,3 саныны ретімен санай отырып үш топқа біріктіру | | | |
Сабақтың ортасы 32 минут | 4.2.3.1 Ж.Ж «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі 12-жаттығу Өлеңді тиісті тыныс белгісімен толықтырып жаз.Үстеуді тап, оған сұрақ қой. Елордам менің - Астана, Осында жаңа бастама. Сәулетті, зәулім үйлер көп, Көрікті сондай жас қала Дескриптор: -тиісті тыныс белгісін анықтайды -үстеуді табады -үстеуге сұрақ қояды Қ.Б: жұптар бір-біріне бас бармақ әдісін қолданады Ереже: Қайда? сұрағына жауап болатын үстеулерді мекен үстеулері дейді:жоғары көтерілді, ілгері жүрді. 4.4.2.5 Ұ.Ж «Сөзден-сөйлем» әдісі 13-жаттығу Берілген үстеулерді қатыстырып сөйлем құра. Алға, ілгері, төмен, артта. Дескриптор: -үстеулерді қолданады -сөйлем құрайды Қ.Б: мадақтау , ынталандыру сөздерін қолдану 4.4.2.5 Т.Ж 1-топ 14-жаттығу «Түсіп қалаған сөз» әдісі Көп нүктенің орнына мекен үстеулерін қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Керекті сөздер: тысқары, жолшыбай, мұнда. Айбар Астанада. Оның ... келгеніне көп болған жоқ. Туған жердің қадірін ... жүргенде білерсің. Біз ... кітап дүкеніне кірдік. 2-топ: 16-жаттығу «Топтастыр» әдісі Үстеулерді оқы. Осы үстеулерді білдіретін мағыналарына қарай топтап жаз. 3-топ: 18-жаттығу «Суреттерді сөйлет» әдісі Суреттердегі зат атауларының алғашқы әріптерінен мақал құрап оқы. Дескриптор: -керекті сөздерді қолданады -сөйлемдерді көшіріп жазады -үстеулерді оқиды -мағыналарына қарай топтайды -суреттерді анықтайды -алғашқы әріптерді қолданады -мақал құрап оқиды Қ.Б:топтар бір-бірін бағдаршам әдісін қолданады Саралау: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі - Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады. Ереже: Қалай? сұрағына жауап болатын үстеулерді сын-қимыл үстеулері дейді: тез оқиды, ақырын сөйлейді. 4.3.5.1 , 4.2.3.1, 4.4.2.5 Ж.Ж «Қатесін тап» әдісі 15-жаттығу Сөйлемдерді қатесін түзеп жаз, үстеулерді тап. Үстеулерге сұрақ қойып, мағынасын анықта. Қай сөзбен байланысып тұрғанын айт. Ербол төрде қаннен-ғаперсіз кітаб оқып отыр. Оқушылар гезек-гезек тақпақ айтты. Арай ағылшынша жақсы біледі. Дескриптор: Барлығы:-қатесін түзеп, үстеулерді табады Көпшілігі:-үстеулерге сұрақ қояды Кейбірі: - сөздің мағынасын анықтайды -байланысып тұрған сөзді айтады Саралау :«Дереккөздер» тәсілі Дереккөздердің ауқымы талқылауға негіз болатын мәтіндерден бастап, анағұрлым қиын сөздерді және күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндерге дейін ауытқып отырады. Қ.Б: мадақтау , ынталандыру сөздерін қолдану 4.4.2.5 Ж.Ж «Еркін жазу» әдісі 17-жаттығу Өлеңді оқып, жатқа жаз. Сын-қимыл үстеуін тап. Ақырын жүріп, анық бас, Еңбегің кетпес далаға. Ұстаздық қылған жалықпас Үйретуден балаға. Дескриптор: -өлеңді оқиды -жатқа жазады -сын-қимыл үстеуді табады Қ.Б:жұлдызша әдісін қолдану | Оқулық 109-бет Оқулық 111-бет Оқулық 112-бет | | |
Сабақтың соңы 5минут | Рефлексия «Табыс сатысы» әдісі Сатының 1-ші баспалдағы *Мен......... білемін* 2-ші баспалдағы *Мен .........түсінемін* 3-ші баспалдағы *Мен..........жасай аламын* | | | |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | | |
| | | | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | | | ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушының жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |