Файл: Блім 8блім. Биотехнология жаалытары. Сахиев Жніс Уаыт айтарымы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 41
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | 8-бөлім. Биотехнология жаңалықтары. Сахиев Жүніс «Уақыт қайтарымы» |
Педагогтің аты-жөні: | Сарина А.Ж |
Күні: | 30.01.2023ж |
Сыныбы:9 «Г», «Д» | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Тағам биотехнологиясы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 9.3.3.1прозалық және поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап,оқырманға әсерін бағалау; 9.3.4.1мәтіндердің стилін,жанрлық ерекшеліктерін салыстырып,талдау жасау. |
Сабақтың мақсаты: | прозалық және поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап,оқырманға әсерін бағалай алады; мәтіндердің стилін,жанрлық ерекшеліктерін салыстырып,талдау жасайды. |
Құндылықтарға баулу: | «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. | Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. | Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. | Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. | Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны | ||
Жаңа сабаққа кіріспе | (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады. | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Суреттер топтамасы | ||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. | Сөздік жұмысы Мұғалім қосымша ақпарат береді, оқушыларды толықтырады. | Айтылым Дерт- болезнь Ұлпа-пушистый Будандастыру-скрещивать Жылыжай- теплица Нәрлі-питательный Ашыту- заквасить | | Сөздіктер | ||
| №8-тапсырма Топтық жұмыс 10-тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім оқушылардың қате кеткен тұстарына түзету жасайды. Толықтырады. | Жазылым Оқушылар топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. 1-топ: Қымыз туралы ақпаратты пайдаланып, жарнама дайындайды. 2-топ: «Сөйлемді толықтыр». 3-топ: Қымыздың пайдасы, емдік қасиетін талдайды. Дескриптор:_Жалпы_–_3_балл.'>Айтылым_Жазылым_«Репортер»_ойыны._Журналист_ретінде_парталасымен_жұптасып,_сұхбат_береді.__Дескриптор:_Жалпы_-_5_балл'>Айтылым Жазылым «Репортер» ойыны. Журналист ретінде парталасымен жұптасып, сұхбат береді. | Дескриптор: Жалпы - 5 балл: -Сұрақтарға жауап береді. -Топтастырады -Сәйкестендіреді -Сөзжұмбақ шешеді Дескриптор 4 балл -Сұхбаттасады «Бес саусақ» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды. | 9-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері Слайдтар Интербелсенді тақта Кестелер | ||
| 6-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт-бағдар береді. Қателескен тұстарына көмек беріп, түзету жұмыстарын жасайды. Тапсырма Жеке жұмыс Оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс жасауға баулиды. 11-тапсырма Ойтаразы | Айтылым Мәтінді оқып, әр бөлігіне тақырып қояды. Негізгі идеясын анықтайды.Талдайды. Айтылым Жағдаят. Досына қымыздың дайындалуы туралы «Блум таксономиясы» арқылы сипаттап айтып береді.. Жазылым Тақтада берілген сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды. Айтылым Сұрақтарға жауап береді. | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Тірек сөздерді жазады Дескриптор 3 балл -Сипаттайды Дескриптор 3 балл -Сөйлем құрайды | Плакаттар Ақ парақтар | ||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім оқушылардың рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы | Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... 7,9- тапсырмалар | Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! | |
Пән: Қазақтілі Т2 | Бөлім: 5.Табиғат құбылыстары | |||||||||
Күні : 30.01.23ж | Педагогтіңаты-жөні: Сарина А.Ж | |||||||||
Сынып: 4 «З» | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||||||
Сабақтың тақырыбы: Көктемгі өзгерістер | ||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру | |||||||||
Сабақтыңмақсаты: | Мәтіндегі негізгі ойды бейтаныс сөздер арқылы түсініп әңгімелейді, өмірмен байланыстыра отырып, өз көзқарасын білдіреді. Сөйлемдегісөздердіңорынтәртібінсақтап, сөйлемқұрастырады. | |||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы (5 минут) | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы» ойыны Қатысушылар екі топқа бөлінеді. Әр топқа мынадай нұсқау беріледі. Берілген мінездеме қай мамандыққа сай екендігін айту қажет. Ең ақшалы, ең жасыл, ең тәтті, ең күлкілі, ең ұсқынсыз, ең қарым - қатынасы күшті, ең жауапты, ең салмақты Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. | «Қол шапалақ» | Слайд | |||||||
Сабақтың ортасы (6-37 минут) | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойтүрткі Сөйлесейік Айтылым Табиғат ол анамыз, Табиғатқа баламыз. Құшағында ойнаймыз, Шаттық әнге саламыз. Бұл өлеңде не туралы айтылған? (табиғат) Ойланайық 1-тапсырма Сергіту сәті Сөйлесейік 2-тапсырма Жұптық жұмыс 4-тапсырма Тыңдайық Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі 5.Жаттығайық 6.Жазайық Тыңдап және жауап берейік 4-тапсырма | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Былтыр- в прошлом году Тағы-еще Табиғат-природа Оянады-просыпается Су ағады-течет Айтылым 1.Табиғатта қандай өзгерістер болуы мүмкін? 2.Табиғатта неліктен өзгерістер болады? 3.Қандай өзгерістер болады? 4.Қай мезгілде су тасиды? 5.Неліктен найзағай ойнайды? Айтылым - Қазір қай мезгіл? - Ауа – райы қандай? - Қыста не жауады? - Ауа-райында қандай өзгерістер болды? Табиғат қандай болып бөлінеді? (өлі,тірі) Табиғатта неше жыл мезгілі бар? Оларды ата. Қазір жылдың қай мезгілі аяқталып келе жатыр? Бірнеше күннен кейін қай жыл мезгілі басталады? Көктемнің айларын атайық. Оқылым Айтылым Сөздерді оқы. Олардың қай жыл мезгілін сипаттайтынын айт. Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым Сұрақтарды көршіңмен талқыла Тыңдалым Айтылым Әнді тыңда. Толықтыр. Айтылым Сөйлемдегі көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып оқы. Жазылым Әр абзацты жалғастырып жаз. Көктем мезгілін сипатта. Айтылым
Өлеңді тыңда. | «Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» «Тыңдайық және жауап берейік» айдарындағы тапсырмада оқушылар өлеңді қайталап тыңдап, болып кеткен іс-әрекетті және енді болатын іс-әрекетті білдіретін сөздерді табады, кестені толтырады. Тапсырманы жұпта орындайды Оқушылар бір-бірін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды. | Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд | ||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма | | ||||||||
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» | Өз деңгейлерін анықтайды. | | ||||||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |