ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары №15
Бөлім: 10.2B Ақпараттық жүйелер | Мектеп: | |||||
Күні:: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып:10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Құрылымдалған сұраныстар | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 10.3.3.1 конструктор арқылы құрылымдалған сұранысын жасау | |||||
Сабақтың мақсаттары | -сұраныс деген не; -сұраныстардың түрлері; -құрылымдалған сұраныстарын конструктор арқылы жасау. | |||||
Бағалау критерийлері | Білу және түсіну: -сұраныстардың анықтамасын және қажеттілігін түсіндіреді; - құрылымдалған сұраныстардың жасау алгоритмін біледі; -сұраныстардың түрлерін біледі; Қолдану: -конструктор арқылы сұраныстарды жасайды | |||||
Құндылықтар | Оқушылар біледі: Сұраныс жасау алгоритмін түсіндіреді және оның қажеттілігін Пән лексикасы және терминология:: Құрылымдалған сұраныстардың тілі, іріктеу, МҚБЖ (мәліметтер қорын басқаратын жүйе), шарт. Сұраныс жасау үшін қажет… Сұраныстардың бір неше түрлері бар, мысалы… Сұраныс ақапаратты шығару үшін …, қажет … | |||||
АҚТ қолдануы | Талқылау кезінде өзге оқушылардың пікірлеріне силастық көз қараспен қарау, сыныптастар арасында бір-бірін силау қасиеттерін дамыту және нығайту. Тапсырманы орындау барысында академиялық адалдықты сақтау. Бір-бірін оқыту. | |||||
Тілдік мақсаттар | Ағылшын тілі – терминология, ДҚ movies. | |||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Деректер қорының негізгі түсінігі, деректер қорын жасау | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||
Сабақтың басы 0-1 мин 2-7 мин 8-10 мин 11-12 мин 13-18 мин 19-21 мин Сабақтың ортасы 22-33 мин Сабақтың соңы 34-38 мин 39-40 мин | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың санын тексеру. Білімді өзектендіру кезеңі Сыныпқа сұрақ қою: Access бағдарламасында қандай объектілерді жасауға болады? Сонымен қатар, мұғалім, оқушылардың ойлау қаблеттерін дамыту үшін ДҚБЖ боъектілеріне қатысты терминдерді ағылшын тілінде сұрау. Оқушыларға қиындық тудыратын термин ол «сұраныс» термині болуы мүмкін, себебі, бұл термин жайлы оқушылар білмеулері мүмкін. Кезекпен немесе (оқушылардың еркіні бойынша) төрт оқушы тақтаға шығады: тақтада берілген ДҚБЖ қатысты суреттерге сәйкес объектілер атауларын сәйкестендіру. Берілген тапсырма оқушылардың қиыншылықтарын тудырмауы мүмкін, себебі, оқушылар алдағы болған сабақта берілген объектілермен таныс болған еді. Егер қиындық пайда болған жағдайда мұғалім оқушыларға бағыттайтын сұрақтар қоя алады: мысалы, берілген объектінің қандай сыртқы айырмашылықтары байқайсыздар? (сынып қойылған сұрақтарға жауап береді). Оқушыларға қиындық тудыратын соңғы объект болуы мүмкін ол «сұраныс», себебі, бұл объектімен оқушылар жұмыс жасаған емес. Бірақ, бұл объект соңғы болып орналасқан, сондықтан оқушылар берілген суретті және терминді дұрыс сәйкестендіреді. Проблемалық жағдай: Сыныпқа сұрақ қою:Алда орындаған екі тапсырмада қанай қиындықтар болды? ДҚБЖ қандай объектілерімен сіздер жаңа таныс болдыңыздар. Сабақтың тақырыбын және мақсатын өз дәптерлеріңізде жазып көріңіздер. Оқушыларға орындау үшін бір минут уақыт беру. Сабақтың тақырыбын және мақсатын жариалау: Тақтада берілген сабақтың тақырыбы мен мақсатын сонымен қатар сабақ критерийлерін сіздер дәптерде құрастырған мен сәйкестендіріп көріңіздер. Егер олар сәйкес келмесе, дәптерге дұрыс нұсқасын көшіріңіздер. Бүгін сіздер ДҚБЖ қатысты жаңа оъектісі туралы білетін боласыздар және оның қажеттілігін сонымен қатар конструктор арқылы сұраныстар жасап үйренесіздер. Жеке жұмыс: Интернет жүйесін пайдалана отыра оқушылар үш сұраққа жауап береді (немесе таратылған материалдар). Оқушылардан: жазған жауаптарын толық көрсету. Берілген материалды оқып қысқа конспект жасау. 1. Сұраныс деген не және ол не үшін қажет? 2. Access бағдарламасында қандай сұраныстар бар? Жұпқа бөлу: жаттығу элементтері бар Барлық оқушылар шеңбер болып тұрады. Оқушылар тұрған реті бойынша «бірінші, екіншіге» саналады сонымен қатар, бірінші нөмірлері отырып тұру жаттығуларын жасайды, екінші нөмірлері оңға солға еңкею жаттығуларын жасайды. Практикалық жұмыс: Компьютерге отыру алдында барлық оқушылар жұмыс қауіпсіздігі туралы естеріне түсіру. Оқушылар практикалық жұмысты жұппен орындайды: іріктелген сұраныстар, кестені жасау және өшіру. Келесі сұраныстарды жасау:
Жұмыста аяқтағаннан кейін оқушылар мұғалімге көрсетеді. Мұғалім кері байланыс береді. Дифференциациялық тапсырмалар: Сұраныстар жасау:
Рефлексия: Әр оқушы рефлексия сұрақтарына жауап береді, кестені толтырады. Кері байланыс: Мұғалім әр оқушыға сабақта қатысу бойынша кері байлаыс береді | Флипчарт (1 бет) Флипчарт (2 бет) Флипчарт (3 бет) Флипчарт (4 бет) Үлестірме материал «Запросы в СУБД Access» Қосымша: https://goo.gl/FFHQJf https://goo.gl/93mXoA Флипчарт (5 бет) Флипчарт (6 бет) Практикалық жұмыстың үлестірме немесе элетрондық нұсқасы Қажеті болса практикалық видео ресурсқа сілтемесі: https://youtu.be/VNe56WIY8so Үлестірме материал «Рефлесия». | ||||
Қосымша ақпарат | Қосымша ақпарат | Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | ||||
Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді. Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді. Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | |||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | ||||||
|