Файл: Білім беру йымыны атауы Алтынбек Срсенбайлы атындаы орта мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 29
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Білім беру ұйымының атауы | «Алтынбек Сәрсенбайұлы атындағы орта мектеп» | ||||||||
Бөлімі: | Жарық құбылыстары | ||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: | Ноянбай Маржан | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ноянбай Маржан | ||||||||
Сынып: 8 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Көз – оптикалық жүйе, көздің көру кемшіліктері және оларды түзету әдістері. | ||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 8.5.1.15 – көздің алыстан көргіштігі мен жақыннан көргіштігін түзетуді сипаттау. | ||||||||
Сабақ мақсаттары: |
| ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері: | ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 10 минут | І.Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шаттық шеңбер. Есімдер аллитерациясы. Оқушылар суреттер арқылы топқа бірігеді. 1 – топ. Лупа. (лупаның қызметін түсіндіреді) 2 – топ. Микроскоп. (микроскоптың түрлерін айтады) 3 – топ. Телескоп. (телескоптың құрлысын түсіндіру) «Ойлан,тап!» әдісі. Қызығушылықтарын ояту. Жұмбақ шешу: Өзгені көріп екеуі, Бір – бірін көрмей кетеді. (Көз) | суреттер жұмбақ | |||||||
Сабақтың ортасы 25 минут Білу, түсіну оқылым, тыңдалым, айтылым. | «Джигсо» әдісі (топтық жұмыс) Тапсырма: №1 Оқушылар тақырыптың негізгі идеясы мен ұғымдарын топтарда талқылайды.Топтар бір-біріне өзара түсіндіру арқылы тапсырманы орындайды. 1-топтың тапсырмасы: Көз, көздің құрылысын түсіндіріңдер. 2-топтың тапсырмасы: Көз бөліктерінің қызметін түсіндіріңдер. 3-топтың тапсырмасы: Көздің көру кемшіліктері және оны түзету әдістерін түсіндіріңдер. Дескриптор: - көздің тіршіліктегі қызметін түсіндірді; - көздің құрылысын сипаттайды; - көз бөліктерінің кызметін түсіндірді; - көздің көру кемшіліктерін айтады. - кемшіліктерді түзету әдістерін түсіндірді; Бағалау: қалыптастырушы бағалаудың «От шашу» әдісі шапалақ соғу арқылы бағаланады. Бағалаудың бұл әдісі балалардың сабаққа деген ынтасын көтереді. «Ой қозғау» әдісі. Тапсырма: №2 Сабақтың барысында мынандай сұрақтар беремін: ЕББҚ 1. Жүріп бара жатып кітап оқу неге зиян? 2. Көзге неліктен жаттығулар жасау керек? 3. Неліктен компьютерде жұмыс істеу уақытын шектейді? 4. Көздің көру кемшіліктері дегеніміз не? Дескриптор: - Жүріп бара жатып кітап оқудың көзге зиян болуының себебін айта алады. - Көзге неліктен және қандай жаттығулар жасау керек екендігіне мысалдар келтіреді - Компьютерде жұмыс істеу уақыты шектеулі екенін біледі - Көздің көру кемшіліктерін айта алады. «Суреттер сыр шертеді» әдісі Тапсырма:№3 төмендегі суреттерді пайдалана отырып, көздің көру кемшіліктерін қалай түзетуге болады?
Дескриптор:
Бағалау: қалыптастырушы бағалаудың «Басбармақ » әдісі арқылы бағаланады. Бұл әдіс балалардың көңіл-күйін көтереді. | Оқулық, мәтіндер слайд Таратпа қағаздар А 4 парағы | |||||||
Сабақтың соңы 5 мин | « Ыстық микрофон» әдісі.Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.
БББ кестесі
| Оқулық, плакат |