Файл: Python тілінде алгоритмдерді программалау Педагогты атыжні.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 24
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Python тілінде алгоритмдерді программалау | |||
Педагогтың аты-жөні | Ануарсадатова Надира | |||
Күні | | |||
Сынып 8 сынып | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | 4.6. Else циклін басқару | |||
Оқу мақсаттары | 8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else); | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Else ұғымы мен қызметін анықтау; | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Else нұсқаулығының орындалуын талдау мен қолдану; | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. | ||||
Бағалау критерийлері (күтілетін нәтиже) | Else ұғымы мен қызметін анықтайды; Else нұсқаулығының орындалуын талдайды әрі қолданады; Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. | |||
Оқу дағдылары | Білу, түсіну,қолдану |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 2 минут | 1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Көңіл күйлеріңіз қалай ? -Керемет ! -Сабаққа дайынсыңдар ма? -Тамаша -Ендеше бастайық. | 1.Мұғаліммен амандасады. | | |
5 минут | Жаңа сабақ Миға шабуыл. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Видеоролик көреді https://www.youtube.com/watch?v=1iAoXM6Un8I «Оқы және талқыла» Оқушылар «Else циклін басқаруды» оқиды және талқылайды Мұғалім түсіндірмесі | Жаңа сабақтың тақырыбы және мақсаттарымен танысады Видеоролик көреді Кітапты оқиды және талқылайды Мұғалімнің түсіндір-месін тыңдай-ды | Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады | Видеоролик |
Сабақтың ортасы 5 минут | Жеке жұмыс. 1-тапсырма N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында «7» цифры болса, цикл жұмысын тоқтатып «Error», әйтпесе санның цифрларының қосындысын экранға шығаратын программа құрастыр. | Программа коды: x=int(input('N=')) k=s=0 while x!=0: k=x% 10 x//=1 0 s=s+k if k == 7: print('Error') break else: print(s) Дескрипторлар:
| Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады | |
5 минут | 2-тапсырма Латын әріптерінен құралған L жол берілген. Осы жолда «k» әрпі кездесе ме? Анықтаңдар. Егер іздеген әріп кездессе, онда «bar», ал кездеспесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құрастыр. | Программа коды: x=int(input('x=')) k=s=0 while x!=0: k=x%10 x//=10 if k < 5: print('Joq') break else: print('Ia') Дескрипторлар: Программада циклдің орындалуын анықтайды; Else циклінің жазылу кодын анықтайды; Программа кодын тексереді. | Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады | |
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. | бағалау жүргізеді | | |
Үй тапсыр масы | § 23 тапсырма. | «Дәптерге орындайық» | | 145 бет |