ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
§3.5. Деректерді сүзгілеу
-
Ехсel кестелік процессорында деректерді сүзгілеу арқылы іздеуде жылдам және нақты жүзеге асыру.
Тақырыбы: Деректерді сүзгілеу | Мектеп: | |
Күні:7.12 | Мұғалімнің аты-жөні: Ж.Тургамбаева | |
Сынып: | Қатысқандар саны: | Сынып: |
Оқу мақсаттары | 9.2.2.3- деректерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар үшін: Деректерді сүзгілеу ұғымымен танысу. | |
Көптеген оқушылар үшін: Кестелік процессорда деректерді сүзгілеудің түрлерін анықтау. | ||
Кейбір оқушылар үшін: Деректерді сүзгілеуді қолданудың маңыздылығын сипаттау. | ||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын жүзеге асыру. Топта бірлесіп жұмыс жасау, бір-бірлерінің пікірлерін тыңдау, сыйлау. | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: Кестелік процессорда деректерді сүзгілеудің түрлерін. Пәндік лексика және терминология: Сүзгі, автосүзгі, кеңейтілген сүзгі, сандық сүзгі. | |
| Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
| |
| Жазу: Microsoft Excel-де сүзгілеудің түрлерін жазыңдар. | |
Пәнаралық байланыс | Математикалық амалдар, ағылшын, орыс тілінде сөздер қолданылады. | |
Тірек білім, білік, дағдылар | Деректер базасында деректерді сүзгілеу. |
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Қосымша ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басталуы 2 мин 3 мин | Ой сергіту жаттығуы Оқушыларға көгөністер мен жемістердің суреті бар карточкалар таратылады. Бірақ көгөніс суреті бар карточканың артына жемістің аты жазылған. Оқушылар жазылған жеміс немесе көгөністі өзіне алу үшін қажет мәлімет бар оқушыға мақтау айтады. Бір топ көгөністерді, екінші топ жемістерді жинайды. Үй тапсырмасын пысықтау Ауызша мадақтау, ынталандыру | Карточкалар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім 3 мин 6 мин 6 мин | Миға шабуыл сұрақтары
Күнделікті өмірде өзіңе қатысты ақпаратты белгілі бір шартпен іріктеп алуға қандай мысалдарды келтіре аласың? Оқулықпен жұмыс Жаңа ақпаратпен танысу. Әдістемелік берілген сұрақтарға жеке, топта, ұжымда жауап береді. Мұғалімнің түсіндірмесі Презентация жасау программасында слайдқа макет таңдау жолын таныстырады Компьютерменжұмыс Атақты дүкендер желісінің еліміздің облыс орталықтарында орналасқан дүкендерінің жылдың алғашқы 2 тоқсанындағы табыстарының көлемі ұлттық валютамен есептегенде төмендегі кестеде берілген. Тапсырмалар:
Дескриптор Кестеде мәліметтер қорының құнын есептейді. Дерекқорын сүзгіден өткізеді | Оқулық Оқулық Bilimland.kz Компьютер |
| Топтықжұмыс: Физика, химия, биология пәндерінің біріне қатысты дерекқорды өздерің құрастырыңдар. Құрастырған деректеріңдегі сүзгілейтін ақпараттарыңа қойылатын шарттарды топта жоспарлаңдар. Жеке жұмыс: Құрастырған дерекқорларыңды Microsoft Excel программасына енгіз. Дерекқорға қойылған шарттар бойынша қарапайым сүзгілеуді жүзеге асырып, сақта. Дескриптор Өз бетінше дерекқорлар жасайды. Дерекқорға қойылған шарттар бойынша сүзгіден өткізеді. Оқушылардың жұмыстарын медальдар арқылы бағалау. Әр тапсырмаға медальдар беріп отыру. | А4 парағы Компьютер Медальдар |
Аяқталуы 7 мин Рефлексия |
| Оқушының жұмыс дәптері |
Үй тапсыр- масы 1 мин | Деректерді сұрыптау тақырыбында ғаламтордан қосымша мағлұматтар іздеу. | |