ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.12.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлім

САЯХАТ

Педагогтің аты-жөні

Толеубаева Сауле Маулимовна

Күні

12.05; 15.05; 16.05

Сынып: 2 «Д», 2 «Е»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

5-сабақ. Қазақстанның көрікті жерлері

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.1.1 баяу және анық айтылған сөзді тыңдау және интонациясы бойынша сұраулы және лепті сөйлемдерді ажырату;

2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: сөйлем түрлерін ажыратады, диалогке қатысады.

Оқушылардың көбі жасай алады: сөйлем түрлерін ажыратады, диалогке қатысады.

Оқушылардың кейбірі жасай алады: кестені толтырып, сөйлемдер құрап айтады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Шын жүректен» тренингі.

Бір-біріне «жылы тілек» айтады.

ҚБ:

тілек

Сабақтың ортасы (35 мин)

Жаңа сөздер: темір, шыны, аспалы жол, жолақы.


  1. тапсырма. Тыңдайық.

«Көктөбе» – өте көрікті демалыс орны.

«Көктөбеде» биік телемұнара, әсем ғимараттар бар. «Көктөбеге» аспалы жолмен көтеріледі.

Биіктен қала мен тауларды тамашалауға болады.

Дәптердегі №1 тапсырма.

  1. тапсырма. Жазайық. Кестені толтыр.


«Көктөбе» қандай? «Көктөбеге» қалай

– ... баруға болады?

– ... – ...

«Фасоль қапшығы» ойыны. Оқушылар екі қатарға тізіліп, бір-біріне қарама-қарсы тұрады. Бұршақ (фасоль) қапшығын (немесе допты) кез келген сыныптасына лақтырып, жаңа сөздердің ішінен біреуін айтады.

Қапшықты ұстап алған оқушы алдында

айтылған сөздің орысша аудармасын айтады.
Сұрақтарға жауап береді.

«Көктөбе» қандай демалыс орны?

«Көктөбеде» нелер бар?

«Көктөбеге» немен барады? Биіктен нені тамашалауға болады?
Дәптермен жұмыс.

Кестемен жұмыс жасау.
Дескриптор:

  • мәтінді мұқият тыңдайды;

  • сұрақтарға жауап береді;

  • кестені толтырып жазады.


ҚБ: суретті анықтау

(суретті тақтаға салады және оқушылар оны

дұрыс анықтаулары тиіс)

фасоль қапшығы
сюжетті сурет


телемұнара
интербелсенді тақта

слайд кесте








  1. тапсырма. Айтайық.

«Жылдам жауап» ойыны.

Суреттерге қара. Сөйлемдер құрап айт.



  1. тапсырма. Оқиық.

Диалогті жұбыңмен оқы.
Дәптердегі №2 тапсырма.


Сергіту сәті.

«Қар бұрқасыны» ойыны. Домалақтанған қағазға «қ» әрпі бар сөздерді жазады. Мұғалім

жинап алып, қарды сыныпқа лақтырады. Кімге қандай сөз түссе, соған сөйлем құрайды.
Жұптық жұмыс.

Суреттегі сөздермен сөйлем құрап үйренеді. Жұбымен жұмыс жасайды.
Дескриптор:

  • суреттегі сөздерді қайталайды;

  • жаңа сөздермен сөйлемдер құрайды;

  • диалогті жұбымен оқиды.

Дәптермен жұмыс.

ҚБ: «Бағдаршам» әдісі


ҚБ: «Бас бармақ» әдісі





оқулық

Сабақтың соңы (5 мин)

Кері байланыс.

Демалыс себетін стикерлер арқылы толтыр.

Не ұнады? Не ұнамады?




себет, стикер