ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 30
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Біздің өміріміздегі алгоритмдер | Мектеп: «Таврия орта мектебі» КММ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Кизамединова С. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Лабиринттен шығу жолын табу | | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.3.2.3 Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: алгоритм ұғымымен таныс және лабиринттен шығу жолдарына мысалдар келтіреді. Көптеген оқушылар: Лабиринттен шығу жолына алгоритм құрады Кейбір оқушылар: Орындаушы командаларды орындап, лабиринттен шығу жолын табады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Білім алушы - орындаушының командалар жүйесін көрсетеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Алгоритм ұғымына анықтама бере алады Өмірден алгоритмге мысалдар келтіре алады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Оқушылардың қызығушылығын арттыру және дамыту Өз біліміне нақты сеніммен қарап, өз іс – ірекетіне жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу . | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Сурет, логика, математика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Орындаушылар алгоритм құру жолдарын | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім «Тілек» тәсіліарқылы оқушыларды назарын сабаққа аударады. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Мағынаны тану - Қалай ойлайсыздар, қазіргі кезде лабиринттер қайда қолданылады? Мүмкін болатын жауаптар: Қазіргі кезде көбінесе бау- бақшаларда әсемдік кезінде қолданылады. Сонымен қатар жастар арасында белгілі бір уақытта лабиринттен шығу жолдарын қарастыратын әр түрлі ойындарда қолданылады. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 7 минут 3 минут | Топпен жұмыс Мұғалім атқарушының командаларын түсіндіреді. (алға жүру, солға бұрылу, оңға бұрылу) Smart картасы арқылы оқушыларды топқа бөлу А нүктесінен В нүктесіне жету үшін Орындаушы колданған командалар жүйесін құрыңыз.
«Ойлан, жұптас бөліс» әдісімен бұл тапсырманы алдымен жекеше, жұппен, топпен орындап, топтың ішінен спикер шығып топтың жауабымен таныстырады. Мұғалім жауабын таныстырып, оқушылардың қолына береді. Топтар өзара жүмыcтарымен алмасып, бір – бірін бағалайды. Дескриптор: - «Алға жүру» командасын қолданады; - «Солға бұрылу», «Оңға бұрылу» командасын қолданады; - нәтижеге жету үшін орындалатын командалар жүйесін құрады. Жұппен жұмыс Белгілі бағыт бойынша орындаушыға алгоритм жолын құр. Алгоритм құруда «Басы» және «Аяғы» командаларын қолдан. А В С Әр жұп А және В тапсырмаларын орындайды. Кейбір оқушылар С тапсырмаларын жұппен орындайды Дескриптор: Оқушылар алгоритмді сөз түрінде ұсынады. Мұғалім презентациядан шешімін көрсетеді, оқушыларға жауабын береді. Әр жұп өз жауаптарын дұрыс шешімімен салыстырады, өз- өздерін бағалайды. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Рефлекция «Алғыс айту….» Сабақ соңында мұғалім оқушыларға бір оқушыны таңдап , кімге алғыс айтқысы келетінін және неге ол оқушы екенін тапсырады. Оқушылар жауаптарын тыңдап болған соң, мұғалім қорытынды жасайды. Бұл жерде кімге көп алғыс айтылмады сол оқушыларды таңдап, соларға арналған сөздерді айтады. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалім тарапынан оқушыларға қолдау көрсету. Саралау тапсырмаларын орындау | Топтардың өзара бағалауы, өзін-өзі бағалау | Кабинет қауыпсіздік ережелеріне сай жабдықталған. Мұғалім оқушылардың дұрыс отыруын қадағалайды. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |