Файл: Мектеп Жамбыл облысы Жуалы ауданы 15 мектеплицей.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.12.2023

Просмотров: 29

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар Тексерілді:




Мектеп: Жамбыл облысы Жуалы ауданы №15 мектеп-лицей

Педагогтің аты-жөні:

Абдыманбекова Г.К

Күні:19.01.2023

19.01.23ж

Сыныбы: 5 «Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.1.13 ондық бөлшектін ұғымын меңгеру

5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: ондық бөлшектін ұғымын меңгереді;

Оқушылардың басым бөлігі: ондық бөлшектерді оқу және жазуды үйренеді;

Кейбір оқушылар: Ондық бөлшектерге берілген барлық есептерді шығарады.

Бағалау критерийлері


-ондық бөлшектерді менгереді;

-ондық бөлшектерді оқу және жазуды үйренеді;

- ондық бөлшектерді есептер шығаруда қолдана алады;

Құндылықтарға баулу


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Пән аралық байланыс

Қазақ тілі,сурет,информатика

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушы лықты ояту.

Ұжымдық жұмыс.

Миға шабуыл. әдісі.

5 мин.


I.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

Топқа бөлу

1-топ «Ондықтар»

2-топ «Жүздіктер»

3 топ«Мыңдықтар»

II. Үй тапсырмасын тексеру:

«Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді.Сұраққа жауап береді.

  1. Қандай сан жай бөлшек деп аталады? Мысал келтір.

  2. Дұрыс бөлшек дегеніміз не? Мысал келтір

  3. Бұрыс бөлшек дегеніміз не? Мысал келтір

  4. Аралас сан дегеніміз не? Мысал келтір.

  5. Санның бөлігін қалай табамыз?

6.Бөлігі бойынша санды қалай табамыз?

Тренинг:Ыстық құшақ амандасу

Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.


Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

Бағалау парағы таратылады

Слайд


Жаңа сабақ
10 мин


Жаңа сабақ







Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тақырыпты түсіндіру,ашу.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артыру..






ДК экраны

5-сынып, 2-бөлім, А.Е.Әбілқасымова, Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова, 2017ж.



Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс.

10 мин.



«Ойлан, топтас,бөліс» әдісі бойынша әр топ берілген тапсырмасы бойынша постер қорғалады

1-топ «Ондықтар» тобына тапсырма берілген сурет бойынша есептің шартын құрып,жай бөлшек түрінде жазып,ондық болшекке айналдырады.



2-топ «Жүздіктер» тобына берілген сурет бойынша есептің шартын құрып,жай бөлшек түрінде жазып,ондық болшекке айналдырады. 



3-топ «Мыңдықтар» тобына берілген сурет бойынша есептің шартын құрып,жай бөлшек түрінде жазып,ондық болшекке айналдырады. 



Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды,есептің шартын құрып шығарады.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Топ ынтымақтастығын жетілдіру.


Бағалау:

Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады

Дескриптор:

Оқушы күнделікті өмірдегі, тұрмыс-тіршілікте пайдаланып  

жүрген ондық бөлшектерді біледі;

ондық бөлшекті жаза алады; ондық бөлшектерді оқи алады.
есептің шешуін табады.



ДК экраны

Суреттер мен жұмыс


Оқулықпен жұмыс

7 мин.

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді


«Ондықтар» тобына №1,2,3,4

«Жүздіктер» тобына  №5,6,7,8

«Мыңдықтар» тобына  №9,10,11,12


Мақсаты: Оқулықты оқып танысып шығады. Есепті шығарады.

Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.Есептің шешуін табады.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл

Ондық бөлшектерді оқу және жазуды сипаттап көрсетеді.


ДК экраны

5-сынып, 2-бөлім, А.Е.Әбілқасымова, Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова, 2017ж.

Жұмыс дәптерлері.

Сергіту сәтті

3мин


Сурет бойынша мақал-мәтел құрастыру 7 санына .Көбейту кестесін еске түсіру.


Мақсаты:  Сөйлеу тілін дамыту, пән аралық байланыс.

Тиімділігі: Бір-бірімен мейірімділік және қамқорлық қатынасты қалыптастыру.



Дескриптор:

Жалпы - 1 балл

7 санына мақал-мәтелдерді еске түсіреді;Көбейту, бөлу амалын қолдану.

ДК экраны


Сабақты бекіту

7 мин.





Мақсаты: Берілген тапсырма бойынша бөлшектерді ажыратады сәйкестіндіреді.

Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.


Дескриптор:

Ондық бөлшекті табады.Берілген бөлшектерді ажыратады,

сәйкестіндіреді





Ой толғаныс.

Рефлексия
3 мин.


Үйге тапсырма беру: № 600

Оқушыларға кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді. Не үйрендік? Не білеміз? Не білгіміз келеді?


Кері байланыс парағы таратылады.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.


Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.



ДК экраны
слайд