Файл: Пні физика Мектеп 47 жалпы орта білім беретін мектебі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 22
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні:физика | Мектеп: №47 жалпы орта білім беретін мектебі | ||||||||||||||||||||||||
Күні: Ұзақ мерзімді жоспардың бөлім Жарық құбылыстары | Мұғалімнің аты жөні: Қанат Ақбота Мерланқызы | ||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жарықтың сынуы, жарықтың сыну заңы | ||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) | 8.5.1.6 – жазық паралелль пластинада сәуленің жолын салу; 8.5.1.7 – жарықтың сыну заңын пайдаланып есептер шығару; | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
| ||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Үй жұмысы тақырыбын тексеру – 5 балл Жаңа тақырыпты меңгеруі-5 балл | ||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Жарықтың сынуы-Жарық сәулелері бір ортадан екінші ортаға сәулелердің бағытының өзгеру құбылысы жарықтың сынуы деп аталады Сыну бұрышы-түскен сәуле (1), сынған сәуле (3) және шегарадағы түсу нүктесіне тұрғызылған перпендикуляр бір жазықтықтың бойында жатады. Жазық параллель пластинка — бұл екі жағынан параллель жазықтықтармен шектелген мөлдір дене. | ||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалы қөсу Экономикалық өсу – бұл біздің ең маңызды міндетіміз, Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілеттілігі осыған тікелей байланысты. Біздің басты міндетіміз – өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, инновациялық-индустриялық кластерлерді дамыту. Сондықтан елімізде ғылым саласының шешуші реформалары, білім беру жүйесін жаңғырту жүргізілу де, техникалық және кәсіби мамандарды даярлаудың жаңа тиімді жүйесі жасалды. | ||||||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыс | Математика – есептер шығару, формула түрлендіру (амалдар қолдану); Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау. | ||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, еске түсіру, оқылым, жазылым,айтылым, есте сақтау. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (7 мин) | I.Ұйымдастыру кезеңі 1.1Сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге байланысты жағымды тілектер айтады. Саламатсыңдарма?.Сендерді көргеніме куаныштымын. . .Сендер дайынсыңдар ма? Біз бастаймыз. | | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (19 мин) | IIІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру Жарықтың сынуы. Жарық сәулелері бір ортадан екінші ортаға сәулелердің бағытының өзгеру құбылысы жарықтың сынуы деп аталады. Бұл құбылыс жарықтың таралу жылдамдығы әртүрлі ортада түрліше болатынының салдары болып табылады.
Дескриптор: Сабақта белсенді болған оқушыларға қосымша балл беріледі. | Оқулық, презентация | |||||||||||||||||||||||
(7 мин) | 1-тапсырма. Есеп шығару - Сәуле күнбағыс майының бетіне 60 бұрыш жасап түседі, ал сыну бұрышы 30. Ауаның сыну көрсеткіші 1-ге тең. Майдың сыну көрсеткішін табыңдар. - Сәуле судан шыныға өтеді. Түсу бұрышы 45. Сыну бұрышын табыңдар. - Ортаның сыну көрсеткіші 1,5. Осы ортада жарық жылдамдығы неге тең? | 8-сынып оқулық «мектеп» баспасы Б.А. Кронгарт, Ш.Б. Насохова | |||||||||||||||||||||||
(7 мин) | 2-тапсырма. «Көршіңмен талқыла» жұптық жұмыс семантикалық карта толтыру. Мына кесте бойынша есептерді шығарыңдар
| Интерактивті тақта | |||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 5 мин | IV.Тақырыпты бекіту тапсырмалары, «Quizizz» платформасында. Дескриптор: Сайттан сұрақтарға жауап береді. Әр дұрыс жауапқа 1 балл. Барлығы 5 балл. Үй тапсырмасы: Конспект, оқулықтың 200-ші бетіндегі 7,8 жаттығу | Бағалау Интернет платформа |