ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 29
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ ҮЛГІСІ
Мұғалімнің аты-жөні: | Абельбекова А.Р. | ||||||
Пән/Сынып | Қазақ тілі 4-сынып | ||||||
Сабақ | 65 - сабақ | ||||||
Тарау немесе бөлім атауы | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | Табиғат құбылыстары Табиғаттың таңғажайып құбылыстары | ||||||
Сабақтың тақырыбы: | Морфология әлеміне саяхат | ||||||
Оқу мақсаты: | 4.4.2.6- сөз таптарының сөйлемдегі қызметі | ||||||
Бағалау критерийі: | Тыңдалған материал бойынша пікірлерін білдіре алады; Сөз таптарына топтап, сұрақтары мен мағынасына қарай ажырата алады; Сауаттылығын арттырып, көркем жазу, дұрыс оқу дағдыларын қалыптастырады; | ||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | |||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі | Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылардың өз бетімен орындауы | |||||
Уақыт | Кезеңдері | Тапсырма | Тапсырманың мақсаты | Бағалау | Ресурстар | ||
55 мин 8-9 мин | Ұйым-дастыру Жаңа сабақ | Тақырып, мақсаттарымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру арқылы осы сабақта нені біліп шығаты-ны жөнінде хабарлау Қымбатты оқушы! Морфология дегеніміз не? деген сұраққа жауап алатын боламыз. Фонетика мен морфология сөздерінің грек тіліндегі аудармасын ажыратып олардың мағынасын түсінетін боламыз. Сөйлеу барысында морфологияны дұрыс қолданып жаттығу жұмыстарын орындаймыз. Марфология әлеміне саяхат жасайық. «Ерте, ерте, ертеде.....» Морфология туралы жазылған 4-беттегі 1-жаттығудағы ертегіні мұқият оқып шығу. 9 сөз табы туралы атауларын еске түсірту «Мен білемін» стратегиясы арқылы. «Кім жылдам» стратегиясы арқылы ребусты шешу. Жауабы: Есімдік, Үстеу, Шылау, Одағай, Еліктеуіш. Кестемен жұмыс. Оқулығымыздағы 5-беттегі 2-жаттығуда берілген кестені оқушыларға түсіндре отырып, сөз таптарын қайталап, сұрақтарына жауап беретін сөздерді дұрыс табуға үйрету. Оқулығымыздағы 5-бетті ашып 3-жаттығумен танысайық. Мәтінді оқып мына сұрақтарға жауап беріп көрейік. Сұрақтар: 1. Сөз таптары қалай аталады? 2. Бір сөз табы екіншісінен қандай белгілері арқылы ажыратылады? 3. Морфологиялық талдау қалай жүргізіледі? | Берілген ертегіні сөз таптарымен сәйкестендіріп, оның морфология ғылымы екенін, сұрақтар қою арқылы сөз таптарын ажыратып жаттығулар барысында қолдана алады. Дескрипторлар: - Ертегі бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді; - Сөз таптарының атаулары мен 9 топқа біріктіреді; - Сабақ барысында морфология ғылымын фонетика ғылымынан ажырата алады; Білетін сөз таптарымызды атай отырып енді үйренетін сөз таптары мен таныс болайық. 1-жаттығудағы ребусты шешеді. -Ребуста берілген сурет атауларын атау арқылы шешеді. Дескрипторлар: - Суреттерге қарап ойланады; - Қажетсіз әріптерді алып тастайды; - Ребусты шешеді; Жауабы: Есімдік, Үстеу, Шылау, Одағай, Еліктеуіш. 2-жаттығу Әр қатардан артық сөзді тап. Неліктен оларды артық деп ойлайсың? | “Шапалақ” әдісі бойынша бағалау | Презентация | ||
8 мин | Тәжірбие | Жаттығуда берілген сөздердің қандай сөз табы Ð |