ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 31
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі 27.08.2022 № 382
№ 66 ЖББ орта мектеп МКМ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары Заттың қимылын білдіретін сөздер (сабақтың тақырыбы)
Бөлім: | Сөз және оның мағынасы | |||||
Педагогтің Т.А.Ә. | Ерубаева Лида Кенжебаевна | |||||
Күні: | 28. 04. 2023 ж | |||||
Сынып: 1 Б | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | 78– сабақ. Жазғытұрым. Заттың қимылын білдіретін сөздер (Ана тілі. Оқулық 110– 111 бет, «Атамұра» баспасы, 2021 ж.) | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.6.1 мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең, әңгіме, ертегі) ажырату; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есту, есте сақтау арқылы жазу | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Бағалау критерийі |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 8 минут | Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендешесабағымыздыбастайық? | Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушыларсабаққазейінінсалады | Керемет! | | ||
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тренинг ережесі 2 минут Алдыңғы білім 6минут | Психологиялық ахуал туғызы Ана тілім, бал тілім, Өзің барда шалқыдым Тілімнен нәр табармын Тіліме кім тағар мін
77 сабақ «Бас әріптен басталып жазылатын сөздер» 3-жаттығу 106–бет
|
Дарын демалыста Алматыдан Атырауға ұшты | Керемет! Дескриптор 1. Сөйлем құрап жазады Қ.Б: жарайсың! | Оқулық 106 – бет | ||
Сабақтың ортасы 27 минут Ұжымдық жұмыс 5 минут |
Сабақтың мақсаты:
Заттың қимылын білдіретін сөздер Адамның немесе заттардың қозғалысын, іс – әрекетін қимыл дейміз. Мысалы:Күн жылынды, қар еріді, жер көгерді, бәйшешек шықты. Жылынды, еріді, шықты, көгерді – деген сөздер заттың қимылын білдіреді Қимылды білдіретін сөздерге:не істеді? не қылды? қайтты? – деген сұрақтарға жауап береді. Мысалы: Ағаштар қайтты? Балалар не істеді? Мал не қылды? Ағаштар гүлдеді Балалар ұя жасады Мал төлдеді | Сабақтың тақырыбы: Меңгеретін жаңа білімнің тақырыбы мен мақсатымен танысады
| Дескриптор 1.Ережені айтады Қ.Б. Жарайсыңдар! | Оқулық 106 бет | ||
Ұжымдық жұмыс 11 минут Сергіту сәті Ұжымдық жұмыс 11 минут | Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма «Спинер» әдісі Оқылым;Тыңдалым;Айтылым;1 – жаттығу ( 106 -бет)
Автор туралы. Ілияс Жансүгіров 1894 жылы Алматы облысы Ақсу ауданында дүниеге келген. Мұғалім болған. Ең алғаш баспа бетін көрген өлеңдері – «Сарыарқа», «Тілек». Жазғытұрым Ой, балалар, балалар! Жылы – жылы жел соқты, Жылғалардан су ақты. Қаңқыл – қаңқыл қаз кепті, Жер қарайды, жаз кепті. Желкілдейді көк майса, Желіндейді мал жайса. Ауыл көшті қыстаудан, Әне апамдар қой сауған Ілияс Жансүгіров Сөздік Көк майса– жасыл шалғынды шөбі мол жер
ЕББҚ Өлең не туралы? Күндей болып күлеміз, Гүлдей болып өсеміз. Құстай болып ұшамыз Көбелектей қонамыз 2-тапсырма «Көркем жаз» әдісі Сәуірдің жиырма бірі Сынып жұмысы Р Р Р Р р р р р қыстау жылға Айтылым;2 жаттығу ( 107 бет)
Мамыр айында құстар балапан шығарады. Бұл кезде бір – екі күнге созылатын суық болады. ЕББҚ : Сөйлемдерді көшіріп жаз.Қолдау көрсету |
Күн ретін жазады
не істейді? Мамыр айында құстар балапан шығарады. Бұл кезде бір – екі күнге созылатын суық болады. | Дескриптор 1.Автор туралы мағұлмат алады 2.Өлеңді мәнерлеп оқиды 3.Өлең бойынша сұраққа жауап береді Қ.Б: жарайсың! Жарайсың! Дескриптор 1Сөйлемдерді қатесіз жазады Қ.Б: Жарайсың! | І.Жансүгіров Оқулық 106 - 107бет Оқулық 107 бет дәптер | ||
Сабақтың Соңы 5 минут Бекіту ұжымдық жұмыс | Сабақты қорытындылау
|
Доп ойнайды Кітап оқыды Ыдыс жуды | Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді Қ.Б.: Өте жақсы! | Оқулық 107 бет | ||
Рефлексия 2 минут | Рефлексия
| Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі | | |