ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 18
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2A-тарау: Шешімдерді бағдарламалау Күні: 23.02.2022ж Сынып: 7 «А» | Мектеп: №32 ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Жеңісқанов Жан Ержанұлы Қатысқандар: Қатыспағандар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Тармақталу алгоритмдерін программалау | ||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.3.2- сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыңда (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) жазу | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: визуалды ортада шартты тексеру және тармақталу алгоритмдерін бағдарламалау тәсілдерін біледі Көпшілік оқушылар:шартты тексеру алгоритмдерін модульдік және визуалды бағдарламалау тілдерінде бағдарламалауды орындай алады Кейбір оқушылар:Визуалды ортада жасалған жобаға өзгерістер енгізе алады | ||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау. | ||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Диалогтік сұқбат:If, then, else, procedure, form, button | ||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлескен жұмыс орнату, бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім алу | ||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | ағылшын тілі(операторлармен жұмыс), математика(сандармен жұмыс) | ||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Сызықтық алгоритмді программалау | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 4 мин 5 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Топқа бөлу. 1 топ –IF, 2 топ – THEN, 3 топ – ELSE Үй тапсырмасын сұрау. Домино әдісі
Дискриптор: - Lazarus бағдарламасын еске түсіреді - Әрбір оператор, компонеттерді, типтерді атайды «Басбармақ» арқылы бағалау | The hat program Таратпалар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 1 мин Миға шабуыл 5 мин 3 мин 10 мин Сергіту сәті 2 мин | Миға шабуыл: Интербелсенді тақтадан бауырсақ пен түлкінің суретін көрсету. Оқушылардан осы сурет туралы не ойлайтынын сұрау. Бауырсақты түлкі қай кезде жей алмайтындығын сұрау. Егер тұмсығына шықпағанда қашып кетеді әйтпесе жеп қоятыны туралы пікір айтып сабақты өздері ашады. www.bilimland.kz сайтынан жаңа сабақ түсіндіру Топтық жұмыс №1 a:=19; b:=8; if a>=b then x:=a+b else x:=2*a-4*b; end. Жауабы: 27 №2 a:=2; b:=4; if a>b then x:=a*b else x:=a; end. Жауабы: 3 №3 а:=18; b:=7; c:=3; if a>b then x:=a+b else begin а:=b+c; x:=a-3*b; end. Жауабы: 25 Дескрипторлар: -Тaқырып бойыншa есептерді шығарады - Тармақталу алгоритмдерін біледі «Мадақтау» арқылы бағалау «Мен естіп - ұмыттым, көріп - есте сақтадым, орындап - түсіндім!» Чарльз Бэббидж Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс №1 131 бет Дескрипторлар: -Lazarus-та жоба құрады - Жоба нәтижелерін тексереді «Медальон» арқылы бағалау Жұптық жұмыс | www.bilimland.kz Слайд | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин 5 мин 3 мин 1 мин | Сабақты бекіту Топтық жұмыс www.quizlet.live «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы кері байланыс алу Үйге тапсырма: Тармақталу алгоритмдерді программалау Бағалау | www.bilimland.kz планшет | |||||||||||||||||||||||||||
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||||||
Қолдауды қажет ететін оқушыларға Домино әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіремін, түйін сөзді қолдану барысында тақырыпты болжауын, қажетті ақпаратты түсінуіне қолдау көрсетемін. Оқушыларға сабақты талдау, меңгеру деңгейлеріне қарай тапсырма беріп, ұйымдастыру үшін Әрбір оқушының жеке қажеттіліктеріне сәйкес тапсырма мен әдіс-тәсілдерді іріктеп қолданамын | Сұрақ қою арқылы және топтық жұмыс, жеке жұмыс нәтижесін қалыптастырушы бағалау арқылы«Басбармақ» , «Мадақтау», «Медальон» әдістері арқылы бағаланды. | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру,мұғалімнің рұқсатынсыз компьютерге тисуге, тұрып жүруге болмайды. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма? | Бұл бөлімді сабақ туралыөз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз | ||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |