ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 45
Скачиваний: 4
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді сабақ жоспарлары
6 – сынып, 1-тоқсан
Бөлім: | 2-бөлім: Қазіргі қазақ ауылы мен қаланың тыныс тіршілігі. |
Педагогтің аты-жөні: | Бимурзина Н.Е. |
Күні: | 22.09.22, 23.09.22 |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жайлаудың ауасы таза |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 6.2.1.1 - тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдану, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізу 6.4.5.1 - жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Тақырып бойынша түсінік алады. Тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолданады, ойларын әсерлі, мазмұнды жеткізеді Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тақырыпты түсініп оқып, талдау жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға көмектеседі Кейбір оқушылар орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Бағалау критерийлері: | 1. тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолданады, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді 2. талдау жасайды, шешім қабылдайды 3. жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазады |
Құндылықтарға баулу: | «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин. | Ұйымдастыру кезеңі: Сабақтың басы (Педагогтің әрекеті) Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Жайлау» суретін ұсынады. Психологиялық ахуал «Мен жазда жайлауда болдым» Үй тапсырмасын тексеру «Жайлау» ассоциация. « Жайлау» деген сөзді естігенде ойыңа не келеді ? Оқушының әрекеті: Сурет бойынша болжам жасайды. Дескриптор:
ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді - 2 ұпай | Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны | ||||
Сабақтың ортасы 28 мин. | Жаңа сөздермен таныстырады күні -түні, қармақ, жергілікті, айырмашылық, тыныш, бейімдел, епті, шымыр, нәзік Клише: Қандай керемет 1-тапсырма. Жаңа сөздерді, сөз тіркестерін қолданып , сөйлем құрастыру. Оқушылардың назарын берілген үлгіге аудару 2-тапсырма Мәтінмен жұмыс. 27-бет 4-тапсырма Төменде берілген сұрақтарға жауап бер 1)Мәтіннің мазмұны не туралы? 2) Негізгі ойы қандай? Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады. Үлгі бойынша сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады | Жазылым_Әр_оқушы_жаңа_сөздерді_жазып,_сөз_тіркестер,_сөйлемдерді_құрастырды_Дескриптор'>Жазылым Әр оқушы жаңа сөздерді жазып, сөз тіркестер, сөйлемдерді құрастырды | Дескриптор: 1)Жаңа сөздерді меңгереді – 1 ұпай 2) Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдерді құрайды – 1 ұпай 3) Мәтінді оқиды, мазмұнын түсінеді - 1 ұпай 4) Берілген сұрақтарға жауап береді - 1 ұпай. | Оқулық, жұмыс дәптерлері | ||
| 3-тапсырма Мәтінмен жұмыс. 27-бет 4-тапсырма Төменде берілген сұрақтарға жауап беру 1) Мәтіннің негізгі бөлімінен нені түсіндін? 2) Мәтіндегі ойға сенің көзқарасын қандай? | Айтылым Берілген тапсырма арқылы, екеуекеу ара өзара пікірталас жүргізі леді. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады | Дескриптор: 1)Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді – 1 ұпай 2) Сұрақ бойынша өз көзқарасын білдіреді, берілген ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады – 1 ұпай 3) Мәтіннен өзіңе таныс емес жаңа сөздерді көшіріп, сөздіктен аудармасын тауып, жазады – 1 ұпай 4) Ол сөздерден сөз-тіркес құрайды - 1ұпай 5) Сөйлем соңында тыныс белгілердің қойылу себебін түсіндіреді -1 ұпай | Оқулық, жұмыс дәптерлері | ||
| 4-тапсырма. Хат. «Сэндвич» әдісі бойынша оқушылар бір-бірінің жазғандарын бағалайды. (Екі жақсы жағын, бір ұсынысын айтады). | Жазылым Берілген тапсырмада оқушылар бір біріне хат жазады. | Дескриптор 1. жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс 20 сөз жазады – 1 ұпай 2. тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолданады- 1 ұпай 3. ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді – 1 ұпай | Оқулық, жұмыс дәптерлері | ||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | Кері байланыс «Жайлау» тақырыбы бойынша 5 жолды өлең жазады. 1-жол: зат есім 2-жол: екі сын есім 3-жол: үш етістік 4-жол: төрт сөзден құрылған сөйлем 5-жол: бірінші сөзге синоним Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы: Барлығы «Туған жер» 5 мақал-мәтел жаттау; Көпшілігі «Досыңмен жайлау туралы » тақырыбына диалог құрастыр; Кейбірі: «Менің туған жерім» тақырыбында эссе жазу (ой толғау). | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. | Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. | | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. | «Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |