Файл: Мектеп 61 жоббм кмм.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.12.2023

Просмотров: 23

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

9.3А Бөлімі: Деректер массиві

Мектеп: №61 жоббм кмм

Күні: 17.03.2023 жыл

Оқытушының аты-жөні: Жорабектегі Абдуқадірұлы Елшібек

Сынып: 9

Қатысушылардың саны:

жоқ: -

Сабақтың тақырыбы:

Элементті жою және кірістіру. 2-сабақ

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

9.3.3.1 - бір өлшемді массивтерді (C / C ++, Python, Delphi, Lazarus) пайдалану арқылы интеграцияланған әзірлеу ортасында бағдарламалар жасау

Сабақтың мақсаттары:

Жиым элементін жою және кірістіру үшін интеграцияланған әзірлеу ортасында бағдарламалар жасау.

Жетістік критерийлері:

Білім

  • массив индексі, массив анықтамасын береді

Түсіну

  • Массив элементтерін анықтайды

Қолданба

  • Бір өлшемді массив көмегімен Python кодын жасайды.

  • массивтің бағдарламалы сұрыптауды орындайды.

  • Екі бөліктен тұратын сызықты массивте элементтердің жұп санымен бағдарламаланған ауыстыруды (орын алмасу) жүзеге асырады.

  • Айналыстағы бір өлшемді массивтің элементтерін бағдарламалауға көшіруді жүзеге асырады.

Тіл мақсаттары:

Тақырыптық лексика және терминология:

массив, өлшем, индекс, элемент, массивтің элементінің мәні

кездейсоқ таңдау, ең жоғары (ең аз) іздеу, сұрыптау

Пайдалы сөз тіркестер

Пернетақтаның элементтерін енгізу командалармен орындалады ...

• Элементтерді жолға шығару үшін пайдаланылады ...…

Насихаттайтын құндылықтар:

• Уақытты басқарудың маңыздылығы

• Жабдықтар мен ресурстарды мұқият өңдеу

ДК үшін денсаулық және қауіпсіз жұмыс

Пәнаралық байланыс:

Математика

Предварительные знания:


Бір өлшемді массив мәндерін толтыру. Экранға бір өлшемді массив шығару.






Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспарланған қызмет

сабақта

Ресурстар

Сабақтың басы
1 мин.
5 мин.


Ұйымдастыру сәті.
Сабаққа дайындықты тексеріңіз. Сәлемдесу
Викторина

Оқушыларға келесі сұрақтарға жауап беруін сұраңыз.

- Сөздерді қалай түсінуге болады?

- айнымалылар немесе массив элементтеріне қалай тапсырыс беруге болады?

- Мәтін туралы ақпаратты қалай ресімдеу керек?

Слайд презентации.

Сабақтың ортасы

7 мин.
7 мин

5мин

1 мин

8 мин

2 мин

2 мин

7 мин.

Топтық жұмыс

Оқушыларды топтарға бөліңіз.

Оқушылардан массивтің элементтерінің бірін жоюға арналған алгоритм жасауды сұраңыз. Аяқтағаннан кейін әрбір топтың бір студенті бұл идеяны білдірді.
Жиым элементін жоюға арналған код және алгоритм туралы мұғалімнің түсініктемесі
(N) Оқушылардан жиым элементін кірістіру бағдарламасының үзінділерін құрастыруды сұраңыз.

(K) Бағдарламаны құрастыруға кіріспес бұрын компилирленген бағдарламаның барлық сыныбын бағалау критерийлерін анықтау қажет.
Әрбір жұп барлық бағдарламаларды көрсетеді.
Белгіленген критерийлер негізінде бір-бірінің өзара тәуелділігі. Жақсарту үшін кеңес беріңіз.

Әртүрлі алгоритмдердің пайдасы туралы пікірталас ұйымдастырыңыз.
(I) Жазбаша бағдарламаларды қабылдау және тестілеу мүмкіндігін қамтамасыз ету.


Презентация



Сабақтың соңы

2 мин.


Рефлексия

Мұғалімге хат. Тегі жазылған жапсырмаларда мен жақсы түсіндім ... Бұл анық емес ...



Барлық студенттер бір өлшемді массивте екі айнымалының мәндерін алмасу үшін бағдарлама жасай алады. Кейбіреулер массивтің бірнеше элементтерін жоюға арналған бағдарламаны жасай алады.

Бағалау - студенттердің оқу деңгейін қалай тексеруге болады?
Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау.

Денсаулық және қауіпсіздік


Студенттер видео талқылағанда өздерінің тәжірибелерін көрсетіп, материалды оқыған кезде өздерін топтық жұмыс барысында білдіруге мүмкіндіктері бар, немесе олар өздерін сөйлесуші немесе студент ретінде білдіруі мүмкін.

Бағалау кестесін толтыру кезінде жауаптардың тереңдігін бағалау

Компьютермен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережелерін талқылау.


Сабақтың көрінісі
Сабақтың / мақсаттардың мақсаттары шынайы болған ба?

Барлық студенттер DH-ге жетті ме?

Егер жоқ болса, онда неге жоқ?

Сабақта дифференциация дұрыс ма?

Сабақты уақытша кезеңдерде ұстап тұру керек пе?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?